Zawody w runmageddonie nad zalewem w Kryspinowie odbywają się od piątku (10 maja). W ostatni dzień, w niedzielę (12 maja) zaplanowano rywalizację w dwóch bardzo widowiskowych i wymagających formułach: classic - 12 km trasa, uzbrojona w ponad 50 przeszkód; family - 2 km wyjątkowej, błotnej zabawy z co najmniej 15 ekscytującymi przeszkodami, z wyzwaniem mogą zmierzyć się drużyny w składzie: dorośli + dziecko/junior, lub sami dorośli.
Runmageddon to rodzaj biegu przełajowego urozmaiconego naturalnymi i sztucznymi przeszkodami terenowymi wymagającymi szczególnego wysiłku i odporności do ich pokonania. Długość tras oraz liczba i rodzaj przeszkód dostosowane są w taki sposób, aby umożliwić start zarówno początkującym, jak i osobom zaangażowanym w dużym stopniu w uprawianie sportu.
Pierwszy bieg przeszkodowy dla amatorów prawdopodobnie odbył się w 1987 roku w Anglii. Pierwszym oficjalnym biegiem przeszkodowym na terenie Polski był Hunt Run. Odbył się on w 2012 roku pod nazwą Dirt Hunter i hasłem przewodnim: „Prawdopodobnie Najbardziej Ekstremalne 5 km w Twoim Życiu”. Później swoją działalność rozpoczęły Survival Race oraz Runmageddon – oba biegi zostały zorganizowane po raz pierwszy w 2014 roku.
Liczba zainteresowanych tą formą rozrywki z roku na rok jest coraz większa i osiąga kilka tysięcy uczestników na jednym wydarzeniu. Biegi przeszkodowe przyjmują już formę sportowego festiwalu z atrakcjami dla całej rodziny. Dodatkowo, z uwagi na brak standaryzacji przeszkód, organizatorzy prześcigają się w kreatywności i wymyślaniu nowych utrudnień. Jest to obecnie jedna z alternatyw dla tradycyjnych imprez biegowych. Od 2016 roku rozgrywane są Mistrzostwa Europy.
Jak się pozbyć gniewu? Jest prosty sposób!
