Sądeckie cheerleaderki Mistrzyniami Polski. W nagrodę polecą na Florydę

Remigiusz Szurek
Sądeckie cheerleaderki pokazały moc
Sądeckie cheerleaderki pokazały moc Archiwum klubu
Reprezentantki Nowego Sącza z fenomenalnej strony pokazały się na Mistrzostwach Polski Cheerleaders PZSC 2023, które w miniony weekend odbyły się w Raszynie koło Warszawy. Impreza była jednocześnie przepustką do Mistrzostw Europy ECU 2023 we włoskiej Weronie oraz do Mistrzostw Świata ICU 2024 w amerykańskim Orlando.

Na początek zmagań, w kategorii Acro Solo Level 3 wystąpiła Katarzyna Petrylak, która po wspaniałym występie zanotowała ostatecznie 4. miejsce wśród czternastu zawodniczek. Następnie dziewczynki z Cheer NS Kids w kategorii Coed Level 2 dzieci do lat 13 również uplasowały się tuż za podium.

Jak zauważa trener Mirosław Haczek, dla większości zawodniczek i zawodników był to pierwszy start, stąd trema i stres przed pokazami były duże.

- Mimo to nasi podopieczni dobrze wykonywali swoje układy startując z dużo starszymi kolegami i koleżankami z innych zespołów, pokazując tym samym, że za niedługo będą liczyć się na polskiej scenie – komentuje trener.

W konkurencji Partner Stunt (jeden chłopak podnosi jedną dziewczynę) bezkonkurencyjnymi Mistrzami Polski zostali Anna Korus i Dawid Sołtys notując fenomenalny pokaz.

Zespół bardzo doświadczonych dziewcząt z Kamienicy (Diamond Cheer) oraz Nowego Sącza (Cheer NS) połączył swe siły i startował jako Global Cheer notując szereg sukcesów.

W konkurencji Group Stunt All Girls Level 4 (trzy dziewczyny podnoszą jedną – najbardziej techniczna konkurencja na mistrzostwach w dywizji cheer) dwie ekipy: „Czwóreczka” oraz „Super Girls” sprawiły ogromną niespodziankę i kolejno uplasowały się na dwóch najwyższych stopniach podium.

W tej samej, konkurencji, ale na innych poziomach trudności, wystąpiły jeszcze trzy group stunty. W pierwszym w kat. dzieci do lat 9 „Jedyneczki” zdobyły 1. miejsce; w drugim wśród juniorów młodszych do lat 13 „Dwójeczki” były trzecie, zaś w trzecim w kat. junior młodszy do lat 13 „Trójeczki” także stanęły na najniższym stopniu podium.

I na koniec Global Cheer w kategorii zespołów All Girls Junior Level 4 – wywalczyły zaszczytny tytuł Mistrzyń Polski wygrywając z najlepszymi zespołami z całego kraju.

- Global Cheer udowodniły, że nadal są bardzo mocnym ogniwem polskiego cheerleadingu i jak się okazało w najbardziej prestiżowej konkurencji tych mistrzostw zdobyły złoto. Warto wspomnieć, że dziewczyny są brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy z Aten 2023, a teraz dodatkowo będą już w lipcu reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Weronie we Włoszech. Ale najważniejsze jest to, że już w kwietniu 2024 roku mogą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie – cieszy się trener Haczek, który został równocześnie trenerem Kadry Narodowej na rok 2024.