Skoki narciarskie na żywo Zakopane 2020 - wyniki konkursu. Stoch wrócił w wielkim stylu! Kubacki też na podium [27.01.2020]

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Stoch pierwszy, Kubacki trzeci. Skoki w Zakopanem przyniosły kibicom mnóstwo radości! Andrzej Banas / Polska Press
Skoki narciarskie Zakopane 2020 konkurs na żywo. Wyniki zawodów w Zakopanem na żywo 26.01.2020. Niedzielne zwycięstwo Kamila Stocha było jego 35. triumfem w konkursie Pucharu Świata i zarazem piątym w Zakopanem. Skoczek z Zębu goni Adama Małysza, który ma na koncie 39 wygranych. Dawid Kubacki był trzeci, stając na pucharowym podium po raz dziewiąty z rzędu. W sobotnim konkursie drużynowym Polacy zajęli 5. miejsce z niedużą stratą do podium. Wygrali Niemcy. W drugiej serii Japończyk Yukiya Sato pobił rekord Wielkiej Krokwi wynikiem 147 metrów! Piątkowe kwalifikacje do konkursu indywidualnego wygrał Dawid Kubacki, który pokazał także w sobotę, że nadal jest w kapitalnej formie. Bardzo dobrze skakał też Kamil Stoch. Sprawdź wyniki konkursu 26.01 w Zakopanem. Poniżej znajdziecie relację LIVE z dzisiejszego konkursu w Zakopanem.

Skoki na żywo Zakopane 2020 - wyniki konkursu indywidualnego 26.01.2020

- To nie był dla mnie łatwy sezon, cały czas czegoś szukałem, ale dzisiaj stało się coś, czego nie mogłem nawet sobie wymarzyć. Zwycięstwo przy takiej publiczności to coś niesamowitego - powiedział Kamil Stoch po zwycięstwie w Zakopanem. Polak wrócił na najwyższy stopień podium. Zdystansował Austriaka Stefana Krafta oraz Dawida Kubackiego, który stanął na podium po raz dziewiąty z rzędu.

- Czuję się tu jak jeden aktorów. Być kimś, kto bierze w tym udział to coś niesamowitego - dodał Stoch, który cieszył się pod Wielką Krokwią jak za dawnych lat. To była wręcz eksplozja radości.

To jego 35. zwycięstwo w konkursach Pucharu Świata (piąte w Zakopanem). Goni Adama Małysza, który ma 39. pucharowych zwycięstw.

Dzisiejszy triumf Stocha jest zarazem 12. polskim zwycięstwem w Zakopanem. Do tej pory w tej klasyfikacji prowadziliśmy ex aequo z Austriakami, teraz jesteśmy samodzielnymi liderami.

Skoki na żywo Zakopane 2020 - wyniki konkursu indywidualnego 26.01.2020

Adam Małysz, 42-letni dyrektor PZN i dobry duch drużyny, też był szczęśliwy: - Jestem dumny z tego, co chłopaki zrobili dzisiaj w Zakopanem. Takie Zakopane jest przepiękne: mnóstwo naszych kibiców, wspaniała atmosfera, niepowtarzalny hymn śpiewany przez fanów. Przy tym wszystkim łezka kręci się w oku.

Wcześniejsze wpisy

Skoki na żywo Zakopane 2020 - wyniki konkursu indywidualnego 26.01.2020

Do niedzieli najlepszym skoczkiem weekendu był Dawid Kubacki. Od piątku oddał na Wielkiej Krokwi pięć ocenianych skoków, z których trzy miały najlepszą notę, a dwa były klasyfikowane na drugich miejscach. Żaden inny skoczek nie był tak regularny. Bardzo dobrze spisywał się Kamil Stoch, który nie raz potrafił się odbudować w Zakopanem.

W serii próbnej Stoch miał 139,5 m i jego ręce z radości poszły w górę. Po jego skoku sędziowie obniżyli belkę (nr 16). Wcześniej z wyższego rozbiegu Piotr Żyła miał dobry wynik - 134 m, natomiast Aleksander Zniszczoł (116,5 m) i Maciej Kot (119,5 m) znacznie słabiej. Wreszcie swoją moc pokazał Dawid Kubacki, któremu dobra nota za 137 metrów dała miejsce tuż przed Stochem.

Skoki w Zakopanem WYNIKI na żywo - konkurs indywidualny 26 stycznia transmisja online live

A tak wyglądała rywalizacja w konkursie - relacja na żywo 26.01.

Z Polaków jako pierwszy skakał Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 121,5 m, nota 108,2. Po nim pojawił się Maciej Kot i miał tylko 116 m z notą 102,8 pkt. Tym samym Kot stracił szanse na awans do drugiej serii. Długo jednak skoczkowie lądowali niewiele dalej od Polaków. Niemiec Pius Paschke osiągnął 126,5 m i to wystarczyło, by prowadzić po skokach 30 skoczków.

Wreszcie na rozbiegu stanął Piotr Żyła i się zaczęło - 134 m z notą 138,6 pkt dało mu prowadzenie. Fakt, że na krótko, bo Niemiec Stephan Leyhe przeskoczył go notą 144 m za 139 m, lecz to nadal była pozycja budząca respekt.

Ale ostatecznie Dawid Kubacki osiągnął 140 metrów i z notą 148,2 pkt objął prowadzenie, którego już nie oddał. Japończyk Ryoyu Kobayashi miał 136 m, tak jak Austriak Stefan Kraft, a dwa metry mniej uzyskał inny z faworytów - Niemiec Karl Geiger. Kubacki prowadził więc po pierwszej serii! Stoch był trzeci, a Żyła siódmy. Kapitalny konkurs Polaków.

Skoki w Zakopanem WYNIKI na żywo - konkurs indywidualny 26 stycznia transmisja online live

W drugiej serii najdłuższy skok oddał Stoch - 140 metrów. Rakieta z Zębu zdmuchnęła z pierwszego miejsca wcześniej skaczących, ale na górze pozostali jeszcze Leyhe i Kubacki. Niemiec miał 134 m i spadł na trzecie miejsce, jeszcze za Stefana Krafta. Ostatni popędził w dół Kubacki i uzyskał 133 m. Trochę za mało, by wygrać po raz trzeci z rzędu, ale znów stanął na podium. Stoch cieszył się jak szalony, Kubacki jak zwykle zachował pełen spokój.

Gra o Puchar Świata toczy się dalej. Na czele klasyfikacji generalnej wciąż Niemiec Karl Geiger, przed Kraftem, Ryoyu Kobahashim i Kubackim

Skoki na żywo Zakopane 2020 - wyniki konkursu drużynowego 25.01.2020

- Moje skoki były dobre, ale schodzę dziś ze skoczni z nutką niedosytu, bo oba skoki były spóźnione - powiedział Dawid Kubacki przed kamerami TVP po konkursie drużynowym w Zakopanem. - Rekordowy skok Sato widziałem z wyciągu, bo akurat jechałem do góry. No, wyszedł mu, nie powiem. Ale nie będę myślał o tym, by w niedzielę na nowo zostać rekordzistą Wielkiej Krokwi, bo w skokach nie można w ten sposób podchodzić do zawodów.

Tak czy inaczej Kubacki jest jednym z największych faworytów do zwycięstwa w niedzielnym konkursie, bo w sobotę należał do najlepszych. Podobnie jak Kamil Stoch.

- Pierwszy skok nie był czysty technicznie, bo miałem za małą prędkość na progu, ale drugi skok to już była czysta przyjemność - wyjaśnił skoczek z Zębu.

Obaj liderzy polskiej kadry byli bardzo wyrozumiali dla Jakuba Wolnego, którego drugi skok był tak krótki, że uniemożliwił drużynie wdrapanie się na podium. - Kuba nie jest w swojej optymalnej dyspozycji, ale dał z siebie sto procent i nie będziemy mu czynić wyrzutów - mówili zgodnie.

Skoki na żywo Zakopane 2020 - wyniki konkursu drużynowego 24-26.01.2020

Polacy zajmowali 5. miejsce już po pierwszej serii konkursu drużynowego z niedużą stratą do podium. Prowadzili Niemcy przed Norwegami, Słowenią, Austrią i Polską. Do Austriaków mamy 0,3 pkt straty, do Słowenii 1,7 pkt.

