W piątek działania prezes SO w Krakowie skrytykowali sędziowie okręgu. W poniedziałek zrobili to sędziowie całej apelacji.
"Zdecydowany sprzeciw budzą próby wywierania na sędziów nacisku poprzez grożenie im postępowaniami dyscyplinarnymi, dla wymuszenia rezygnacji ze sprawowanej funkcji bądź zmuszenia do obejmowania oznaczonych stanowisk. Jako pozbawione podstaw i nie licujące z powagą sprawowanej funkcji należy ocenić opisywane działania, polegające na kierowaniu do sędziów żądań publicznych przeprosin Pani Prezes" - czytamy w uchwale podjętej wczoraj.
W konkluzji sędziowie uznają wprost, że Dagmara Pawełczyk-Woicka nie ma kompetencji, by sprawować obecną funkcję. Tym bardziej, że - co stwierdzają sami sędziowie - trudno uznać ją za osobę nie zaangażowaną politycznie.
"Zauważamy wysoki stopień zaangażowania Pani Dagmary Pawełczyk – Woickiej w działania, które wielokrotnie ocenialiśmy jako naruszające wartości składające się na etos zawodu sędziego" - przekonują w swojej uchwale sędziowie krakowskiej "apelacji". Jak dodają, decyzje nowej prezes dowodzą, że nie jest ona zdolna do podjęcia współpracy ze środowiskiem, a tym samym - nie jest zdolna zapewnienia prawidłowego funkcjonowania sądów.
Sędziowie odnieśli się również do tego, co spotkało w areszcie byłego prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie, Krzysztofa S., który jest oskarżony m.in. o wyłudzenie 376 tys. zł.
Uniemożliwienie Panu Sędziemu przebrania się i ogolenia przed rozprawą odbieramy jako możliwość próby wykreowania negatywnego wizerunku jego osoby, a przez to także całego Wymiaru Sprawiedliwości, a w tym kontekście traktujemy te działania jako po prostu nieprzyzwoite.
Opisane działania podjęte wobec Pana sędziego Krzysztofa Sobierajskiego odbieramy jako celowe, zmierzające do upokorzenia Pana sędziego, jak też ukierunkowane na zdeprecjonowanie, zastraszenie i podporządkowanie środowiska sędziowskiego władzy wykonawczej.
ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków