Sandecja nie dała rady Puszczy. Pierwsza porażka w sparingu

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji nie dali rady Puszczy
Piłkarze Sandecji nie dali rady Puszczy Fot. Sandecja.pl/A.Maraś
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w piątkowym sparingu rozegranym w Limanowej przegrali ze swoim ligowym rywalem (9. miejsce w lidze, Sandecja jest 16.) Puszczą Niepołomice 1:3. Dla podopiecznych trenera Dariusza Dudka była to pierwsza sparingowa porażka, po dwóch triumfach nad trzecioligowcami.

Pierwszy gol dla graczy trenera Tomasza Tułacza był autorstwa Jakuba Bartosza, który niedawno występował w Nowym Sączu. Obrońca nie dał szans Dawidowi Pietrzkiewiczowi pokonując go po strzale głową. W pierwszej części spotkania sądeczanie mogli wyrównać, ale Tomasz Boczek ostatecznie przegrał pojedynek z golkiperem Puszczy, który świetnie interweniował.

Druga połowa rozpoczęła się właściwie od drugiej bramki dla niepołomiczan. Tym razem jej autorem był Hubert Tomalski, który popisał się ładnym uderzeniem z ostrego kąta. W końcówce padły jeszcze dwa gole. Najpierw na 3:0 podwyższył Ukrainiec Yewhen Radionow wykorzystując dośrodkowanie partnera z zespołu, zaś w odpowiedzi piłkę zaraz przy słupku zmieścił Rafael Victor i ustalił wynik rywalizacji. Dla tego czarnoskórego Portugalczyka było to już trzecie sparingowe trafienie tej zimy.

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 1:3 (0:1)
0:1 Bartosz 15, 0:2 Tomalski 47, 0:3 Radionow 80, 1:3 R. Victor 81.

Sandecja (I połowa): Dawid Pietrzkiewicz - Daniel Dziwniel, Michal Piter-Bućko, Tomasz Boczek, Adrian Danek - Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, zawodnik testowany, Michał Walski, Kamil Ogorzały - Rubio.

Sandecja (II połowa): Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bućko, zawodnik testowany - Wiktor Żołądź, Michał Walski, zawodnik testowany, Kamil Ogorzały, Sebastian Wąchała (70' zawodnik testowany) - Rafael Victor.

Puszcza (I połowa): Górski – Mikołajczyk, Hladik, Stefanik, Bartosz – Serafin, Stępień, Klec, Rakoczy – Spławski, Kobusiński.

Puszcza (II połowa): Kobylak – Górski, testowany, Czarny, Cikosz – Pięczek, Knap, Mucha, testowany – Radionow, Tomalski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0