Spraw księdza w Tymbarku ma trafić do Nowego Sącza
W sprawie głośnej sprawy z Tymbarku nadal niewiele wiadomo. Ksiądz wikariusz Rafała. S, który pełnił tam posługę od dwóch lat, został odwołany 22 października. Wierni dowiedzieli się o tym podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych. Dotyczyć miało to sprawy, która wymaga wyjaśnienia. Sprawa jest delikatna i na tyle poważna, bo już tydzień później, czyli 29 października do Tymbarku został mianowany nowy wikariusz ks. Kamil Kopyt. Te informacje znajdują się także na stronie internetowej parafii.
Kuria Diecezjalna w Tarnowie poinformowała, że po zgłoszeniu sprawy została uruchomiona procedura uprawdopodobnienia wysuwanych zarzutów wobec księdza. O sprawie natychmiast zostały powiadomione zarówno organy państwowe, jak i kościelne.
- W sprawie został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu - przekazał krótko "Gazecie Krakowskiej" Mirosław Kazan z prokurator rejonowy w Limanowej.
W Tymbarku ta sprawa jest tematem praktycznie każdej rozmowy. Mnożą się domysły i plotki. Jak udało nam się ustalić, sprawa dotyczy przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, co jest bardzo szerokim pojęciem. Za kilka dni szczegóły powinny być już znane.
Do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu wpłynął tymczasem wniosek o przejęcie tej sprawy w związku na jej charakter, w której śledztwo może być uznana za szczególnie skomplikowane.
- Jeszcze na początku tego tygodnia zostanie podjęta decyzja, prokurator zapozna się aktami głównymi i oceni, czy zachodzą przesłanki przejęcia postępowania - powiedział "Gazecie Krakowskie" prokurator Jerzy Pietryga, zastępca prokuratora okręgowego w Nowym Sączu.
- Oto piękne i nietypowe pojazdy Kordiana, gwiazdy disco polo spod Nowego Sącza
- Sławomir i Kajra tak wyglądali zanim zyskali sławę
- Co hodują sądeczanie? Pytony, boa, pająki. Piękne i niebezpieczne zwierzęta
- Niektóre mają mroczną historię. Te budynki mają nawet po 100 lat i nadal zachwycają
- 18-letnia Martyna pokazała wielką formę w Hiszpanii! Ma srebro MŚ w bikini fitness
- Ma niezwykły talent. Emilia Dubiel ze Starego Sącza znów mistrzynią!
Limanowa. Nowy most wygląda efektownie. Kiedy będzie można z niego korzystać?
