FLESZ - Grzegorz Kuczyński o sytuacji na Ukrainie i przyszłości NATO

Już po raz 5. w Krakowie można w wyruszyć szlakiem kościołów stacyjnych, w tym roku pod ogólnym hasłem: "Zauważyć przechodzącego Chrystusa". Zwyczaj pielgrzymowania do kościołów stacyjnych jest praktykowany w Archidiecezji Krakowskiej od 2017 roku. Przez cały Wielki Post (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia), msze św. sprawowane są przez biskupów w różnych kościołach miasta.
- W ostatnich dniach mierzymy się z lękiem, niepewnością i gniewem. Zbliżający się święty czas jest okazją do powierzenia Bogu wszystkich trudnych spraw, z którymi sobie nie radzimy. Tych związanych z wojną, jak również tych codziennych. To moment, w którym z tak niesamowicie otwartymi sercami możemy dalej wspierać naszych sąsiadów z Ukrainy oraz nasze rodziny, znajomych, naszych chorych i samotnych. Najbliższe 40 dni to także szansa na usłyszenie Bożego głosu mówiącego o powołaniu, o najlepszym i indywidualnym planie, który przygotował dla każdego z nas - wymienia biuro prasowe krakowskiej kurii, zapraszając do pielgrzymowania do krakowskich kościołów i modlitwy z biskupami Archidiecezji Krakowskiej przez kolejne dni Wielkiego Postu.
W Wielkim Poście wierni zachęcani są też do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Krakowska kuria apeluje, by szczególną troską i modlitwą objąć uchodźców z Ukrainy. - Nieustannie przedstawiajmy Panu prośbę o pokój na świecie. Umacniajmy się także dobrym słowem i refleksjami z rekolekcji wielkopostnych - dodaje biuro prasowe kurii.
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym