Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach oblegane przez turystów
Skamieniałe Miasto to Rezerwat Przyrody Nieożywionej. To grupa fantazyjnie ukształtowanych form skalnych, tworzących przysłowiowe „miasto zamienione w kamień”. Na trasie można spotkać m.in. zamienionego w skałę: „Borsuka”, „Orła” „Ratusz” czy „Czarownicę”.
W zwiedzaniu pomaga specjalna mapka i wytyczony między drzewami szlak. Przed wejściem do Skamieniałego Miasta ustawiono błyszczący napis: „Ciężkowice”.
- Byliśmy najpierw w Szczawnicy i stopniowo zwiedzamy Małopolskę. Tutaj w Skamieniałym Mieście jest pięknie, to są fantastyczne dary natury. Jestem na emeryturze i dopiero teraz pełniej korzystam z wolnego czasu – mówi pani Barbara, turystka z Poznania, która w sierpniu zwiedzała Ciężkowice.
- Cieszymy się, że coraz więcej gości zagląda do nas. Skamieniałe Miasto niezmiennie od lat cieszy cię dużą popularnością – podkreśla Jowita Jurkiewicz-Drąg, burmistrz Ciężkowic.
Informacje dla zwiedzających Sakamieniałe Miasto
Dla turystów w Skamieniałym Mieście dostępny jest płatny parking. Jest także kiosk z pamiątkami oraz budki z jedzeniem i lodami. Bilet normalny kosztuje 7 zł, zaś za ulgowy zapłacimy 5 zł.
Skamieniałe Miasto to miejsce dla każdego: miłośników przyrody, entuzjastów historii jak i poszukiwaczy przygód. Przed wejściem na szlak warto jednak zaopatrzyć się w sportowe buty, bo trasa, choć wygląda niepozornie, nie należy do łatwych i wymaga trochę wysiłku fizycznego!
Bądź na bieżąco i obserwuj
- W Tarnowie budują kolejnego McDonald'sa. Tym razem przy DK 94!
- Mieszkanki Tarnowa i okolic są najpiękniejsze! Te zdjęcia to potwierdzają
- Wyniki matur w szkołach Tarnowa. Jak wypadły licea, technika, artyści i sportowcy?
- Tajemnice krypty Ostrogskich. Zaskakujące odkrycia w sarkofagach właścicieli Tarnowa
- Tarnów i region przeżywały biblijny potop początkiem czerwca 2010 roku
- Tak zmieniała się moda na ulicach Tarnowa według zdjęć z Google Street View