Sparing: Wisła Kraków pokonała Zagłębie Sosnowiec [WIDEO]

Piotr Tymczak
Ivan Gonzalez z Wisły Kraków.
Ivan Gonzalez z Wisły Kraków. Andrzej Banas
Wisła Kraków ograła w Myślenicach Zagłębie Sosnowiec 3:1 w ostatnim sprawdzianie przed startem ekstraklasy.

Drużyna Kiko Ramireza wygrała swój ostatni sparing przed startem ligowych zmagań. Wiślacy byli zadowoleni, że pokonali 3:1 zespół zajmujący trzecie miejsce w tabeli pierwszej ligi. Za tydzień „Biała Gwiazda” rozegra pierwszy w tym roku mecz o punkty - podejmie Koronę Kielce.

W starciu z Zagłębiem Sosnowiec dwie bramki dla krakowian zdobył Mateusz Zachara, a jedną dorzucił Paweł Brożek. Nieoficjalny debiut w barwach "Białej Gwiazdy" zaliczyli też obrońca Jakub Bartkowski i hiszpański pomocnik Pol Llonch. Ten ostatni pojawił się na murawie w drugiej połowie, zmieniając Denisa Popovicia. Krótkim występem Llonch potwierdził, że ma spore umięjętności. Z ocenami trzeba jednak poczekać do czasu, aż zawodnik pokaże, jak sprawdza się w meczach o stawkę w ekstraklasie.

Mecz odbył się na boisku centrum treningowego Wisły w Myślenicach. Widoczność była utrudniona z powodu mgły, ale warunki pozwalały na przeprowadzenie spotkania.

Wiślacy od początku starali się zdominować sytuację na boisku. Bliski zdobycia bramki był Ivan Gonzalez, który z bliska trafił w poprzeczkę. Niedługo później Wisła objęła prowadzenie. Z prawej strony piłkę wrzucił Tomasz Cywka, a do bramki Zagłębia skierował ją Mateusz Zachara.

Autor: Piotr Tymczak

Zagłębie odpowiedziało golem, którego strzelcem był Martin Pribula. Wisła szukała kolejnych okazji na to, aby znów wyjść na prowadzenie. Krakowianie dopięli swego przed przerwą. Strzał Krzysztofa Mączyńskiego obronił Jakub Szumski, ale czujny w polu karnym był Paweł Brożek, który odbitą piłkę skierował do siatki.

W drugiej połowie wiślacy przypieczętowali wygraną. Stało się tak w sytuacji, w której piłkę dośrodkował Rafał Boguski, a akcję celną "główką" wykończył Zachara.

W spotkaniu z Zagłębiem nie wystąpili Maciej Sadlok, Petar Brlek, Patryk Małecki i Semir Stilić. Sadlok i Brlek nabawili się urazów podczas zgrupowania w Turcji i jeszcze nie byli gotowi do gry. Trener Kiko Ramirez oszczędził też Małeckiego. Stilić musiał wyjechać, aby załatwić sprawy związane z pobytem w Polsce. Do drużyny ma wrócić w poniedziałek.

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)