Skoki naszych zawodników: Piotr Żyła - 123 m (122,9 pkt), Jakub Wolny - 122,5 m (116,7), Kamil Stoch - 134,5 (141,2), Dawid Kubacki - 135 m (147,3). Razem Polacy zgromadzili 528,1 pkt i tracą do liderów 33,6 pkt.

W drugiej serii fenomenalny skok Japończyka Yukiya Sato, który uzyskał 147 metrów. To pozwoliło jego drużynie wyprzedzić Polaków w końcowej klasyfikacji, Japończycy zajęli 4. miejsce.

Wyniki Polaków w drugiej serii: Żyła - 136,5 m, Wolny - 118 m, Stoch - 135,5 m, Kubacki - 139,5 m. Ostatecznie Polacy zajęli 5. pozycję. Wygrali Niemcy przed Norwegami i Słowenią.

Skoki na żywo Zakopane 2020 - wyniki konkursu 24-26.01.2020

Konkurs drużynowy - seria próbna
Wcześniej odbyła się seria próbna przed konkursem drużynowym, który relacjonujemy na żywo. Dawid Kubacki z obniżonej platformy startowej uzyskał aż 137 metrów. To najwyżej oceniony skok podczas rozgrzewki przed konkursem drużynowym w Zakopanem (początek o godz. 16.15). Kamil Stoch miał 132,5 m i został sklasyfikowany na 7. miejscu. Piotr Żyła osiągnął 124,5 m (23. miejsce), a Jakub Wolny 112,5 m (32. pozycja).

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu

Debiutujący w Pucharze Świata 17-letni Adam Niżnik uzyskał 117,5 m i nie zakwalifikował się do niedzielnego konkursu indywidualnego. To samo spotkało trzech innych naszych skoczków: Andrzej Stękała uzyskał 117 m, Jakub Wolny - 114,5 m, a Stefan Hula - 116 m. Awans uzyskali natomiast, poza liderami kadry, Aleksander Zniszczoł - 120 m, Maciej Kot - 118 m i Piotr Żyła - 127 m.

Zakopane. Morze kibiców na ulicach miasta. Puchar Świata w Z...

- Maciek Kot i Stefan Hula radzili sobie świetnie aż do inauguracji w Wiśle. Niestety, u większości z nich problemem jest sfera mentalna - powiedział pod Wielką Krokwią tuż po kwalifikacjach Adam Małysz.

Kamil Stoch uzyskał 136 metrów i po tym bardzo dobrym skoku zajmował drugie miejsce. Dawid Kubacki skoczył jeszcze dalej - aż 140,5 m i objął prowadzenie. Japończyk Ryoyu Kobayashi miał 139,5 m i nie zdołał przeskoczyć Polaka. Austriak Stefan Kraft miał 141 m, ale gorsze noty i zajął 3. miejsce.

Skoki narciarskie Zakopane 2020. Tłumy kibiców z całej Polsk...

W sobotnim konkursie drużynowym wystąpią Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, a czwartym skoczkiem w polskim zespole będzie Jakub Wolny, mimo że w kwalifikacjach uzyskał tylko 114,5 m.

W niedzielnym konkursie spośród dziewięciu Polaków, którzy walczyli w kwalifikacjach, wystartują: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Skoki narciarskie Zakopane 2020 - konkurs drużynowy 25.01
Znamy już kadry wszystkich drużyn na sobotni konkurs w Zakopanem.

Skoki na żywo Zakopane 2020 - wyniki konkursu 24-26.01.2020

Podczas piątkowych oficjalnych treningów w Zakopanem Dawid Kubacki skoczył 121,5 i 137,5 metra, zajmując pierwsze miejsce podczas drugiego treningu. Pierwszy trening wygrał Kamil Stoch, który uzyskał 129,5 m. W drugiej próbie miał 135 m i był tuż za kolegą z reprezentacji.

Czytaj także

Teraz pod Tatry zjechała światowa czołówka skoczków na czele z Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem. W sobotnim i niedzielnym konkursie w Titisee-Neustadt Kubacki zwyciężył, stając na podium - jako pierwszy Polak w historii - po raz siódmy i ósmy z rzędu, natomiast Stoch zajął 8. i 24. miejsce.

