W Niemczech trwają z kolei dyskusje o przyszłości Roberta Lewandowskiego. Jego kontrakt z Bayernem wygasa z końcem sezonu 2022/23. Już teraz władze klubu chciałyby przedłużyć umowę o kolejne lata. Prezydent Bayernu Herbert Hainer zapewniał niedawno na łamach „Bilda”, że chce, aby Polak zakończył karierę w Bawarii.
ZOBACZ TEŻ:
Wtóruje mu były prezydent, a dziś wiceprezes zarządu, Uli Hoeness. Legendarny napastnik, który w latach 70. zdobył z Bayernem trzy mistrzostwa Niemiec i Puchary Mistrzów, a z reprezentacją RFN mistrzostwo świata, udzielił wywiadu magazynowi „Welt am Sonntag”. Podkreślał w nim, że klub liczy na Lewandowskiego.
– Robert jest dla nas ważnym zawodnikiem. Ma kontrakt do 2023 roku i myślę, że usiądziemy do rozmów w sprawie jego przedłużenia. Mam nadzieję, że nam się to uda – zaznaczył Hoeness.
Wątpliwości co do tego mają jednak dziennikarze Sport.de. Postawili oni „Cztery śmiałe tezy” na 2022 rok. Jedną z nich było właśnie odejście Lewego.
– Myślę, że szansa na to jest wyższa niż chciałoby tego wielu kibiców Bayernu. Kiedy spekulacje trwają tak długo, zwykle kryje się za nimi trochę prawdy. Poza tym Lewy nie byłby pierwszym piłkarzem, który opuściłby Bayern, choć wydawało się to nie do pomyślenia. Podobnie było z Bastianem Schweinsteigerem i Davidem Alabą – podkreślił Christian Schenzel.
Jego redakcyjni koledzy nie poparli tej tezy i uważają, że Polak zostanie w Bayernie. Zainteresowane są nim m.in. Manchester City, Chelsea i Real Madryt. Wymarzony transfer do Królewskich może zepsuć mu Erling Haaland. Rozchwytywany przez największe kluby 21-letni Norweg ma kontrakt z Borussią do końca czerwca 2023, latem może jednak odejść za 75 mln euro wpisane w klauzuli odstępnego. Najbliżej mu podobno do Realu, gdzie miałby zastąpić 34-letniego już Karima Benzemę.
ZOBACZ TEŻ:
- Najlepsi strzelcy w reprezentacjach. Messi goni CR7, a Lewy Pelego
- Najwyższe transfery Polaków w historii. Kiedy padnie rekord?
- Polacy poznali rywali w Lidze Narodów. Trudna grupa!
- Bohater weekendu? Niesamowity piwny wyczyn kibica!
- Lewy miał zakaz... uprawiania seksu po północy
- Najlepiej zarabiający piłkarze świata. Lewy w ścisłej czołówce!
ZOBACZ TEŻ:
Piłkarze z największą liczbą goli w reprezentacji. Cristiano...
