Starsza pani błąka się po ulicach, a urząd i policja umywają ręce [KONTROWERSJE]

  • Gazeta Krakowska

Katarzyna Janiszewska

70-letnia Lidia Ward w sierpniu straciła dach nad głową i wylądowała na ulicy. W mieszkaniu, z którego została podstępnie wyrzucona, zostały wszystkie jej rzeczy. Więc błąka się po ulicach w letniej kurteczce, z małym wózeczkiem, w którym trzyma cały dobytek. Tymczasem instytucje, które w teorii mają pomagać potrzebującym, w praktyce rozkładają ręce. I spychają problem na innych.
 fot. Andrzej Banaś

O pani Lidii już pisaliśmy. W 2006 roku dostała nakaz eksmisji z lokalu przy ul. Filareckiej, gdzie mieszkała całe życie. Na chwilę przygarnął ją brat. Ale w 2011 r. wystąpił do sądu o eksmisję. Sąd do wniosku się przychylił, ale nakazał wstrzymać wyprowadzkę, do chwili kiedy gmina przyzna pani Lidii mieszkanie socjalne. Pod koniec sierpnia br. brat, który na co dzień mieszka we Francji, przyjechał i pod nieobecność siostry wymienił zamki w drzwiach.

- Zostałam tak, jak wyszłam - starsza pani nie może opanować drżenia rąk. - Nie wzięłam ubrań, dokumentów, nawet bielizny. Tyle, co sobie kupiłam te trzy podkoszulki. Ja nie chcę wiele, wystarczy mały, ciepły kącik. Przecież ja długo nie pożyję. Jestem u kresu wytrzymałości - dodaje ze łzami w oczach.

Pani Lidia cierpi na zwyrodnienie kręgosłupa, ma zaćmę, chorą tarczycę, serce, żylaki. Dostaje 700 zł emerytury. Nie stać jej na wynajęcie mieszkania, więc od tygodni nocuje to u znajomych, to u sióstr zakonnych. Bo w całym Krakowie nie ma instytucji, która może jej pomóc.

Filip Szatanik, wicedyrektor Wydziału Informacji krakowskiego magistratu, tłumaczy, że nie ma specjalnej puli, z której gmina mogłaby przyznać mieszkanie w losowych sytuacjach. - Kiedyś taka istaniała, ale przepis został zaskarżony - tłumaczy. - Ta pani jest na naszej liście, na pozycji 1024., i musi poczekać, jak każdy. Ale są jeszcze wolne miejsca w dziennych ośrodkach pomocy społecznej - dodaje.

Pani Lidia próbowała dostać się do mieszkania, by chociaż wziąć swoje rzeczy. Ale patrol policji, który przyjechał na miejsce, dał jej wizytówkę ślusarza i polecił, by problem załatwiła sama. Jednak ślusarz poprosił kobietę, żeby wróciła do niego z... policją
Katarzyna Cisło z biura prasowego małopolskiej policji twierdzi, że jeżeli pani Lidia chce, aby policja pomogła jej wejść do mieszkania, powinna najpierw... złożyć zawiadomienie w sądzie, że brat nie stosuje się do wyroku. I czekać na rozstrzygnięcie. - Wchodzenie do mieszkania to nie jest sprawa dla policji. Przecież jak ktoś zatrzaśnie sobie drzwi, nie wzywa patrolu, by asystował ślusarzowi. Na pewno znajdzie się taki, który przyjmie zlecenie - zapewnia.

Sprawdziliśmy. Firmy ślusarskie nie są chętne, by otworzyć drzwi, kiedy osoba nie jest w mieszkaniu zameldowana (a pani Lidia nie ma meldunku u brata). - Najlepiej skontaktować się z policją - usłyszeliśmy.

Michał Chylak z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka mówi wprost: - To się nie mieści w głowie, że do takich sytuacji dochodzi. Policja powinna pomóc tej pani i interweniować. Ale woli unikać odpowiedzialności i nie mieszać się w spory cywilne.

Krakowski adwokat Wojciech Nartowski uważa, że sprawą Lidii Ward powinna się zająć prokuratura. Obawia się jednocześnie, że jeżeli kobieta, zgodnie z sugestią policji, zwróci się do sądu, zostanie na zimę bez dachu nad głową. - To litera paragrafów, sąd wyznaczy posiedzenie na nie wiadomo kiedy - przyznaje Nartowski. - Ta kurteczka, która tej pani została, może nie wystarczyć. Jej brat dopuścił się nadużycia prawa. Dochodzenie sprawiedliwości będzie wymagać wiele czasu, wysiłku, pieniędzy. A wtedy może się okazać, że przepisy są martwą literą. - I dodaje: - To pokazuje, jak niedoskonałe jest prawo. Jednostka jest bezradna w starciu z instytucjami i urzędami.

Czytelnicy piszą
Nasz pierwszy tekst o sytuacji pani Lidii wywołał lawinę komentarzy na www.gazetakrakowska.pl. Oto niektóre z nich:
wryty: "Instytucje które uprawiają propagandę o pomocy innym znikają i garbią się postawione przed faktami potrzeby pomocy.
podpisana: "Bo to takie mocno wybiórcze prawo. Uchwalone przez tych i pod dyktando tych, którym ma służyć".
Rafał: "Ot typowa polska katolicka rodzina i braterska miłość... brak słów".

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!

Śmiertelny wypadek w Bydlinie. Dwie osoby roztrzaskały się na drzewie [ZDJĘCIA]

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Wideo

polecane: Flesz: Koniec świata jest blisko? Kilka już za nami...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.01.2013, 23:15

Taki rozwój wydarzeń spowodował radykalne pogorszenie relacji pani Lidii Ward z jej bratem. W dniu 31 sierpnia 2012 . skończyło się to wyrzuceniem jej z mieszkania i wymianą zamków, i tak stała się bezdomna.
Forum nie kwestionuje, a nawet z uznaniem przyznaje osobiste i służbowe zaangażowanie pani prezydent Anny Okońskiej Walkowicz w tę sprawę. Nie możemy jednak o tym powiedzieć w przypadku działań Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak i Wydziału Mieszkalnictwa. Pani Lidia Ward wystąpiła o pomoc do MOPS-u, a tam siedemdziesięcioletniej kobiecie zaoferowano noclegownię, co jest nie do przyjęcia. A z jakimi wnioskami wystąpił MOPS w tej sprawie na Policję ? Dlaczego nie zabiegał o mieszkanie chronione dla pani Lidii Ward, na który to cel UMK przeznacza jednak wystarczające środki ? Forum nie twierdzi, że przypadek pani Lidii Ward to sytuacja prosta. W jego rozwiązanie należało włożyć więcej starań, czego jednak MOPS nie zrobił. Świadczy o tym wypowiedź z-cy prezydenta miasta Krakowa Anny Okońskiej Walkowicz, która - jak wynika z jej słów – dowiedziała się o sytuacji dopiero na debacie mieszkaniowej w dniu 17 września 2012 r. A przecież sytuacja była nadzwyczajna, prowadziła do bezdomności i zagrożenie życia, i jako taka wymagała niezwłocznego działania. Powinna więc być rozstrzygnięta na tym szczeblu, na którym jest efektywna, czyli na szczeblu prezydenta Miasta Krakowa.
Przytoczone tutaj zjawiska świadczą o braku koordynacji działań i niedostatecznym przepływie informacji w Urzędzie. Także stanowisko Wydziału Mieszkalnictwa, zajęte w tej sprawie, jest dalekie od właściwego.
Nie należy się zatem dziwić skrajnie nieufnej postawie pani Lidii Ward. Nauczona doświadczeniem, nie wierzy działaniom UMK i ma do nich zdecydowanie negatywny stosunek, co przekłada się też na działania innych osób.
I tych oczywistych faktów nie dostrzegł dyrektor Biura Kontroli Wewnętrznej, pan Antoni Fryczek. Odnosimy przykre wrażenie, że nie jest on zainteresowany realnym ujawnieniem istniejących nieprawidłowości i chce sprawie uciąć głowę. Forum przypuszcza, że tu się rzetelnych ocen nie doczekamy.
Dlatego składamy skargę na prezydenta Miasta Krakowa pana Jacka Majchrowskiego, Biuro Kontroli Wewnętrznej UMK, Wydział Mieszkalnictwa UMK, oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Domagamy się przeprowadzenia kontroli funkcjonowania tych jednostek, a także dokonania ich audytu, zmierzających do zapewnienia ich właściwego współdziałania.
Tego oczekujemy i o to prosimy.
Za Forum:Przewodniczący Forum
Graniwid Sikorski
Załączniki:
1.Pismo Forum z października 2012 r. do Prokuratury Okręgowej.
2.Pismo z 23 października 2012 r. Strony Społecznej OSM do Komendanta Komisariatu w Krakowie ul. Królewska 4
3.Pismo z 13 listopada 2012 r. do Dyrektora Biura Kontroli Wewnętrznej UMK Antoniego Fryczka.
4. Pismo UMK z dnia 14 grudnia 2012 r. znak BK-01.1510.757/2012 do Forum.
Otrzymują:
1 x adresat;
1 x Wojewoda Małopolski pan Jerzy Miller;
1 x Prezydent Miasta Krakowa pan Jacek Majchrowski,
pl. Wszystkich Świętych 3/4, 31-004 Kraków;
1 x Przewodniczący Komisji Mieszkalnictwa Rady Miasta Krakowa,
pan Stanisław Rachwał pl. Wszystkich Świętych 3/4, 31-004 Kraków;
1 x Dyrektor Biura Kontroli Wewnętrznej UMK, pan Antoni Fryczek,
ul. Bracka 10; 31-005 Kraków;
1 x a/a

06.01.2013, 23:13

Forum w Obronie GodnościKraków, 3 stycznia 2013 r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000-3468-11
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000-3509-68
Pan Sławomir Ptaszkiewicz
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Rady Miasta Krakowa
31-004 Kraków, pl. Wszystkich Świętych 3/4
Szanowny Panie Przewodniczący
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych oraz Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych składa niniejszym skargę na prezydenta Miasta Krakowa, pana Jacka Majchrowskiego, Biuro Kontroli Wewnętrznej i Wydział Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Krakowa oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w związku z ich niewłaściwym postępowaniem w sprawie problemów mieszkaniowych pani Lidii Ward. W tej sprawie Forum interweniowało już w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie, u prezydenta Miasta Krakowa oraz na Policji. Prezydent Miasta Krakowa przekazał sprawę do rozpatrzenia do Biura Kontroli Wewnętrznej UMK.
Pismem znak BK- 01.1510.757/2012 z dnia 14 grudnia 2012 r. a podpisanym przez z-cę prezydenta panią Annę Okońską-Walkowicz poinformowano, iż postępowanie wyjaśniające, przeprowadzone w trybie przewidzianym dla rozpatrywania skarg, nie potwierdziło zasadności wysuniętych zarzutów.
Ponieważ w piśmie tym nie ujawniono bliższych informacji o dokonanych ustaleniach, Forum przedstawi kluczowe fakty dotyczące sprawy pani Lidii Ward, jej problemów mieszkaniowych i bezdomności. Naszą ocenę opieramy na uzyskanych informacjach oraz na treści odpowiedzi, udzielonej pos. Annie Grodzkiej przez UMK pismem zn. OR-03.152.81.2012 z 8 listopada 2012 r. Aktualnie podtrzymujemy w pełni naszą ocenę sytuacji, przedstawioną zawartą w pismach do prezydenta Miasta Krakowa. Oświadczamy ponownie, że główną przyczyną problemów mieszkaniowych pani Lidii Ward jest nieodpowiednia polityka mieszkaniowa prowadzona przez prezydenta Miasta Krakowa, pana Jacka Majchrowskiego.
Ta polityka prowadzi wprost na ulicę i kreuje bezdomność. Wystarczy wskazać tu tylko jeden przykład. W projekcie budżetu Krakowa na rok 2013 przeznaczono zaledwie 550 tys. zł. na zabudowę mieszkaniową i infrastrukturę techniczną w rejonie ul. Łazy. Udział Gospodarki Mieszkaniowej w wydatkach na inwestycje Krakowa to zaledwie 0,6 % całości planowanych inwestycji. Dopiero w ramach autopoprawki Prezydent zwiększył te nakłady o 6,5 mln zł. na pozyskiwanie mieszkań, co w dalszym ciągu jest kwotą dalece niewystarczającą w stosunku do potrzeb. Podobnie było też w poprzednich latach.
Pani Lidia Ward mieszkała wcześniej na ul. Filareckiej, opłacała regularnie czynsz i tam powinna pozostawać w sposób niezakłócony. Następnie zamieszkała w bardzo trudnych warunkach u swego brata Tadeusza Kormana na ul. Zbrojów. Wielokrotnie interweniowała w swojej sprawie mieszkaniowej w Wydziale Mieszkalnictwa, ale tam zawsze ją zbywano. Brat bezskutecznie domagał się uregulowania sytuacji mieszkaniowej swojej siostry, aż w końcu wniósł do Sądu sprawę o eksmisję. Sąd orzekł eksmisję, przyznając jednak pani Lidii Ward prawo do mieszkania socjalnego z zasobów UMK. Zamiast wykonać postanowienie niezawisłego sądu Urząd wniósł apelację do Sądu Okręgowego, który po ośmiu miesiącach ją odrzucił. Tak więc wyrok przyznający prawo do mieszkania socjalnego stał się prawomocny.
Tak w praktyce wyglądały działania UMK w sprawie sytuacji mieszkaniowej pani Lidii Ward. Urząd nadużył swojej pozycji jako interwenienta ubocznego, co obecnie niestety jest tam normą. Gdzie był wówczas MOPS ? Taki rozwój wydar

21.11.2012, 00:06

Strona Społeczna OSM Kraków, 16 listopada 2012r.
Forum w Obronie Godności i
Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000346811
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000350968

PROKURATOR REJONOWY
KRAKÓW - KROWODRZA
31-858 KRAKÓW, OŚ. KOŚCIUSZKOWSKIE 2

Dotyczy: Sprawy pani Lidii Ward
Sygn. akt 3Ds 1496/12

W związku z pismem z dnia 9 listopada 2012 r. informujemy, że w chwili obecnej nie dysponujemy adresem pani Lidii Ward. Pani Lidia Ward jest osobą bezdomną od 31 sierpnia 2012 r. Codziennie walczy o przeżycie. Ostatni kontakt z panią Lidią Ward mieliśmy w dniu 12 listopada 2012 r. w czasie obrad Okrągłego Stołu Mieszkaniowego. W czasie obrad pani Lidia Ward sprawiała wrażenie wyjątkowo rozgoryczonej, a jednocześnie zdeterminowanej. Jest nadal bezdomną, a działania poszczególnych organów są pozorne.
Jednocześnie zwracamy się o zabezpieczenie jako dowodu nagrań z obrad Okrągłego Stołu Mieszkaniowego w dniach 17 września 2012 r. 1 października i 12 listopada 2012 r. Obrady odbywały się w Urzędzie Miasta Krakowa, a sekretariat OSM stanowi Wydział Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa. W czasie tych obrad omawiano problemy OSM oraz opowiadała o swoich problemach pani Lidia Ward.

Przewodniczący Forum
Za Forum:
Graniwid Sikorski

Otrzymują:
1 x Adresat;
1 x Prokurator Apelacyjny, pan Artur Wrona, ul. Cystersów 18, 31-553 Kraków;
1 x Prokurator Okręgowy, pani Lidia Jaryczkowska;
1 x a/a

21.11.2012, 00:03

Ponadto reprezentujący Forum w OSM pan Bogdan Warzecha w czasie obrad Komisji RMK zwrócił się do członków komisji, w tym także do przewodniczącego komisji radnego pana Stanisława Rachwała i radnej pani Magdaleny Bassary. Zapoznał ich z sytuacją pani Lidii Ward i zaapelował o podjęcie działania w jej sprawie. Ponieważ pani Ward jest bezdomna, to siłą rzeczy obecnie nie mamy z nią kontaktu. Po jego nawiązaniu postaramy się dostarczyć żądane dokumenty.
Pozwalamy sobie jednak zauważyć, że w tej sprawie należy odnieść się przede wszystkim do sytuacji człowieka. W rozmowach z panią Lidią Ward odnieśliśmy wrażenie, że jest osobą, która wskutek dramatycznych doświadczeń życiowych stała się zagubiona i całkowicie bezradna. Odmiennie od okazywanego przez wiele instytucji bezdusznego formalizmu członkowie Forum starają się kierować zasadami moralnymi. W związku z tym negatywnie oceniamy postawę i pracę w zakresie polityki mieszkaniowej prezydenta miasta Krakowa pana Jacka Majchrowskiego, a także Wydziału Mieszkalnictwa, MOPS-u i Zespołu Radców Prawnych UMK. Odbiciem tej polityki była sytuacja, w której jedyną realną pomoc pani Lidii okazał przez pewien czas tylko jej brat, jednak oczekiwał, że jej sytuacją zajmie się Wydział Mieszkalnictwa.
Tak się jednak nie stało. Zwrócił się do Sądu i w marcu 2011 r. uzyskał wyrok eksmisyjny z prawem do lokalu mieszkalnego dla pani Lidii Ward. I cóż wtedy zrobił Urząd Miasta Krako-wa? Zamiast pomóc pani Ward wystąpił do Sądu Okręgowego w Krakowie jako tzw. interwe-nient uboczny z apelacją od tego wyroku. W listopadzie 2011 r. Sąd apelację UMK odrzucił, zatem wyrok zapewniający prawo do lokalu mieszkalnego stał się prawomocny. Pani Ward opowiadała Forum, jak była zbywana przez Wydział Mieszkalnictwa. I tak wyglądała pomoc pana prezydenta Majchrowskiego dla tej bezradnej i przerażonej kobiety. Sytuacja cały czas się pogarszała, a końcowym efektem było znalezienie się pani Lidii Ward na bruku.
Strona Społeczna zwróciła się także do pani Okońskiej – Walkowicz z prośbą o spotkanie, między innymi w tej sprawie. Niestety pani prezydent pominęła to milczeniem.
Domagamy się bezwzględnie kontroli wszystkich jednostek organizacyjnych odpowiedzial-nych za tę sytuację. Zaistniała sytuacja wskazuje na głęboką patologię panującą w UMK. Do-tyczy to zwłaszcza Wydziału Mieszkalnictwa, jak i MOPS-u. Domagamy się nie tylko kontro-li, ale audytu tych jednostek.
Chcemy wierzyć, że to nastąpi. O to wnioskujemy i tego oczekujemy.
Załącznik:
1.pismo z 23 października 2012 r. Strony Społecznej OSM do Komendanta Komisariatu w Krakowie, ul. Królewska 4.
Za Forum: Przewodniczący
Graniwid Sikorski

Otrzymują:
1 x Adresat;
1 x Prokurator Generalny, pan Andrzej Seremet, ul. Barska 28/30, 02-315 Warszawa;
1 x Prokurator Apelacyjny, pan Artur Wrona, ul. Cystersów 18, 31-553 Kraków;
1 x Prokurator Okręgowy, pani Lidia Jaryczkowska;
1 x prezydent miasta Krakowa, pan Jacek Majchrowski;
1 x Prokuratura Rejonowa Kraków – Krowodrza, os. Kościuszkowskie 2, 31–566 Kraków,
1 x przewodniczący Komisji Mieszkalnictwa, pan Stanisław Rachwał;
1 x członek Komisji Mieszkalnictwa, pani radna Magdalena Bassara;
1 x a/a

20.11.2012, 23:50

Forum w Obronie Godności Kraków, 21 listopada 2012 r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000346811
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000350968
Ksiądz Bogdan Kordula
Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej
30- 656 Kraków, ul. Ossońskiego 5
Niniejszym Forum zwraca się z prośbą o udzielenie pomocy mieszkaniowej bezdomnej pani Lidii Ward, ostatnio przebywającej przy ul. Zbrojów 10. Pani Lidia Ward została brutalnie wyeksmitowana z mieszkania w kamienicy przy ul. Filareckiej 20/12.
Od tego czasu przebywała w mieszkaniu swojego brata przy ul. Zbrojów.
Brat jednak oczekiwał, że pani Lidia otrzyma mieszkanie od miasta. Po pewnym czasie zwrócił się o eksmisję pani Lidii Ward. Sąd nakazał eksmisję, jednocześnie przyznając pani Lidii Ward prawo do lokalu socjalnego, i odroczył wykonanie eksmisji do czasu zaproponowania takiego lokalu przez Gminę Kraków. Od tego wyroku Gmina Kraków jako interwenient uboczny złożyła apelację. Sąd Okręgowy w Krakowie apelację odrzucił, zatem wyrok stał się prawomocny. Jednak Gmina nie zapewniła przyznanego lokalu. Pani Lidia wielokrotnie interweniowała w tej sprawie, jednak Wydział Mieszkalnictwa UMK ciągle ją zbywał. W dniu 31 sierpnia 2012 r. brat Tadeusz Korman przebywający na stałe we Francji, zmienił zamki w mieszkaniu i brutalnie wyrzucił panią Lidię na Bruk. Od tego czasu jest ona osobą bezdomną, walczącą każdego dnia o przeżycie. Jest osobą starsza i schorowaną. Jedyne, co Gmina Kraków miała jej do zaoferowania to miejsce w noclegowni, co dla osoby starszej, 70 letniej i schorowanej jest nie do zaakceptowania. Postępowanie władz miasta urąga wszelkim zasadom przyzwoitości. Sytuacja, w jakiej pani Lidia się znajduje, codziennie zagraża jej życiu, zdrowiu i mieniu. Dlatego też zwracamy się do Caritas Archidiecezji Krakowskiej, które swoją nazwą i działalnością obrazuje miłosierdzie, o udzielenie pani Lidii Ward pomocy, skoro prezydent miasta Krakowa nie potrafi tego uczynić. Forum zwraca się z prośbą, aby pani Lidia Ward do chwili otrzymania lokalu socjalnego z puli miasta mogła zamieszkać w mieszkaniu chronionym, prowadzonym przez Caritas, jako pomoc osobom star-szym i chorym.
Prosimy także o udzielenie pani Lidii innych form niezbędnej pomocy.
Tego oczekujemy i o to bardzo prosimy.
Za Forum:Przewodniczący
Graniwid Sikorski
Załącznik:
pismo z 12.XI,2012 r. do dyrektora Biura Kontroli Wewnętrznej UMK pana Antoniego Fryczka
Otrzymują:
1 x adresat;
1 x Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków;
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz, Al. Solidarności 77, Warszawa;
1x wojewoda małopolski, pan Jerzy Miller ul. Basztowa 22, Kraków;
1x Prezydent m. Krakowa, prof. Jacek Majchrowski, pl. Wszystkich Świętych 3/4, Kraków;
1 x przewodniczący Komisji Mieszkalnictwa RMK, radny, pan Stanisław Rachwał;
1 x pani Lidia Ward, bezdomna;
1 x a/a

20.11.2012, 23:48

Apelujemy o natychmiastowe działanie - tego oczekujemy i o to prosimy.
Załączniki:
1.Wyrok Sądu Kraków- Krowodrza z dn. 24 marca 2011 r.
2.Wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie z dn. 25 listopada 2011 r.
3. Pismo pani Lidii Ward do pełnomocnika właściciela z dn. 27 września 2012 r.
Przewodniczący Forum
Za Forum:
Graniwid Sikorski
Otrzymują:
1 x adresat
1 x prokurator Rejonowy Kraków – Krowodrza;
1 x Prokurator Generalny pan Andrzej Seremet, ul. Barska 28/30, 02-315 Warszawa;
1 x Minister Sprawiedliwości pan Jarosław Gowin, Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa;
1 x Prokurator Apelacyjny pan Artur Wrona, ul. Cystersów 18, 31-553 Kraków;
1 x Komendant Miejski Policji w Krakowie;
1 x Wojewoda Małopolski pan Jerzy Miller;
1 x Prezydent Miasta Krakowa pan Jacek Majchrowski;
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz;
1 x Komenda Komisariatu Policji nr 4 w Krakowie, ul. Królewska 4

20.11.2012, 23:45

Forum w Obronie GodnościKraków, 12 listopada 2012 r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000346811
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000350968
Dyrektor Biura Kontroli Wewnętrznej
Pan Antoni Fryczek
Urząd Miasta Krakowa
31-005 Kraków, ul. Bracka 10
Wasz znak: BK – 01.1510.757/2012
Szanowny Panie Dyrektorze,
w związku z otrzymaniem pisma z 6 listopada 2012 r. dotyczącego sprawy pani Lidii Ward oświadczamy, co następuje:
z problemami pani Lidii Ward nasze Forum zapoznało się po raz pierwszy w dniu 12 września 2012 r. podczas zebrania zespołu nr 6 strony społecznej Okrągłego Stołu Mieszkaniowego, poświęconego przygotowaniem do mającej się odbyć 17 września 2012 r. debaty.W tym dniu pani Lidia Ward pojawiła się na posiedzeniu i przedstawiła zebranym swoją dramatyczną sytuację. Poinformowała, że od 31 sierpnia 2012 r. jest bezdomna. W dniu, w którym przybyła na posiedzenie, nie miała nawet gdzie przenocować. Dlatego po zakończeniu zebrania uczestnicy postanowili jakoś jej pomóc. Zwrócili się do klasztoru oo. Franciszkanów, mieszczącego się opodal Urzędu Miasta Krakowa, o przenocowanie pani Lidii. Po pewnych wahaniach Ojcowie zgodzili się na to. Całym posiadanym dobytkiem pani Lidii był mały wó-zek z rzeczami. Wkrótce potem w prasie ukazał się artykuł na temat jej problemów. Ponownie z problemem pani Lidii spotkaliśmy się podczas debaty Okrągłego Stołu Mieszkaniowego 17 września 2012 r. Strona Społeczna OSM przedstawiła ten problem z-cy prezydenta m. Kra-kowa, pani Annie Okońskiej – Walkowicz. Obecni byli także dyrektorzy Wydziału Mieszkal-nictwa, pani Natasza Kucharska i pan Edward Siatka. Na pytanie pani Jadwigi Tajchman o sprawę pani Lidii Ward pani prezydent Okońska – Walkowicz oświadczyła, że skonsultowała problem z dyrektorami mieszkalnictwa. Zapowiedziała rychły kontakt z bratem poszkodowa-nej Tadeuszem Kormanem, właścicielem mieszkania, w którym mieszkała przed wyrzuceniem. Obecna na debacie pani Ward zwróciła się o pomoc do pana Bogdana Warzechy, repre-zentanta Forum w OSM, gdyż deklaracja pani prezydent nie znalazł pokrycia w rzeczywisto-ści. Mówiła dalej, że nie ma gdzie się udać po zakończeniu Debaty. W związku z tym pan Bogdan Warzecha zwrócił się do pani prezydent z prośbą o zajęcie się sprawą. Poszczególne debaty są rejestrowane, więc dotarcie do nich nie powinno stwarzać problemów. Po debacie Forum było przekonane, że problemy pani Lidii Ward rychło zostaną rozwiązane i pomoc zostanie jej udzielona. Niestety tak się nie stało. Podczas następnej debaty OSM w dniu 1 października 2012 r. reprezentujący Forum pan Bogdan Warzecha ponownie poruszył tę sprawę. Panią prezydent powiedziała, iż dotychczas nie zadzwoniła do brata pani Ward, na-tomiast spotkała się z panią Lidią, ale rozmowa nie doprowadziła do żadnych konkretnych ustaleń. Po pewnym czasie pani Lidia Ward zwróciła się personalnie do pana Graniwida Si-korskiego z prośbą o pomoc - dotyczyło to przede wszystkim jej rzeczy, ale także braku po-mocy ze strony instytucji, do których się zwracała, jak Policji, Wydziału Mieszkalnictwa i MOPS. W związku z tym w dniu 23 października 2012 r. udaliśmy się z panią Lidią Ward do komisariatu policji nr 4 przy ul. Królewskiej. Rozmawialiśmy z dzielnicowym z tego Komisa-riatu. Pan Graniwid Sikorski rozmawiał także z komendantem tego komisariatu. W efekcie rozmów ustalono, że strona społeczna zwróci się na piśmie do komendanta tego komisariatu. Na miejscu zostało sporządzone pismo i od razu przekazane Policji. Po analizie sytuacji pani Lidii Ward Forum doszło do wniosku, że w sytuacji, gdzie występuje możliwość popełnienia przestępstwa na szkodę pani Ward należy niezwłocznie powiadomić Prokuratora Okręgowego w Krakowie. Oczekiwać także trzeba na reakcję innych organów państwa i samorządu. Kopię tego zawiadomienia przesłano także do prezydenta miasta Krakowa, pana Jacka Majchrow-skiego. Ponadt

20.11.2012, 23:41

Apelujemy o natychmiastowe działanie - tego oczekujemy i o to prosimy.
Załączniki:
1.Wyrok Sądu Kraków- Krowodrza z dn. 24 marca 2011 r.
2.Wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie z dn. 25 listopada 2011 r.
3. Pismo pani Lidii Ward do pełnomocnika właściciela z dn. 27 września 2012 r.
Przewodniczący Forum
Za Forum:
Graniwid Sikorski
Otrzymują:
1 x adresat
1 x prokurator Rejonowy Kraków – Krowodrza;
1 x Prokurator Generalny pan Andrzej Seremet, ul. Barska 28/30, 02-315 Warszawa;
1 x Minister Sprawiedliwości pan Jarosław Gowin, Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa;
1 x Prokurator Apelacyjny pan Artur Wrona, ul. Cystersów 18, 31-553 Kraków;
1 x Komendant Miejski Policji w Krakowie;
1 x Wojewoda Małopolski pan Jerzy Miller;
1 x Prezydent Miasta Krakowa pan Jacek Majchrowski;
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz;
1 x Komenda Komisariatu Policji nr 4 w Krakowie, ul. Królewska 4

20.11.2012, 23:39

Apelujemy o natychmiastowe działanie - tego oczekujemy i o to prosimy.
Załączniki:
1.Wyrok Sądu Kraków- Krowodrza z dn. 24 marca 2011 r.
2.Wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie z dn. 25 listopada 2011 r.
3. Pismo pani Lidii Ward do pełnomocnika właściciela z dn. 27 września 2012 r.
Przewodniczący Forum
Za Forum:
Graniwid Sikorski
Otrzymują:
1 x adresat
1 x prokurator Rejonowy Kraków – Krowodrza;
1 x Prokurator Generalny pan Andrzej Seremet, ul. Barska 28/30, 02-315 Warszawa;
1 x Minister Sprawiedliwości pan Jarosław Gowin, Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa;
1 x Prokurator Apelacyjny pan Artur Wrona, ul. Cystersów 18, 31-553 Kraków;
1 x Komendant Miejski Policji w Krakowie;
1 x Wojewoda Małopolski pan Jerzy Miller;
1 x Prezydent Miasta Krakowa pan Jacek Majchrowski;
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz;
1 x Komenda Komisariatu Policji nr 4 w Krakowie, ul. Królewska 4

20.11.2012, 23:22

Forum w Obronie GodnościKraków, 24 października 2012 r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków, Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000346811
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków, Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000350968
Pani LIDIA JARYCZKOWSKA
Prokurator Okręgowy
30-965 Kraków, ul. Mosiężnicza 2
Szanowna Pani Prokurator,
we wrześniu 2012 roku z prośbą o pomoc zwróciła się do nas starsza osoba, pani Lidia Ward. Oświadczyła, że od 31 sierpnia 2012 roku jest osobą bezdomną. Od tego dnia tuła się po ulicach, codziennie szukając noclegu. Wspólnie z innymi organizacjami Strony Społecznej „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego” zapewniliśmy jej w tym dniu nocleg, ale tylko na jedną noc, u OO. Dominikanów. Podczas obrad „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego” próbowaliśmy zainteresować jej losem zastępcę prezydenta m. Krakowa, panią Annę Okońską – Walkowicz, ale jak widać nie przyniosło to żadnych rezultatów.
Do dnia dzisiejszego pani Lidia Ward pozostaje osobą bezdomną pomimo tego, że posiada wyrok eksmisyjny z prawem do lokalu socjalnego. Sytuacja ta powoduje zagrożenie jej życia, zdrowia i mienia. Pani Lidia Ward przez długie lata mieszkała przy ul. Filareckiej 28, skąd została brutalnie eksmitowana przez nowego „właściciela” kamienicy. Od tego czasu przebywała w mieszkaniu znajdującym się na ul. Zbrojów 10 w Krakowie. Właścicielem mieszkania przy ul. Zbrojów jest Pan Tadeusz Korman – według oświadczenia pani Lidii Ward jest to jej brat. W dniu 24 marca 2011 r. z powództwa pana Tadeusza Kormana zapadł wyrok Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy sygn. akt IC 1076/10/K, w którym Sąd nakazał pani Lidii Ward, aby opuściła i opróżniła z rzeczy lokal mieszkalny nr 16 położony w budynku nr 10 przy ul. Zbrojów w Krakowie i wydała go Tadeuszowi Korman. Jednocześnie Sąd ustalił, że pani Lidii Ward przysługuje uprawnienie do lokalu socjalnego, oraz nakazał wstrzymanie wykonania opuszczenia i opróżnienia lokalu do czasu złożenia jej oferty zawarcia najmu lokalu socjalnego przez Gminę Miejską Kraków.
Interwenient uboczny - Gmina Miejska Kraków - złożyła apelację od tego wyroku. Jednakże Sąd Okręgowy w Krakowie wyrokiem z dn. 25 listopada 2011 roku sygn. akt II Ca 1112/11 apelację oddalił. Zatem wyrok stał się prawomocny. Pani Lidia Ward cały czas zabiegała i to wielokrotnie, osobiście o przydział mieszkania. Jednakże cały czas była zbywana, i jak mówiła - wprowadzona w błąd. 31 sierpnia 2012 roku w mieszkaniu na ul. Zbrojów, w którym przebywała, wymieniono zamki. Od tego czasu jest osobą bezdomną, nie mogąc znikąd uzyskać pomocy.
Zwracamy się o przywrócenie należnych praw pani Lidii Ward.
Jest wyjątkowym skandalem i przestępstwem uchylanie się od wyegzekwowania prawomocnego wyroku sądowego i doprowadzenie do tego, że pani Lidia Ward znajduje się na ulicy bez pomocy odpowiedzialnych organów Państwa.
Pani Lidia Ward zwracała się do pełnomocnika właściciela, pana Leszka Dydyńskiego z prośbą, aby otworzył jej drzwi i umożliwił pobyt w mieszkaniu, a także wydał jej rzeczy, które tam przetrzymuje - bezskutecznie. Wielokrotnie także informowała o swojej sytuacji Policję, tj. Komisariat nr 4 przy ul. Królewskiej, z-cę prezydenta Miasta Krakowa panią Annę Okońską-Walkowicz, Wydział Mieszkalnictwa UMK oraz MOPS w Krakowie, filia nr 7 przy Al. Słowackiego. Znikąd nie otrzymała pomocy i do dnia dzisiejszego jest bezdomna. W mieszkaniu są jej rzeczy i nie może z nich korzystać.
Domagamy się bezwzględnie przywrócenia pani Lidii Ward prawa do zamieszkiwania jak i użytkowania swoich rzeczy.
Ponadto domagamy się efektywnego rozwiązania jej sytuacji przez z-cę prezydenta, panią Okońską – Walkowicz, Wydział Mieszkalnictwa, dyrektor MOPS przy ul. Józefińskiej panią Józefę Grodecką, a przede wszystkim prezydenta Miasta Krakowa, którego polityka mieszkaniowa prowadzi do bezdomności, naruszania praw obywatelskich, przerażenie i poniewierkę lokatorów.
Ape

20.11.2012, 23:17

Forum w Obronie Godności Kraków, 21 listopada 2012 r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000346811
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000350968
Ksiądz Bogdan Kordula
Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej
30- 656 Kraków, ul. Ossońskiego 5
Niniejszym Forum zwraca się z prośbą o udzielenie pomocy mieszkaniowej bezdomnej pani Lidii Ward, ostatnio przebywającej przy ul. Zbrojów 10. Pani Lidia Ward została brutalnie wyeksmitowana z mieszkania w kamienicy przy ul. Filareckiej 20/12.
Od tego czasu przebywała w mieszkaniu swojego brata przy ul. Zbrojów.
Brat jednak oczekiwał, że pani Lidia otrzyma mieszkanie od miasta. Po pewnym czasie zwrócił się o eksmisję pani Lidii Ward. Sąd nakazał eksmisję, jednocześnie przyznając pani Lidii Ward prawo do lokalu socjalnego, i odroczył wykonanie eksmisji do czasu zaproponowania takiego lokalu przez Gminę Kraków. Od tego wyroku Gmina Kraków jako interwenient uboczny złożyła apelację. Sąd Okręgowy w Krakowie apelację odrzucił, zatem wyrok stał się prawomocny. Jednak Gmina nie zapewniła przyznanego lokalu. Pani Lidia wielokrotnie interweniowała w tej sprawie, jednak Wydział Mieszkalnictwa UMK ciągle ją zbywał. W dniu 31 sierpnia 2012 r. brat Tadeusz Korman przebywający na stałe we Francji, zmienił zamki w mieszkaniu i brutalnie wyrzucił panią Lidię na Bruk. Od tego czasu jest ona osobą bezdomną, walczącą każdego dnia o przeżycie. Jest osobą starsza i schorowaną. Jedyne, co Gmina Kraków miała jej do zaoferowania to miejsce w noclegowni, co dla osoby starszej, 70 letniej i schorowanej jest nie do zaakceptowania. Postępowanie władz miasta urąga wszelkim zasadom przyzwoitości. Sytuacja, w jakiej pani Lidia się znajduje, codziennie zagraża jej życiu, zdrowiu i mieniu. Dlatego też zwracamy się do Caritas Archidiecezji Krakowskiej, które swoją nazwą i działalnością obrazuje miłosierdzie, o udzielenie pani Lidii Ward pomocy, skoro prezydent miasta Krakowa nie potrafi tego uczynić. Forum zwraca się z prośbą, aby pani Lidia Ward do chwili otrzymania lokalu socjalnego z puli miasta mogła zamieszkać w mieszkaniu chronionym, prowadzonym przez Caritas, jako pomoc osobom star-szym i chorym.
Prosimy także o udzielenie pani Lidii innych form niezbędnej pomocy.
Tego oczekujemy i o to bardzo prosimy.
Za Forum:Przewodniczący
Graniwid Sikorski
Załącznik:
pismo z 12.XI,2012 r. do dyrektora Biura Kontroli Wewnętrznej UMK pana Antoniego Fryczka
Otrzymują:
1 x adresat;
1 x Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków;
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz, Al. Solidarności 77, Warszawa;
1x wojewoda małopolski, pan Jerzy Miller ul. Basztowa 22, Kraków;
1x Prezydent m. Krakowa, prof. Jacek Majchrowski, pl. Wszystkich Świętych 3/4, Kraków;
1 x przewodniczący Komisji Mieszkalnictwa RMK, radny, pan Stanisław Rachwał;
1 x pani Lidia Ward, bezdomna;
1 x a/a

20.11.2012, 23:14

Forum w Obronie GodnościKraków, 24 października 2012 r.
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków, Aleja Pokoju 26/102
KRS 0000346811
Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków, Aleja Pokoju 26/102
KRS: 0000350968
Pani LIDIA JARYCZKOWSKA
Prokurator Okręgowy
30-965 Kraków, ul. Mosiężnicza 2
Szanowna Pani Prokurator,
we wrześniu 2012 roku z prośbą o pomoc zwróciła się do nas starsza osoba, pani Lidia Ward. Oświadczyła, że od 31 sierpnia 2012 roku jest osobą bezdomną. Od tego dnia tuła się po ulicach, codziennie szukając noclegu. Wspólnie z innymi organizacjami Strony Społecznej „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego” zapewniliśmy jej w tym dniu nocleg, ale tylko na jedną noc, u OO. Dominikanów. Podczas obrad „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego” próbowaliśmy zainteresować jej losem zastępcę prezydenta m. Krakowa, panią Annę Okońską – Walkowicz, ale jak widać nie przyniosło to żadnych rezultatów.
Do dnia dzisiejszego pani Lidia Ward pozostaje osobą bezdomną pomimo tego, że posiada wyrok eksmisyjny z prawem do lokalu socjalnego. Sytuacja ta powoduje zagrożenie jej życia, zdrowia i mienia. Pani Lidia Ward przez długie lata mieszkała przy ul. Filareckiej 28, skąd została brutalnie eksmitowana przez nowego „właściciela” kamienicy. Od tego czasu przebywała w mieszkaniu znajdującym się na ul. Zbrojów 10 w Krakowie. Właścicielem mieszkania przy ul. Zbrojów jest Pan Tadeusz Korman – według oświadczenia pani Lidii Ward jest to jej brat. W dniu 24 marca 2011 r. z powództwa pana Tadeusza Kormana zapadł wyrok Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy sygn. akt IC 1076/10/K, w którym Sąd nakazał pani Lidii Ward, aby opuściła i opróżniła z rzeczy lokal mieszkalny nr 16 położony w budynku nr 10 przy ul. Zbrojów w Krakowie i wydała go Tadeuszowi Korman. Jednocześnie Sąd ustalił, że pani Lidii Ward przysługuje uprawnienie do lokalu socjalnego, oraz nakazał wstrzymanie wykonania opuszczenia i opróżnienia lokalu do czasu złożenia jej oferty zawarcia najmu lokalu socjalnego przez Gminę Miejską Kraków.
Interwenient uboczny - Gmina Miejska Kraków - złożyła apelację od tego wyroku. Jednakże Sąd Okręgowy w Krakowie wyrokiem z dn. 25 listopada 2011 roku sygn. akt II Ca 1112/11 apelację oddalił. Zatem wyrok stał się prawomocny. Pani Lidia Ward cały czas zabiegała i to wielokrotnie, osobiście o przydział mieszkania. Jednakże cały czas była zbywana, i jak mówiła - wprowadzona w błąd. 31 sierpnia 2012 roku w mieszkaniu na ul. Zbrojów, w którym przebywała, wymieniono zamki. Od tego czasu jest osobą bezdomną, nie mogąc znikąd uzyskać pomocy.
Zwracamy się o przywrócenie należnych praw pani Lidii Ward.
Jest wyjątkowym skandalem i przestępstwem uchylanie się od wyegzekwowania prawomocnego wyroku sądowego i doprowadzenie do tego, że pani Lidia Ward znajduje się na ulicy bez pomocy odpowiedzialnych organów Państwa.
Pani Lidia Ward zwracała się do pełnomocnika właściciela, pana Leszka Dydyńskiego z prośbą, aby otworzył jej drzwi i umożliwił pobyt w mieszkaniu, a także wydał jej rzeczy, które tam przetrzymuje - bezskutecznie. Wielokrotnie także informowała o swojej sytuacji Policję, tj. Komisariat nr 4 przy ul. Królewskiej, z-cę prezydenta Miasta Krakowa panią Annę Okońską-Walkowicz, Wydział Mieszkalnictwa UMK oraz MOPS w Krakowie, filia nr 7 przy Al. Słowackiego. Znikąd nie otrzymała pomocy i do dnia dzisiejszego jest bezdomna. W mieszkaniu są jej rzeczy i nie może z nich korzystać.
Domagamy się bezwzględnie przywrócenia pani Lidii Ward prawa do zamieszkiwania jak i użytkowania swoich rzeczy.
Ponadto domagamy się efektywnego rozwiązania jej sytuacji przez z-cę prezydenta, panią Okońską – Walkowicz, Wydział Mieszkalnictwa, dyrektor MOPS przy ul. Józefińskiej panią Józefę Grodecką, a przede wszystkim prezydenta Miasta Krakowa, którego polityka mieszkaniowa prowadzi do bezdomności, naruszania praw obywatelskich, przerażenie i poniewierkę lokatorów.
Ape

25.10.2012, 18:23

Jak rozumiem, to przykład wysokiej kultury i tolerancji tzw. światłych ateistów? A potem larum, że się ich obraża i prześladuje.

24.10.2012, 04:56

co za pierdoly piszesz renta to dochod chyba ci mozg zlasowalo
i co ona do pracy?
ty faszysto ty hyba w dziecinstwie glowe sobie uderzyles zasilek sie jej nalezy bo co wybrac oplaty czy leki za tyle pieniedzy

24.10.2012, 04:56

co za pierdoly piszesz renta to dochod chyba ci mozg zlasowalo
i co ona do pracy?
ty faszysto ty hyba w dziecinstwie glowe sobie uderzyles zasilek sie jej nalezy bo co wybrac oplaty czy leki za tyle pieniedzy

23.10.2012, 22:10

STRONA SPOŁECZNA OSM Kraków, dnia 23października 2012 r.
31-564 Kraków
al. Pokoju 26/102

Komendant Komisariatu Policji
w Krakowie
ul. Królewska 4

Szanowny Panie Komendancie,
od dwóch miesięcy jestem osobą bezdomną. Zostałam bezprawnie wyrzucona z mieszkania znajdującego się na ul. Zbrojów 10. Z mieszkania wyrzucił mnie brat pomimo Wyroku Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy Wydział I Cywilny sygn. akt IC 1076/10/K z dnia 24 marca 2011 r. W wyroku tym nakazano p. Lidii Ward aby opuściła i opróżniła z rzeczy lokal mieszkalny oznaczony nr 16 położony w budynku mieszkalnym oznaczonym nr 10 przy ul. Zbrojów w Krakowie i wydała go powodowi Tadeuszowi Korman. Jednocześnie ustaliła że, pozwanej p. Lidii Ward przysługuje uprawnienie do lokalu socjalnego, oraz nakazał wstrzymanie wykonanie opuszczenia i opróżnienia lokalu mieszkalnego do czasu złożenia jej oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego przez Gminę Miejską Kraków. Pomimo tego Wyroku Sądu właściciel tego mieszkania, który jest bratem p. Lidii Ward 31 sierpnia 2012 r. wymienił zamki i nie wpuszcza p. Lidii Ward pomimo tego, że przysługuje prawo pobytu.
Od tego czasu p. Lidia Ward jest osobą bezdomną i tuła się po ulicach. Wielokrotnie zwracała się do pełnomocnika brata aby otworzył drzwi i umożliwił p. Lidii Ward pobyt w tym mieszkaniu. Reakcji do dnia dzisiejszego na to nie ma. Ponadto p. Lidia wielokrotnie informowała o swojej sytuacji Policję, tj. Komisariat Policji 4, z-ce Prezydenta Miasta Krakowa, wielokrotnie Wydział Mieszkalnictwa oraz MOPS w Krakowie Filia nr 7 al. Słowackiego. Znikąd nie otrzymałam pomocy i do dnia dzisiejszego jestem bezdomną.
Zwracam się do Pana Komendanta o przywrócenie należnych mi praw do zamieszkiwania w lokalu. Brat nie stosuje się do Wyroku Sadowego i domagam się powrotu do mieszkania.
W mieszkaniu są moje rzeczy i nie mogę z nich korzystać. Domagamy się bezwzględnie przywrócenia p. Lidii Ward prawa do mieszkania jak i użytkowania jej rzeczy.
Ponadto p. Lidia Ward domaga się efektywnego rozwiązania sprawy przez Dyrektora MOPS
ul. Józefińska, z-ca Prezydenta Miasta Krakowa Okońska – Walkowicz, Dyrektora Wydziału Mieszkalnictwa Katarzyna Bury, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który pomimo Wyroku Sądowego do dnia dzisiejszego wbrew wyrokowi Sądu nie przyznał lokalu socjalnego. Ze względu na tragiczną sytuację p. Lidii Ward i zagrożenia życia, zdrowia, mienia, godności osobistej prosimy o natychmiastowe działanie w celu wyegzekwowania prawa i należnych praw p. Lidii Ward. Prosimy o natychmiastowe działanie, tego oczekujemy i o to prosimy.
Załącznik:
1.Wyrok Sądu Kraków – