Skoki narciarskie TRONDHEIM 2020 dzisiaj. Raw Air w TV, transmisja LIVE. WYNIKI na żywo Stoch, Kubacki, Żyła w Norwegii [12.03]

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Skoki narciarskie TRONDHEIM online. Program Raw Air w TV, transmisje LIVE. WYNIKI na żywo
Skoki narciarskie TRONDHEIM online. Program Raw Air w TV, transmisje LIVE. WYNIKI na żywo Andrzej Banas / Polska Press
Udostępnij:
Skoki narciarskie TRONDHEIM online. Program Raw Air w TV, transmisje LIVE. WYNIKI Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła skaczą od 11 do 12 marca w Trondheim. Na skoczni w Trondheim siedmiu polskich skoczków walczy o punkty PŚ do klasyfikacji generalnej PŚ. Tutaj prezentujemy online program skoków i wyniki kwalifikacji oraz kolejnych zawodów 6-8.03. Trondheim to ważne miejsce dla narciarzy klasycznych, dlatego zwycięstwo na tym obiekcie jest wielkim wydarzeniem w karierze każdego skoczka. Nie inaczej będzie teraz, dlatego warto śledzić na żywo wyniki i sprawdzić, kiedy transmisje z kwalifikacji oraz konkursów drużynowego i indywidualnego PŚ przeprowadzą stacje telewizyjne w Polsce.

SKOKI NARCIARSKIE TRONDHEIM ONLINE. TRANSMISJA LIVE, WYNIKI RAW AIR NA ŻYWO

Decyzją FIS sezon skoków w związku z epidemią koronawirusa został zakończony. Kamil Stoch wygrał cykl Raw Air, a Stefan Kraft zdobył Puchar Świata. Dawid Kubacki czwarty w klasyfikacji końcowej PŚ.

Skoki na żywo Trondheim prolog 11.03
Ryoyu Kobayashi przed Piotrem Żyłą (obaj po 135 m) - tak wyglądała czołówka środowego prologu przed czwartkowym konkursem w Trondheim. Dawid Kubacki miał 127 m i był 9., a tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (129 m). Zakwalifikowali się także Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Maciej Kot i Paweł Wąsek.

Groźny upadek zanotował walczący ze Stochem o premię w cyklu Raw Air Stephan Leyhe.

Czołówka Raw Air po prologu w Trondheim 11.03

 • Stoch 1161,9
 • Kobayashi 1154,5
 • Lindvik 1154,3
 • Jelar 1151,9
 • Leyhe 1149,0

Skoki na żywo Trondheim program 11-12.03
Karawana skoczków przeniosła się do Trondheim, gdzie w dniach 11-12 marca odbywają się kolejne kwalifikacje i konkurs Pucharu Świata. Poniżej szczegółowy program, transmisje telewizyjne w TVP, TVP Sport oraz Eurosporcie i Eurosport Player. U nas relacje online na żywo.

Skoki na żywo TRONDHEIM 11-12.03
11 marca 17:30 — kwalifikacje mężczyzn
11 marca 20:00  — kwalifikacje kobiet
12 marca 17:00  — konkurs mężczyzn 
12 marca 20:00  — konkurs kobiet (FINAŁ Raw Air)

SKOKI NARCIARSKIE LILLEHAMMER ONLINE. TRANSMISJA LIVE, WYNIKI RAW AIR NA ŻYWO

Skoki na żywo Lillehammer wyniki 2. konkursu 10 marca 2020
36. wygrana Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata! Skoczek z Zębu świetnie spisał się w drugim konkursie w Lillehammer, dystansując konkurencję. Polak skakał stylowo i daleko - 139,5 m w drugiej próbie. I zarazem objął prowadzenie w łącznej klasyfikacji Raw Air. O 0,7 pkt wyprzedza Stephana Leyhe.

36 zwycięstw oznacza, że Stoch zrównał się w klasyfikacji wszech czasów z Janne Ahonenem.

Dawid Kubacki kończy rywalizację w Lillehammer na miejscu 8., bo drugi skok był niewystarczająco długi. 26. Piotr Żyła, 28. Maciej Kot.

Kamil Stoch dla TVP: Życie napisało bardzo dobry film. Zacząłem od średniego skoku w kwalifikacjach, a potem było coraz lepiej. Emocje są bardzo pozytywne, ale staram się je tłumić, bo nie chcę, by energia ze mnie uleciała. Jeszcze trochę konkursów zostało

Seria 1. Świetnie spisali się liderzy Biało-Czerwonych w pierwszej próbie w Lillehammer. Dawid Kubacki zapomniał o złych chwilach z poprzednich prób i z dobrą notą za 134,5 m zajmował drugie miejsce, tuż za Słoweńcem Timi Zajcem (139 m). Kapitalny skok oddał także Kamil Stoch (131,5 m), a w czołówce jest z nadziejami na awans do pierwszej "10" jest Piotr Żyła (11. lokata, 129 m). W serii finałowej wystąi również 26. Maciej Kot (122 m), a nie doczekali tego Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Gorsze wyniki niż zazwyczaj zanotowali prowadzący w wyścigu o Kryształową Kulę Austriak Stefan Kraft (24.) oraz Niemiec Karl Geiger (22.). Skoki na żywo.

Skoki na żywo Lillehammer wyniki 10 marca 2020
Ważne, że zwycięstwo Kamila Stocha dało mu zarazem prowadzenie w klasyfikacji Raw Air. Teraz skoczków czekają zawody w Trondheim - kwalifikacje już jutro.

Poznaj piękną żonę skoczka Macieja Kota. Na Instagramie Agni...


Wcześniejsze wpisy

Skoki na żywo Lillehammer 2. konkurs indywidualny 10.0310 marca drugi konkurs skoków narciarskich na obiekcie olimpijskim w Lillehammer. W kwalifikacjach (od godz.15.45) bierze udział siedmiu Polaków.

Skoki na żywo Lillehammer wyniki 10 marca 2020
We wtorek 10 marca drugi konkurs w Lillehammer. Kwalifikacje przewidziano na godzinę 15.45. Na starcie staje pięciu Polaków na czele z Kamilem Stochem, który świetnie czuje się na olimpijskim obiekcie i wykona drugą próbę wskoczenia na podium.

W prologu do konkursu z Polaków najpierw zakwalifikowali się Paweł Wąsek (123 m) i Jakub Wolny (122 m). Następnie Maciej Kot, który przebudził się skokiem na odległość 130,5 m. Pół metra mniej miał Kamil Stoch. Niewiele, bo rywale osiągali nawet 140 m, a wyniki liczą się do klasyfikacji Raw Air, w której Polak przed kwalifikacjami był 4.

Co jednak powiedzieć o 115,5 m Dawida Kubackiego? To wynik znacznie poniżej możliwości skoczka z Szaflar. Choć prawdą jest, że warunki były niesprzyjające. Nieoczekiwanie wygrał Norweg Robin Pedersen (140 m). przed Niemcem Stephanem Leyhe i Norwegiem Robertem Johanssonem. Początek konkursu 0 17. Skoki na żywo.

Skoki na żywo Lillehammer 1. konkurs indywidualny 9.03
Trwa kolejny konkurs indywidualny w ramach cyklu turnieju w Norwegii Raw Air. Pogoda uniemożliwiła rozegranie go w niedzielę w Oslo, dlatego odbędzie się w poniedziałek w Lillehammer. Poniżej dokładny program zawodów.

Skoki na żywo Lillehammer wyniki 9-10 marca 2020
Seria 1. Kamil Stoch spisywał się kapitalnie w Lillehammer. Polak po pierwszej serii był jedynie za Niemcem Marcusem Eisenbichlerem, a trzecie miejsce na podium zajmował Japończyk Ryoyu Kobayashi. Na 12. miejscu plasował się lider Pucharu Świata Austriak Stefan Kraft. Dzięki temu Stoch objął prowadzenie w cyklu Raw Air!

Niestety zawodzili pozostali nasi reprezentanci. Piotr Żyła zajmował 21., a Dawid Kubacki 28. lokatę. Pozostali Polacy, czyli Jakub Wolny i Maciej Kot, nie zakwalifikowali się do drugiej serii. Po raz kolejny okazało się, że Puchar Kontynentalny, w którym brylował Kot i Puchar Świata to dwie zupełnie inne pary kaloszy.

Seria 2. Stoch ostatecznie był 7., gdyż za drugim razem skoczył tylko 121 m. Okazał się najlepszy z Polaków tego dnia, bo Piotr Żyła i Dawid Kubacki zajęli odpowiednio 23. i 25. miejsce. Może we wtorek będzie lepiej. Skoki na żywo.

Skoki - nowy program Raw Air w Lillehammer

 • Poniedziałek, 9.03.2020
 • 14:45 - Oficjalny trening
 • 17:15 - Konkurs z udziałem 50 skoczków odwołanego konkursu w Oslo
 • Wtorek, 10.03.2020
 • 15:45 - Prolog (kwalifikacje)
 • 17:00 - Konkurs

Skoki klasyfikacja Raw Air po 1. konkursie w Lillehammer 9.03
Kamil Stoch, który prowadził w cyklu Raw Air po pierwszej serii konkursy w Lillehammer, obecnie zajmuje 4. lokatę. Prowadzenie objął Norweg Marius Lindvik.

Wcześniejsze wpisy i klasyfikacja turnieju Raw Air

Skoki na żywo Oslo konkurs indywidualny 8.03
Dziś w Oslo konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Początek zawodów był planowany na godzinę 14.30, ale uwaga - na razie został przełożony na 16.30 z uwagi na złe warunki atmosferyczne. Zrezygnowano już z jednej serii, gdyż później mają się odbyć jeszcze zawody PŚ kobiet.
AKTUALIZACJA. Zawody zostały ostatecznie odwołane i zostały przeniesione do Lillehammer. Tam od poniedziałku zgodnie z planem miały być kwalifikacje, a będzie kolejny konkurs w ramach cyklu Raw Air.

Skoki online Oslo konkurs drużynowy 7.03
Na sobotę został zaplanowany w Oslo konkurs drużynowy. Początek o godz. 15.15. Skład reprezentacji Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot. U nas relacja online LIVE. W pierwszej serii Polacy spisali się bardzo dobrze i zajmowali trzecią lokatę. Prowadzili Norwegowie przed Niemcami.

Po drugiej serii skoków Biało-Czerwonym nie udało się utrzymać tej pozycji. Cóż z tego, że Stoch miał aż 134,5 m, a Kubacki 133, skoro i Żyła, i Kot mieli wyraźnie krótsze skoki. Z tego powodu przegonili nas Słoweńcy. W niedzielę konkurs indywidualny.

Dalekie skoki Stocha i Kubackiego liczyły się do klasyfikacji cyklu Raw Air, dzięki czemu znacznie poprawili swoje lokaty.

Skoki na żywo - kwalifikacje w Oslo 6.03.
Piątkowe kwalifikacje wygrał Niemiec Constantin Schmid, najlepszy z Polaków Piotr Żyła był 5., Maciej Kot zajął 14. miejsce, a więc był wyżej w klasyfikacji niż 27. Kamil Stoch i dopiero 42. Dawid Kubacki. 43. był Jakub Wolny, odpadł 51. Aleksander Zniszczoł i nie wystąpi w niedzielnym konkursie.

Poznaj piękną żonę skoczka Macieja Kota. Na Instagramie Agni...

Skoki Oslo na żywo 6.03
Słaby początek Stocha i Kubackiego oznacza, że w klasyfikacji Raw Air mają spore straty do najlepszych w kwalifikacjach.

Raw Air 2020 klasyfikacja generalna (punkty)

 • 1. Constantin Schmid 127,7
 • 2. Michael Hayboeck 125,5
 • 3. Ziga Jelar 127,2
 • 4. Robert Johansson 126,6
 • 5. Piotr Żyła 126,0
 • 6. Stefan Kraft 125,9
 • 7. Marius Lindvik 125,2
 • 7. Gregor Schlierenzauer 125,2
 • 9. Daniel Huber 125,0
 • 10. Anders Haare 124,0

Skoki narciarskie online Oslo
Konkursy w Oslo rozpoczną Raw Air, czyli stosunkowo nowy, rozgrywany od czterech lat cykl turniejów. Cykl bardzo wymagający, gdyż w ciągu dziesięciu dni zawodnicy będą musieli oddać aż szesnaście skoków. Będą one oczywiście liczyć się przede wszystkim do klasyfikacji generalnej PŚ, a niezależnie od tego do prowadzonej równolegle klasyfikacji Raw Air. Skakać trzeba będzie codziennie, i to aż do 15 marca. Skoki w Oslo LIVE.

- Na pewno będzie dziwnie. Jak w Pucharze Kontynentalnym albo na treningu - powiedział Adam Małysz, dyrektor ds. skoków narciarskich PZN - powiedział w rozmowie z onet.pl Adam Małysz pytany o decyzję organizatorów konkursów w Oslo, którzy z obawy przed koronawirusem zamknęli arenę w Holmenkollen dla kibiców. Skoki na żywo.

W turnieju Raw Air są wysokie nagrody pieniężne dla pierwszych trzech zawodników (poniżej).

Nagrody pieniężne turnieju mężczyzn RAW AIR

 • 1. miejsce: 60 000 euro
 • 2. miejsce: 30 000 euro
 • 3. miejsce: 10 000 euro

Konkursy w Oslo będą długo wyczekiwanym powrotem Macieja Kota do Pucharu Świata. Skoczek z Zakopanego szukał formy w Pucharze Kontynentalnym i ją odnalazł. Właśnie dzięki temu trener Michal Doleżal zdecydował się powołać go na cykl Raw Air.

