Kraków zaprasza na Festiwal Pierogów. 21. edycja tego święta to już krakowska tradycja, której towarzyszy wiele ciekawych propozycji i nowych smaków.
Na stoiskach przygotowanych przez Krakowską Kongregację Kupiecką znajdziemy nie tylko tradycyjne smaki pierogów ruskich, czy z kapustą i grzybami, ale też te sezonowe lub bardziej wyszukane – z buraczkami, bobem czy kurkami. Pojawią się również propozycje w wersji „na słodko”, np. z serem czy wypełnione czekoladą. Nie zabraknie jednak zaskakujących połączeń i autorskiego podejścia szefów kuchni do tematu.
Pierogi ruskie zawalczą o statuetkę św. Jacka. Jak głosi legenda, pojawiły się w Polsce w XIII wieku za sprawą dominikanina – św. Jacka Odrowąża, który zachwycił się nimi w czasie swojej misji na Rusi (stąd też ich nazwa!). Farsz tego przysmaku przygotowywano z sera oraz kaszy – minęło kilka wieków, zanim ten drugi składnik zastąpiły ziemniaki. Inne pierogi zawalczą o trofeum króla Kazimierza Wielkiego. Trafi ono w ręce tych, którzy zrobią te jedyne, wyjątkowe – najlepsze pierogi! Zwycięzców w obu kategoriach wytypuje jury.
Pierogów można posmakować od 11 do 15 sierpnia, w godz. 10.00–24.00.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Kobiety zagrożone na rynku pracy?

- 8 najbardziej trujących grzybów w polskich lasach. Niektóre są śmiertelnie groźne!
- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą!
- Oto małopolskie: Malediwy, Chorwacja, Prowansja, Toskania, a nawet Hawaje!
- Najbardziej betonowe miejsca w Krakowie. Oto ranking "betonowych pustyń"
- Gdzie na lody w Krakowie? Oto miejsca polecane przez internautów