Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła rejestracja do konkursu "Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz". Zwycięzca zgarnie laptopa i 2 tys. zł

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Politechnika Krakowska zaprasza do konkursu, który pomaga lepiej poznać patrona tej uczelni
Politechnika Krakowska zaprasza do konkursu, który pomaga lepiej poznać patrona tej uczelni Andrzej Banaś
W poniedziałek, 4 marca - w Światowy Dzień Inżyniera - wystartowała rejestracja do XII edycji ogólnopolskiego konkursu Politechniki Krakowskiej "Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz". Po raz kolejny uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat dokonań wybitnego patrona Politechniki Krakowskiej - bohatera dwóch narodów, wizjonera i inżyniera - i przystąpić do dwuetapowej rywalizacji. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe, a w przypadku uczniów - również dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Krakowską.

Jak podkreśla uczelnia, wszyscy uczniowie biorący udział w finale mogą liczyć na punkty rekrutacyjne. Jest to zmiana wprowadzona w tegorocznej edycji konkursu. - Zaproponowaliśmy również nieco inne zasady finału - informują przedstawiciele PK.

Rejestracja do tej edycji konkursu potrwa do 22 marca. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie internetowej: kosciuszko.pk.edu.pl.

Nowe zasady wielkiego finału

5 kwietnia zaplanowany jest I etap zmagań - test wiedzy on-line. 26 kwietnia obędzie się wielki finał konkursu w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym "Kotłownia" na terenie Politechniki Krakowskiej. Wezmą w nim udział najlepsi uczestnicy I etapu.

Organizatorzy zmienili zasady wielkiego finału. Po pierwsze - o nagrody powalczy teraz więcej osób, dwanaście. W tym gronie znajdzie się siedmiu uczniów i pięciu studentów. Po drugie - rywalizacja finałowa w murach Politechniki Krakowskiej została podzielona na trzy rundy. Do ostatniej dotrze tylko trzech zawodników. Wszystkie zasady zostały szczegółowo opisane w regulaminie konkursu.

Cenne nagrody i punkty, które pomogą w dostaniu się na wymarzone studia

- Zwycięzca politechnicznej rywalizacji zgarnie laptopa i 2 tys. zł. Za zajęcie II miejsca przewidziano czytnik e-booków i 1500 złotych, a za III miejsce - słuchawki gamingowe i 500 zł. Jednak żaden uczestnik wielkiego finału nie opuści PK z pustymi rękami. Osoby, które zajmą miejsca od IV do XII otrzymają nagrody książkowe i gadżety związane z Politechniką Krakowską - informują organizatorzy konkursu. - Ponadto w XII edycji konkursu wszyscy uczniowie uczestniczący w finale dostaną dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów I stopnia na Politechnice Krakowskiej.

O liczbie przyznanych punktów zdecyduje kolejność miejsc uzyskana w finale. Uczeń, który uplasuje się najwyżej, dostanie aż 100 dodatkowych punktów uwzględnianych w rekrutacji na PK. Osoba, która uzyska drugi wynik wśród uczniów, otrzyma 80 punktów, a trzeciemu pod względem wyniku uczniowi przyznanych zostanie 60 punktów. Każdy z czworga pozostałych uczniów otrzyma po 50 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wszystkie pytania i zagadnienia, z którymi uczestnicy spotykają się w ramach kolejnych etapów rywalizacji, opracowywane są w oparciu o wykaz odpowiednio dobranej literatury. Nad warstwą merytoryczną konkursu czuwa Komisja w składzie: prof. dr hab. Michał Baczkowski (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Historyczny), dr hab. Krzysztof Ślusarek (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Historyczny), dr inż. arch. Krzysztof Wielgus (Politechnika Krakowska, Wydział Architektury), Lilianna Lewandowska (kierownik Muzeum Politechniki Krakowskiej) i Piotr Kapusta (Muzeum Krakowa). Przewodniczącym tego gremium jest prorektor ds. studenckich PK dr inż. Marek Bauer.

Uczelnia przypomina, że zgodnie z zasadami konkursu nie mogą w nim brać udziału studenci kierunku historia oraz finaliści poprzednich edycji.

Sztuczna inteligencja - czy świat stanie się lepszy?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska