Skoki narciarskie dzisiaj KONKURS NA ŻYWO, WYNIKI Zakopane 2020. Kamil Stoch zwycięzcą w Zakopanem LIVE 26.01.20

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Skoki narciarskie NA ŻYWO ZAKOPANE 2020 KONKURS INDYWIDUALNY 26.01. Dziś najlepsi skoczkowie świata rywalizowowali na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Kto wygrał skoki? Dawid Kubacki zaliczył dziewiąte podium zawodów Pucharu Świata z rzędu! Ale zwyciężył Kamil Stoch, który skakał w fenomenalnym stylu i przerwał passę kolegi z reprezentacji. Świetnie skoczył też Piotr Żyła. Tutaj znajdziecie wyniki i relację NA ŻYWO z obu konkursów w Zakopanem. W sobotę Polacy zajęli 5. miejsce w konkursie drużynowym. W drugiej serii Japończyk Yukiya Sato pobił rekord Wielkiej Krokwi wynikiem 147 metrów! Pełne wyniki LIVE poniżej.

Skoki narciarskie - dziś na żywo Zakopane 26.01. 2020

Kamil Stoch po raz szósty w karierze stanął na podium w Zakopanem. Wielki powrót skoczka z Zębu, który zwyciężył w kapitalnym stylu. Trzecie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Dawid Kubacki, co oznacza, że stanął na podium po raz dziewiąty z rzędu. W pierwszej dziesiątce było trzech Polaków, gdyż ósme miejsce zajął Piotr Żyła.

- To nie był dla mnie łatwy sezon, cały czas czegoś szukałem. Dzisiaj jednak spełniło się moje marzenie. Zwycięstwo przy takiej publiczności, najlepszej na świecie, to coś niesamowitego - powiedział Kamil Stoch. To jego 35. zwycięstwo w konkursach Pucharu Świata (piąte w Zakopanem). Goni Adama Małysza, który ma 39. pucharowych zwycięstw.

- Kolejne podium z rzędu i do tego w takim towarzystwie to fajna sprawa - komentował z wielkim spokojem Dawid Kubacki. - Trzecie miejsce to też jest bardzo dobry wynik. Czy mi zależy na tym, by przedłużyć serię stawania na podium? Zależy mi na dobrych skokach, a jeśli daje to miejsca na podium, to w to mi graj.

- Jestem dumny z tego, co chłopaki zrobili dzisiaj w Zakopanem. Takie Zakopane jest przepiękne: mnóstwo naszych kibiców, wspaniała atmosfera, niepowtarzalny hymn śpiewany przez fanów. Przy tym wszystkim łezka kręci się w oku - powiedział dyrektor PZN Adam Małysz.

Skoki narciarskie - dziś na żywo Zakopane 26.01. 2020

Po pierwszej serii było bez niespodzianek - prowadził Dawid Kubacki, który skokiem na odległość 140 metrów odleciał konkurencji. Za nim był Niemiec Stephan Leyhe, a trzecie miejsce zajmował Kamil Stoch (137,5 m). Świetnie spisał się też Piotr Żyła, który uzyskał 134 m i po pierwszej próbie był siódmy. Konkurs indywidualny Zakopane transmisja online.

Puchar Świata w skokach klasyfikacja po konkursie w Zakopanem 26.01

 • 1. Karl Geiger 931
 • 2. Stefan Kraft 883
 • 3. Ryoyu Kobayashi 831
 • 4. Dawid Kubacki 824
 • 5. Marius Lindvik 585
 • 6. Kamil Stoch 574
 • 7. Daniel Andre Tande 467
 • 8. Philipp Aschenwald 443
 • 9. Peter Prevc 421
 • 10. Johann Andre Forfang 410

Ostatnim akordem pełnego emocji weekendu w Zakopanego jest konkurs indywidualny. Sobotnia rywalizacja drużynowa była tylko przygrywką do tego, co czeka nas pod Tatrami w niedzielę. Dzisiaj o godzinie 15 na Wielkiej Krokwi odbyła się seria próbna, a punktualnie o 16 skoczkowie rozpoczną rywalizację o punkty Pucharu Świata. Na trybunach 23 tysiące widzów, kilka tysięcy wokół skoczni, miliony przed ekranami. Poniżej znajdziesz relację z Zakopanego na żywo.

Skoki narciarskie - konkurs na żywo Zakopane 26.01. 2020

Pierwsza seria - relacja na żywo, wyniki.
16. platforma startowa Wielkiej Krokwi (rekord 147 m).
Aleksander Zniszczoł - 121,5 m, nota 108,2 pkt. Maciej Kot - 116 m, nota 102,8 pkt. Bez szans na awans do drugiej serii.

Niemiec Markus Eisenblichler, który skacze z kontuzjowaną ręką w szynie, uzyskał 125 m (punkt K) i objął prowadzenie. Kibice nieco się martwią krótkimi skokami, ale jury nie reaguje - belka bez zmian. Niemiec Pius Paschke miał 126,5 m i to wystarczyło, by prowadzić po skokach 30 zawodników.

Wreszcie nastąpiła eksplozja, gdy Piotr Żyła uzyskał odległość 134 m, taką samą, jak w serii próbnej. Z notą 138,6 pkt prowadził jednak tylko dwie minuty, bo skaczący za nim Niemiec Stephan Leyhe przeleciał 139 m (144 pkt). Kamilowi Stochowi nie udało się objąć pozycji lidera, lecz skok oddał świetny - odległość 137,5 m, nota 143,4 pkt, co oznaczało, że w drugiej serii będzie miał do odrobienia niewielką stratę.

Wreszcie Dawid Kubacki, który przeskoczył wszystkich! 140 metrów i nota 148,2 pkt dały mu komfortowe prowadzenie
. Nie dał mu rady Ryoyu Kobayashi, który miał 136 m. Tyle samo uzyskał Stefan Kraft, a dwa metry mniej Karl Geiger. Kubacki prowadził więc po pierwszej serii!

Skoki w Zakopanem WYNIKI na żywo - konkurs indywidualny 26 stycznia transmisja online live

Skoki narciarskie - dziś na żywo Zakopane 26.01. 2020

Przeczytaj, jak było w serii próbnej, gdy nie tylko najlepsi przekraczali 130 metrów.

Skoki narciarskie - konkurs indywidualny na żywo Zakopane 26.01. 2020

W serii próbnej jako pierwsi z Polaków na skoczni pojawili się Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot. Pierwszy miał 116,5 m z belki numer 18 (zyskał 10 pkt za wiatr), drugi 119,5 m. Po nich ruszył Piotr Żyła i wynikiem 134 m narobił nam apetytów.

W serii próbnej Stoch miał 139,5 m, a Dawid Kubacki 137 metrów. To dało skoczkowi z Szaflar miejsce tuż za Stephanem Leyhe, a przed Stochem, który oddał najdłuższy skok.

Skoki narciarskie - konkurs drużynowy na żywo Zakopane 2020

W sobotę 25.01 w Zakopanem odbył się konkurs drużynowy. Tutaj znajdziecie relację LIVE z tego wydarzenia. Skład naszej drużyny na sobotni konkurs: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny.

Polacy zajmowali 5. pozycję po pierwszej serii i takie miejsce zajęli na koniec zawodów

Polacy zajmowali 5. pozycję po pierwszej serii i takie miejsce zajęli na koniec zawodów. Prowadzili Niemcy przed Norwegami i Słowenią, a później nie uległo to już zmianie.

Wyniki Polaków w pierwszej serii konkursu drużynowego: Piotr Żyła - 123 m (122,9 pkt), Jakub Wolny - 122,5 m (116,7), Kamil Stoch - 134,5 (141,2), Dawid Kubacki - 135 m (147,3).

Reprezentanci Polski zgromadzili w pierwszej serii 528,1 pkt i tracą do liderujących Niemców 33,6 pkt. Do Austriaków Biało-Czerwoni tracą 0,3 pkt straty, a do Słowenii 1,7 pkt.

Wyniki Polaków w drugiej serii: Żyła - 136,5 m, Wolny - 118 m, Stoch - 135,5 m, Kubacki - 139,5 m.

Czytaj także

W serii próbnej brylował Dawid Kubacki. Z wynikiem 137 metrów zajął pierwsze miejsce. Siódmy był Kamil Stoch.

Rekordowy skok Sato widziałem z wyciągu, bo akurat jechałem do góry. No, wyszedł mu, nie powiem. Ale nie będę myślał o tym, by w niedzielę na nowo zostać rekordzistą Wielkiej Krokwi, bo w skokach nie można w ten sposób podchodzić do zawodów

W drugiej serii konkursu drużynowego Japończyk Yukiya Sato uzyskał aż 147 metrów, odbierając rekord Wielkiej Krokwi Dawidowi Kubackiemu (143,5 m). Warto dodać, że Sato w Letnim Grand Prix uzyskał w Zakopanem 145 m.

- Rekordowy skok Sato widziałem z wyciągu, bo akurat jechałem do góry. No, wyszedł mu, nie powiem. Ale nie będę myślał o tym, by w niedzielę na nowo zostać rekordzistą Wielkiej Krokwi, bo w skokach nie można w ten sposób podchodzić do zawodów - przekonywał po konkursie drużynowym przed kamerami TVP Dawid Kubacki. Jak zwykle z dużym spokojem opowiadał o swojej formie. - Moje skoki były dobre, ale schodzę dziś ze skoczni z nutką niedosytu, bo były spóźnione - wyjaśnił.

Yukiya Sato skokiem na 147 m wywindował Wielką Krokiew w rankingu skoczni z najlepszym oficjalnym rekordem. od soboty Zakopane wyprzedzają tylko Willingen (rekord - 152 m), Whistler Mountain (149 m), Sapporo (148,5 m), Neustadt (148 m) i Ruka (147,5 m).

Wyniki na żywo z konkursu drużynowego poniżej.

Skoki narciarskie Zakopane 2020 - konkurs drużynowy na żywo 25.01
Kadry wszystkich drużyn, które wystąpią w sobotnim konkursie PŚ w Zakopanem.

Wcześniejsze wpisy

Skoki narciarskie - kwalifikacje na żywo Zakopane 2020

W niedzielnym konkursie spośród dziewięciu Polaków, którzy walczyli w kwalifikacjach, wystartują: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Kwalifikacje wygrał Dawid Kubacki, który w piątek pokazał, że nadal jest w kapitalnej formie. Bardzo dobrze skakał też Kamil Stoch. Obaj mają wielkie szanse na podium w niedzielnym konkursie indywidualnym.

Debiutujący w Pucharze Świata 17-letni Adam Niżnik uzyskał 117,5 m, Aleksander Zniszczoł - 120 m, Andrzej Stękała - 117 m, Jakub Wolny - 114,5 m, Stefan Hula - 116 m, Maciej Kot - 118 m, a Piotr Żyła - 127 m.

Pierwszy komentarz Stefana Huli po odpadnięciu w kwalifikacjach był symptomatyczny: - Trzeba się spakować i iść do domu. Nie wiem co mam powiedzieć...

Kamil Stoch uzyskał 136 metrów, a Dawid Kubacki skoczył jeszcze dalej - aż 140,5 m i objął prowadzenie, którego już nie oddał. Skaczący tuż za Polakiem Japończyk Ryoyu Kobayashi miał 139,5 m, słabiej spisał się inny z faworytów Niemiec Karl Geiger. Austriak Stefan Kraft uzyskał 141 m, ale miał słabsze noty i zajął 3. miejsce.