Skoki na żywo Zakopane - wyniki konkursu 24-26.01.2020

W Zakopanem wystąpi dziewięciu Polaków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Adam Niżnik oraz Jakub Wolny. Natomiast na zawody Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w najbliższy weekend w japońskim Sapporo polecą: Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Kacper Juroszek i Tomasz Pilch.

Nie ma już biletów na konkursy w Zakopanem, zarówno drużynowe, jak i indywidualne

Skoki narciarskie w Zakopanem 2020 - bilety

Bilety na skoki w Zakopanem rozeszły się błyskawicznie. Pozostają jedynie wejściówki na piątkowe kwalifikacje, które kosztują 40 zł od osoby.

 • Organizatorzy skoków w Zakopanem szacują, że w każdy dzień zawodów na trybunach Wielkiej Krokwi zasiądzie ok. 22 tys. kibiców. Drugie tyle może się jednak zgromadzić wokół skoczni.
 • Można także oglądnąć zawody w telewizji, transmisje na żywo przeprowadzi TVP i Eurosport. Ci, którzy jednak wybiorą się do Zakopanego, będą mieli także okazję wziąć udział w akcji promocyjnej Wisły Kraków.

Czytaj także

Edward Kubacki: Dawid dopinał sobie skrzydła z kartonów i biegał, próbując latać [rozmowa]PROGRAM PŚ W ZAKOPANEM 24-26.01.2020


[b]Piątek (24.01)
 • 16:00 - oficjalny trening (dwie serie)
 • 18:00 - kwalifikacje

Sobota (25.01)

 • 15:00 - seria próbna
 • 16:15 - konkurs drużynowy

Niedziela (26.01)

 • 15:00 - seria próbna
 • 16:00 - konkurs indywidualny

Czytaj także

Plan transmisji konkursów PŚ w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze:
Piątek, 17:00, kwalifikacje
Sobota, 15:30, konkurs drużynowy
Niedziela, 15:45, konkurs indywidualny

Czytaj także

SKOKI NARCIARSKIE: Klasyfikacja generalna Pucharu Świata, stan na 19.01.2020

 • 1. Karl GEIGER Niemcy 886

 • 2. Stefan KRAFT Austria 803

 • 3. Ryoyu KOBAYASHI Japonia 795

 • 4. Dawid KUBACKI Polska 764

 • 5. Marius LINDVIK Norwegia 545

 • 6. Kamil STOCH Polska 474

 • 7. Daniel Andre TANDE Norwegia 447

 • 8. Philipp ASCHENWALD Austria 414

 • 9. Johann Andre FORFANG Norwegia 395

 • Peter PREVC Słowenia 395

 • 11. Anze LANISEK Słowenia 367

 • 12. Yukiya SATO Japonia 339

 • 13. Stephan LEYHE Niemcy 335

 • 14. Piotr ŻYŁA Polska 322

 • 15. Daniel HUBER Austria 280

 • 16. Robert JOHANSSON Norwegia 264

 • 17. Constantin SCHMID 261

 • 18. Daiki ITO Japonia 230

 • 19. Gregor SCHLIERENZAUER Austria 220

 • 20. Timi ZAJC Słowenia 217

  .............................................

 • 36. Maciej KOT Polska 37

 • 39. Stefan HULA Polska 31

 • 41. Jakub WOLNY Polska 22

 • 61. Klemens MURAŃKA Polska 4

Klasyfikacja Pucharu Narodów, stan na 19.01.2020

 • 1. AUSTRIA 2796
 • 2. NORWEGIA 2407
 • 3. POLSKA 2354
 • 4. NIEMCY 2192
 • 5. JAPONIA 2008
 • 6. SŁOWENIA 1740
 • 7. SZWAJCARIA 507
 • 8. CZECHY 130
 • 9. ROSJA 124
 • 10. FINLANDIA 75

Czytaj także

Żony naszych skoczków narciarskich. To one dodają im skrzyde...

Skoki na żywo Zakopane - wyniki konkursu 24-26.01.2020

Czytaj także

Kościoły zdrowego ciała, siłownie obeszły przepisy

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Na razie wygrał niedzielne zawody , jeżeli wygra kilka następnych można odgwizdać że wrócił

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3