Nie od dziś wiadomo, że pierogami polska kuchnia stoi – przekonamy się o tym podczas 17. Festiwalu Pierogów. W dniach 14-18 sierpnia nad Małym Rynkiem uniosą się smakowite aromaty: farszów z mięsa z dodatkiem złocistej cebulki, ze szpinaku, słodkiego sera czy borówek. Oprócz tradycyjnego kilkudniowego ucztowania i warsztatów kulinarnych czeka na nas również program artystyczny.
- Jak co roku spróbujemy pierogów z różnych punktów gastronomicznych, które zawalczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności – statuetkę Kazimierza Wielkiego - zapowiada Aleksandra Bałda z Krakowskiego Biura Festiwalowego, które organizuje imprezę.
Na najlepsze pierogi będzie mógł zagłosować każdy, kto 16 i 17 sierpnia odwiedzi Mały Rynek, skosztuje oferowanych produktów i wypełni kupon konkursowy. Laureatów poznamy 18 sierpnia w samo południe.
- Każdego festiwalowego dnia z niezwykłą przyjemnością nie tylko zjemy, ale też ulepimy pierogi. 16 i 17 sierpnia w godzinach: 12, 14 i 16, jak również 18 sierpnia w godzinach: 13, 14.30 i 16 weźmiemy udział w darmowych warsztatach lepienia pierogów – sztuki dla jednych łatwej, dla innych trudnej, lecz dla wszystkich satysfakcjonującej i pysznej w efektach - dodaje Aleksandra Bałda.
15 sierpnia to dzień Cudownej Mocy Bukietów. W ramach wydarzenia towarzyszącego Festiwalu Pierogów na scenie odbędą się pokazy florystyczne, występy artystyczne, a także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny.
W czasie ucztowania nie zabraknie koncertów zespołów prezentujących różne style. 16 sierpnia wystąpi jazzowy zespół Buskers Band, 17 sierpnia grająca alternatywny rock formacja Muzyka Końca Lata, a 18 sierpnia - bluesowy Hard Times. Początek - godzina 20.
- Ohydztwa, które kazali nam jeść w dzieciństwie. Pamiętacie?
- Trwa budowa prywatnego akademika, zajrzeliśmy do środka
- Te gwiazdy wystąpią w Krakowie jeszcze w tym roku [LISTA KONCERTÓW]
- Szkieletor zmieni się nie do poznania [ZDJĘCIA]
- Imponująca budowa zakopianki, wkrótce nią pojedziemy!
- Kolejki do lekarzy. Tyle poczekasz na wizytę, badanie i operacje w Małopolsce
WIDEO: Magnes. Kultura Gazura
