Jak podkreśla uczelnia, wszyscy uczniowie biorący udział w finale mogą liczyć na punkty rekrutacyjne. Jest to zmiana wprowadzona w tegorocznej edycji konkursu. - Zaproponowaliśmy również nieco inne zasady finału - informują przedstawiciele PK.
Rejestracja do tej edycji konkursu potrwa do 22 marca. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie internetowej: kosciuszko.pk.edu.pl.
Nowe zasady wielkiego finału
5 kwietnia zaplanowany jest I etap zmagań - test wiedzy on-line. 26 kwietnia obędzie się wielki finał konkursu w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym "Kotłownia" na terenie Politechniki Krakowskiej. Wezmą w nim udział najlepsi uczestnicy I etapu.
Organizatorzy zmienili zasady wielkiego finału. Po pierwsze - o nagrody powalczy teraz więcej osób, dwanaście. W tym gronie znajdzie się siedmiu uczniów i pięciu studentów. Po drugie - rywalizacja finałowa w murach Politechniki Krakowskiej została podzielona na trzy rundy. Do ostatniej dotrze tylko trzech zawodników. Wszystkie zasady zostały szczegółowo opisane w regulaminie konkursu.
Cenne nagrody i punkty, które pomogą w dostaniu się na wymarzone studia
- Zwycięzca politechnicznej rywalizacji zgarnie laptopa i 2 tys. zł. Za zajęcie II miejsca przewidziano czytnik e-booków i 1500 złotych, a za III miejsce - słuchawki gamingowe i 500 zł. Jednak żaden uczestnik wielkiego finału nie opuści PK z pustymi rękami. Osoby, które zajmą miejsca od IV do XII otrzymają nagrody książkowe i gadżety związane z Politechniką Krakowską - informują organizatorzy konkursu. - Ponadto w XII edycji konkursu wszyscy uczniowie uczestniczący w finale dostaną dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów I stopnia na Politechnice Krakowskiej.
O liczbie przyznanych punktów zdecyduje kolejność miejsc uzyskana w finale. Uczeń, który uplasuje się najwyżej, dostanie aż 100 dodatkowych punktów uwzględnianych w rekrutacji na PK. Osoba, która uzyska drugi wynik wśród uczniów, otrzyma 80 punktów, a trzeciemu pod względem wyniku uczniowi przyznanych zostanie 60 punktów. Każdy z czworga pozostałych uczniów otrzyma po 50 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.
Wszystkie pytania i zagadnienia, z którymi uczestnicy spotykają się w ramach kolejnych etapów rywalizacji, opracowywane są w oparciu o wykaz odpowiednio dobranej literatury. Nad warstwą merytoryczną konkursu czuwa Komisja w składzie: prof. dr hab. Michał Baczkowski (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Historyczny), dr hab. Krzysztof Ślusarek (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Historyczny), dr inż. arch. Krzysztof Wielgus (Politechnika Krakowska, Wydział Architektury), Lilianna Lewandowska (kierownik Muzeum Politechniki Krakowskiej) i Piotr Kapusta (Muzeum Krakowa). Przewodniczącym tego gremium jest prorektor ds. studenckich PK dr inż. Marek Bauer.
Uczelnia przypomina, że zgodnie z zasadami konkursu nie mogą w nim brać udziału studenci kierunku historia oraz finaliści poprzednich edycji.
Sztuczna inteligencja - czy świat stanie się lepszy?