SKOKI NARCIARSKIE. SPRAWDŹ KIEDY I GDZIE SKACZĄ POLACY W TURNIEJU RAW AIR - OSLO, LILLEHAMMER, TRONDHEIM, VIKERSUND 6-15 MARCA

Program skoków – RAW AIR na żywo, Oslo 6-8.03

OSLO - HOLMENKOLLEN
6 marca 19:30  — kwalifikacje mężczyzn 
7 marca 15:15  — konkurs drużynowy mężczyzn 
7 marca 18:15  — kwalifikacje kobiet
8 marca 14:30  — konkurs mężczyzn 
8 marca 17:15  — konkurs kobiet 

Skoki gdzie oglądać - transmisje online, TV
Transmisje na żywo z wszystkich kwalifikacji i konkursów przeprowadzi stacja Eurosport, także w aplikacji Eurosport Player. Relacje z konkursów w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund znajdziecie także na antenie TVP 1 i TVP Sport oraz na stronie
internetowej i w aplikacji sport.tvp.pl.

50 gorących zawodniczek sportów zimowych [ZDJĘCIA]

SKOKI NARCIARSKIE OSLO ONLINE. TRANSMISJA LIVE, WYNIKI RAW AIR NA ŻYWO

Nastąpiła korekta w składzie polskiej ekipy. Klemens Murańka doznał kontuzji (poślizgnął się przed własnym domem, łamiąc kość nadgarstka!), w związku z czym zabraknie go w Oslo. W jego miejsce nikt nie został powołany, nastąpi to dopiero na konkursy w Lillehammer.

Skoki - polska ekipa na konkursy w Raw Air 6-15.03. 2020 Oslo, Lillehammer, Trondheim, Vikersund

 • Kamil Stoch
 • Dawid Kubacki
 • Piotr Żyła
 • Jakub Wolny
 • Maciej Kot
 • Aleksander Zniszczoł

Skoki narciarskie 2019/2020. KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA i PUCHARU NARODÓW: tabela i miejsca Polaków

Program skoków – RAW AIR na żywo LILLEHAMMER, TRONDHEIM, VIKERSUND

LILLEHAMMER
9 marca 17:30  — kwalifikacje mężczyzn 
9 marca 20:00  — kwalifikacje kobiet 
10 marca 17:00  — konkurs mężczyzn 
10 marca 20:00  — konkurs kobiet

TRONDHEIM
11 marca 17:30 — kwalifikacje mężczyzn
11 marca 20:00  — kwalifikacje kobiet
12 marca 17:00  — konkurs mężczyzn 
12 marca 20:00  — konkurs kobiet (FINAŁ)
 
VIKERSUND
13 marca 18:00  — kwalifikacje 
14 marca 16:30  — konkurs drużynowy
15 marca 16:30  — konkurs indywidualny (FINAŁ) 

Poznaj piękną żonę skoczka Macieja Kota. Na Instagramie Agnieszka Kot pozuje nawet topless [zdjęcia]

Skoki narciarskie OSLO online
Jakie są prognozy na weekendowe zawody w Oslo? Zobaczcie na poniżej grafice.

Polscy skoczkowie po konkursach w Lahti (pełne wyniki tutaj), przenoszą się do Oslo, gdzie odbędą się kolejne konkursy Pucharu Świata. Skoki w Oslo online LIVE.

Dawid Kubacki: Zmęczenie w długim cyklu Raw Air wychodzi dopiero po ostatnim skoku

Skoki narciarskie OSLO online
- To skakanie będzie bardzo intensywne, ale da się przeżyć - powiedział Dawid Kubacki w rozmowie z portalem skijumping.pl. - Człowiek z dnia na dzień cały czas jest w emocjach,w adrenalinie, więc tego zmęczenia tak się nie odczuwa. Ono wychodzi dopiero po ostatnim dniu, po ostatnim skoku. Wtedy po prostu czuć w nogach, że się cykl Raw Air odbył.

SKOKI NARCIARSKIE. WYNIKI KONKURSÓW W LAHTI 28.02-1.03.3030. KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA

Skoki narciarskie OSLO online. Program Raw Air w TV, transmisje LIVE. WYNIKI Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła skaczą od 6 do 8 marca w Norwegii. Sprawdź transmisje konkursów Pucharu Świata w TVP i Eurosporcie.

Edward Kubacki: Dawid dopinał sobie skrzydła z kartonów i biegał, próbując latać [rozmowa]


Sportowy24.pl w Małopolsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Tata w klatce stawia córkę na nogi. To niesamowita historia.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie