Skoki narciarskie WYNIKI Sapporo 2020. Dawid Kubacki pięknie walczył, ale serii nie przedłużył [relacja na żywo online, TV]

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Skoki narciarskie Puchar Świata 2020 Andrzej Banas / Polska Press
Skoki narciarskie wyniki Sapporo 2020. Transmisja skoki dzisiaj. Relacja online z konkursu skoków narciarskich w Sapporo. W pierwszych dniach lutego odbyły się kolejne konkursy Pucharu Świata. Tym razem mamy relację z Sapporo. Z uwagi na różne strefy czasowe pory rozgrywania konkursów w Sapporo są dla kibiców w Polsce nietypowe - pierwszy odbył się w sobotę rano, drugi w nocy z soboty na niedzielę (transmisje na żywo). Poniżej podajemy wyniki skoków narciarskich Pucharu Świata w Sapporo. U nas relacja na żywo online oraz program telewizyjny.

Skoki w Sapporo WYNIKI Polaków - drugi konkurs indywidualny transmisja online live

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Dawid Kubacki walczył o jedenaste podium z rzędu w Pucharze Świata. Nie zdołał tego dokonać, mimo że po pierwszej serii zajmował drugie miejsce. Ostatecznie był szósty, a na dziewiątej pozycji zawody skończył Kamil Stoch. Trzecim polskim skoczkiem w finale był Piotr Żyła - 21. miejsce. Sprawdź wszystkie wyniki.

Pierwszy konkurs zakończył się zwycięstwem Yukiyi Sato - relacja i wyniki poniżej.

Skoki w Sapporo WYNIKI Polaków - konkurs indywidualny transmisja online live

Dawid Kubacki śrubuje rekord! W pierwszym konkursie skoków narciarskich Pucharu Świata w Sapporo zajął trzecie miejsce, co oznacza, że po raz dziesiąty z rzędu stanął na podium!

Po swoim drugim skoku skoczek z Szaflar nie był zadowolony, bo zajmował "dopiero" drugie miejsce, a na górze pozostali jeszcze Stefan Kraft i Ryoyu Kobayashi. Austriakowi nie udało się wyprzedzić prowadzącego Yukiyi Sato, ale zepchnął Polaka na trzecie miejsce.

Japończycy mieli ogromną szansę na dwa pierwsze miejsca w konkursie, ale Kobayashi kompletnie pokpił sprawę, uzyskując jedynie 110 m i spadł na 16. miejsce. Tym samym wygrał Sato przed Kraftem i Kubackim, który tak jak Kobayashi nie miał dobrych warunków wietrznych, ale poradził sobie znacznie lepiej.

W pierwszej dziesiątce zmieścił się też Piotr Żyła (9.), natomiast ten konkurs, tak jak kwalifikacje, zupełnie nie wyszedł Kamilowi Stochowi (22. pozycja). Sprawdźcie wyniki poniżej.

Skoki narciarskie - wyniki na żywo kwalifikacji w Sapporo. Tutaj możesz śledzić relację LIVE z dwóch konkursów, które są rozgrywane 1 i 2 lutego. Wyniki na żywo.

Czytaj także

Tak było wcześniej

Skoki w Sapporo KIEDY skaczą Polacy - KWALIFIKACJE do konkursu indywidualnego transmisja online live

Kwalifikacje wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi (132 m) przed Austriakiem Stefanem Kraftem i Niemcem Karlem Geigerem. Dawid Kubacki (124,5 m) był 5. ex aequo z Austriakiem Michaelem Hayboeckiem. Kamil Stoch po wybitnie nieudanym skoku uzyskał tylko 103 m i był 42. W sobotnim konkursie wystąpią także Piotr Żyła (15. w kwalifikacjach), Klemens Murańka (39.), Aleksander Zniszczoł (47.) i Andrzej Stękała (49.).

Warunki były dość loteryjne. W kwalifikacjach przewrócił się przy lądowaniu Szwajcar Gregor Deschwanden, ale nie doznał uszczerbku na zdrowiu.

Skoki w Sapporo KIEDY skaczą Polacy - konkurs indywidualny transmisja online live

W sobotnich zawodach w Sapporo wystąpi sześciu Polaków, a więc wszyscy, którzy przystąpili do kwalifikacji

Skoki dzisiaj kto wygrał? Teraz rywalizacja w Pucharze Świata przenosi się do Sapporo. Skoczkowie przystąpią do konkursów w Japonii już w piątek i będą skakać do niedzieli. W składzie polskiej ekipy znalazło się sześciu skoczków. Oczywiście w składzie są liderzy, czyli Kamil Stoch, który wygrał ostatnie zawody w Zakopanem i Dawid Kubacki, który w niedzielę stanął na podium po raz dziewiąty z rzędu, co jest absolutnym rekordem wśród polskich skoczków.

Skoki narciarskie w Sapporo. Skład Polaków:

 • Kamil Stoch
 • Dawid Kubacki
 • Piotr Żyła
 • Aleksander Zniszczoł
 • Andrzej Stękała
 • Klemens Murańka

Trener Michal Doleżal postanowił nagrodzić Klemensa Murańkę za bardzo dobrą postawę w ostatnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Zakopiańczyk wygrał jedne zawody, a we wcześniejszych był na drugim stopniu podium.

Piotr Żyła: Nie boję się wirusa. Złego diabli nie biorą, he, he

Piotr Żyła zapytany przez "Super Express", czy nie obawia się lecieć na konkursy skoków PŚ do Azji ze względu na rozprzestrzeniający się tam koronawirus, odparł: - Nie słyszałem o nim, ale się nie boję. Złego diabli nie biorą, he, he.

Skoczek dodał też, że po przylocie do Japonii czasem niełatwo mu się... obudzić. - Zdarzało się, że spałem za długo i później nie miałem kontaktu ze swoim mózgiem, he, he. Trzeba się dobrze wyspać. Mnie się trudno tam skacze. Jedzie się po rozbiegu i trudno o sygnał, że to już trzeba się wybijać. Zdarzało się i próg przespać - śmieje się Żyła.

Skoki narciarskie Zakopane 2020. Tłumy kibiców z całej Polsk...

Puchar Świata Sapporo 2020. Kiedy skaczą Polacy? program, transmisja na żywo
Puchar Świata w skokach narciarskich w Sapporo odbędzie się od od piątku do niedzieli. O której godzinie odbędą się konkursy? Sprawdź program i plan transmisji.

W sobotę odbędzie się seria próbna i pierwszy konkurs indywidualny. W niedzielę natomiast czekają nas najpierw kwalifikacje, a później drugie zawody indywidualne. Niedzielny konkurs odbędzie się w nocy polskiego czasu, dokładnie o 3.00.

Skoki narciarskie - kiedy skoki w Sapporo?

 • 31 stycznia (piątek)

 • 8:30 - I trening

 • 9:30 - II trening

 • 10:30 - kwalifikacje

 • 1 lutego (sobota)

 • 8:30 - seria próbna

 • 9:30 - konkurs indywidualny

 • 2 lutego (niedziela)

 • 2:00 - kwalifikacje

 • 3:00 - konkurs indywidualny

Transmisje na żywo z treningów i kwalifikacji przeprowadzi wyłącznie stacja Eurosport 2.
Sobotni konkurs indywidualny będzie transmitowany na żywo przez TVP 1, TVP Sport i Eurosport 2, a także na stronie sport.tvp.pl i platformach IPLA i Eurosport Player.

Niedzielny konkurs indywidualny także będzie będzie transmitowany na żywo przez TVP 1, TVP Sport, a ponadto przez Eurosport 1 oraz na stronie sport.tvp.pl i platformach IPLA i Eurosport Player.

Kiedy skoki w Sapporo?
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po konkursach w Zakopanem bez zmian. Nie zmieniła się kolejność na szczycie, ale Dawid Kubacki i Kamil Stoch zmniejszyli straty do poprzedzających ich rywali. Jedynie Stefan Kraft odskoczył nieco punktowo Kubackiemu.

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA 2019/2020 W SKOKACH NARCIARSKICH na dzień 31.01. 2020:

 • 1. Karl Geiger 931
 • 2. Stefan Kraft 883
 • 3. Ryoyu Kobayashi 831
 • 4. Dawid Kubacki 824
 • 5. Marius Lindvik 585
 • 6. Kamil Stoch 574
 • 7. Daniel Andre Tande 467
 • 8. Philipp Aschenwald 443
 • 9. Peter Prevc 421
 • 10. Johann Andre Forfang 410
 • .
 • .
 • .
 • 13. Piotr Żyła 354
 • 36. Maciej Kot 37
 • 39. Stefan Hula 31
 • 42. Jakub Wolny 22
 • 61. Klemens Murańka 4

Jak skakali Polacy podczas ostatniego konkursu w Zakopanem?
Poniżej relacja i echa wydarzeń na Wielkiej Krokwi.

Skoki na żywo Zakopane 2020 - wyniki konkursu indywidualnego 26.01.2020

- To nie był dla mnie łatwy sezon, cały czas czegoś szukałem, ale dzisiaj stało się coś, czego nie mogłem nawet sobie wymarzyć. Zwycięstwo przy takiej publiczności to coś niesamowitego - powiedział Kamil Stoch po zwycięstwie w Zakopanem. Polak wrócił na najwyższy stopień podium. Zdystansował Austriaka Stefana Krafta oraz Dawida Kubackiego, który stanął na podium po raz dziewiąty z rzędu.

- Czuję się tu jak jeden aktorów. Być kimś, kto bierze w tym udział to coś niesamowitego - dodał Stoch, który cieszył się pod Wielką Krokwią jak za dawnych lat. To była wręcz eksplozja radości.

To jego 35. zwycięstwo w konkursach Pucharu Świata (piąte w Zakopanem). Goni Adama Małysza, który ma 39. pucharowych zwycięstw.

Niedzielny triumf Stocha jest zarazem 12. polskim zwycięstwem w Zakopanem. Do tej pory w tej klasyfikacji prowadziliśmy ex aequo z Austriakami, teraz jesteśmy samodzielnymi liderami.

Skoki na żywo - wyniki konkursu indywidualnego 26.01.2020

Adam Małysz, 42-letni dyrektor PZN i dobry duch drużyny, też był szczęśliwy.

Jestem dumny z tego, co chłopaki zrobili dzisiaj w Zakopanem. Takie Zakopane jest przepiękne: mnóstwo naszych kibiców, wspaniała atmosfera, niepowtarzalny hymn śpiewany przez fanów. Przy tym wszystkim łezka kręci się w oku.

W drugiej serii najdłuższy skok oddał Stoch - 140 metrów. Rakieta z Zębu zdmuchnęła z pierwszego miejsca wcześniej skaczących, ale na górze pozostali jeszcze Leyhe i Kubacki. Niemiec miał 134 m i spadł na trzecie miejsce, jeszcze za Stefana Krafta. Ostatni popędził w dół Kubacki i uzyskał 133 m. Trochę za mało, by wygrać po raz trzeci z rzędu, ale znów stanął na podium. Stoch cieszył się jak szalony, Kubacki jak zwykle zachował pełen spokój.

Gra o Puchar Świata toczy się dalej. Na czele klasyfikacji generalnej wciąż Niemiec Karl Geiger, przed Kraftem, Ryoyu Kobahashim i Kubackim

PŚ w skokach narciarskich Puchar Świata Sapporo 2020. Kiedy skaczą Polacy? Program, transmisja

Skoki na żywo Zakopane 2020 - wyniki konkursu drużynowego 24-26.01.2020

Skoki narciarskie Sapporo 2020 - kiedy skaczą Polacy

[b]

Edward Kubacki: Dawid dopinał sobie skrzydła z kartonów i biegał, próbując latać [rozmowa]

PROGRAM PŚ W SAPPORO 31.01-2.02.2020

[b]

Czytaj także

Polak zawalczy o pas mistrza UFC

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3