Siatkówka. Juniorzy SMS Sparty AGH Kraków mistrzami Małopolski. Zagrają w ćwierćfinale mistrzostw kraju

Siatkarze SMS Sparty AGH Kraków wywalczyli mistrzostwo Małopolski juniorów. Awansowali również do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Turniej finałowy w tej kategorii wiekowej odbył się 3-5 lutego 2022 r. w Kętach. W finale drużyna, prowadzona przez trener Kacpra Osucha, bardzo pewnie pokonała 3:0 (25:20, 25:13, 25:18) miejscowego Kęczanina.

Wśród najlepszych zawodników turnieju znalazło się trzech zawodników Sparty. MVP imprezy wybrany został Jan Łopuch, najlepszym przyjmującym - Damian Bodziak, a najlepszym środkowym - Konrad Pacholski.

Żeńska drużyna klubu z Nowej Huty, występująca pod szyldem SMS Sparta UJ, zajęła w Kętach 4. miejsce i też awansowała do 1/4 finału MP. W spotkaniu o brąz krakowianki przegrały 2:3 z SMS XXI LO Jedynka Tarnów. Najlepszą przyjmującą turnieju została wybrana Oliwia Zawada.

- Turniej w Kętach był pierwszym poważnym sprawdzianem naszych juniorskich drużyn - mówi Kacper Osuch, trener i prezes krakowskiego klubu. - Chłopcy zostali mistrzami Małopolski, wygrywając wszystkie spotkania, tracąc przy tym tylko jednego seta. Dziewczęta walczyły dzielnie do ostatniej piłki o brązowe medale. Niestety, przegrały w tie-breaku, ale zostawiły całe serce na boisku. Obie nasze drużyny dostały przepustkę do gry w ćwierćfinale mistrzostw Polski, z czego jestem bardzo zadowolony.

Drużyny Sparty poznały już rywali w ćwierćfinałach MP. Żeńska ekipa zagra w grupie IV w Zielonej Górze, a o półfinał powalczy z: miejscowym UKS 13 VI LO, San-Pajdą Jarosław, Chemikiem Olsztyn, Volleyem Świdnica i Volleyem Piła.

Męski zespół ma przed sobą wyprawę do Gdańska (grupa V), rywalami będą: tamtejszy Trefl, Energetyk Poznań, Skra Bełchatów, Centrum Augustów i Dębicka Akademia Siatkówki.