Do tej pory PWSZ oferowała studia z fizjoterapii na poziomie licencjackim, teraz uczelnia otrzymała zgodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego na uruchomienie jednolitych pięcioletnich studiów magisterskich.
- Fizjoterapia nie jest łatwym kierunkiem, mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi - przyznaje Tomasz Cisoń, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu. Jego zdaniem to zawód przyszłości.
- Żyjemy w regionie, w którym pełno jest sanatoriów, więc pracy dla naszych absolwentów nie powinno zabraknąć - zauważa Cisoń.
Zobacz, jak wyglądał Nowy Sącz przed laty [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
Dodaje, że ci, którzy nie znajdą zatrudnienia w tego typu placówkach mając tytuł magistra, sami mogą również otworzyć swoją działalność.
- Niestety społeczeństwo nam się starzeje i coraz więcej osób potrzebuje pomocy fizjoterapeutów - mówi Cisoń.
W październiku 90 osób rozpocznie studia stacjonarne z fizjoterapii w IKF. Nabór rusza w czerwcu. Studenci przejdą 1560 godzin praktyk, które mają przygotować ich do zawodu.
Mariusz Cygnar, rektor sądeckiej PWSZ , zapowiada uruchomienie kolejnych kierunków studiów.
- Mamy następne propozycje kształcenia, które chcemy, by pojawiły się w naszej ofercie w przyszłym roku akademickim - mówi rektor i zapowiada złożenie wniosków do ministerstwa o zgodę na dietetykę, położnictwo oraz transport i logistykę.
Autorka: Katarzyna Gajdosz
Follow https://twitter.com/gaz_krakowska