Okazało się, że czwartym skoczkiem w polskiej drużynie w sobotnim konkursie drużynowym będzie decyzją trenera Michala Doleżala Jakub Wolny, mimo że w kwalifikacjach uzyskał tylko 114,5 m.

Dawid Kubacki stawał na podium w ośmiu ostatnich konkursach, a w miniony weekend dwa razy był najlepszy w Titisee-Neustadt

Skoki narciarskie - konkursy na żywo Zakopane 2020

Oczekiwania kibiców przed konkursami w Zakopanem są bardzo rozbudzone. Dawid Kubacki stawał na podium w ośmiu ostatnich konkursach, a w miniony weekend dwa razy był najlepszy w Titisee-Neustadt. Zwycięzca ostatniego Turnieju Czterech Skoczni jest także rekordzistą Wielkiej Krokwi, choć w indywidualnych konkursach Puchar Świata nie stanął jeszcze w Zakopanem na podium. Aż pięć razy robił to natomiast Kamil Stoch, który cztery razy był na skoczni im. Stanisława Marusarza najlepszy, a raz zajął trzecie miejsce. Polacy mają także bardzo dobre wspomnienia z konkursów drużynowych rozgrywanych w ostatnich latach – od 2016 roku zajmowali kolejno trzecie, drugie, pierwsze i trzecie miejsce.

Skoki narciarskie Zakopane 2020. Tłumy kibiców z całej Polsk...

Czytaj także

Skoki narciarskie w Zakopanem PROGRAM

 • Piątek, 24.01.2020
  11.00 - Odprawa techniczna
  16.00 - Oficjalny trening
  18.00 - Kwalifikacje
 • Sobota, 25.01.2020
  15.00 - Seria próbna
  16.15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego
 • Niedziela, 26.01.2020
  15.00 - Seria próbna
  16.00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Skoki narciarskie - kwalifikacje na żywo Zakopane 2020

W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego zobaczyliśmy dziewięciu Polaków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę oraz Adama Niżnika.

Skoki narciarskie w Zakopanem SKŁAD POLAKÓW
W Zakopanem o punkty Pucharu Świata powalczy dziewięciu Polaków:

 • Dawid Kubacki
 • Kamil Stoch
 • Piotr Żyła
 • Maciej Kot
 • Stefan Hula
 • Jakub Wolny
 • Adam Niżnik
 • Andrzej Stękała
 • Aleksander Zniszczoł

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze:

 1. Piątek, 17:00, kwalifikacje
 2. Sobota, 15:30, konkurs drużynowy
 3. Niedziela, 15:45, konkurs indywidualny

Czytaj także

Puchar Świata w skokach klasyfikacja generalna, tabela

 • 1. Karl Geiger 886
 • 2. Stefan Kraft 803
 • 3. Ryoyu Kobayashi 793
 • 4. Dawid Kubacki 764
 • 5. Mariusz Lindvik 545
 • 6. Kamil Stoch 474
 • 7. Daniel Andre Tande 447
 • 8. Philipp Aschenwald 414
 • 9. Peter Prevc 395
 • 10. Johann Andre Forfang 395

Sportowy24.pl w Małopolsce

Jest już zastępca Vukovicia

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Trium... nawet w tytule błędy robicie. aż czytać się nie chce...

a
andrzejka

JEST 2 SKOCZKÓW I 1/2 I TO WSZYSTKO JAK SIĘ SKOŃCZĄ STARSI ZAKOPANE TEŻ ZOBACZY PUSTKI BO NIKT NIE POJEDZIE OGLĄDAĆ OGONA NASZYCH !

M
MultiSport

[KONKURS]

Karta MultiSport Plus - umożliwia do wejścia za darmo na większość obiektów sportowych (boiska/baseny/areny) o wartości 1800 złotych na rok czasu może być Twoja.

link.do/KonkursMultiSport

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3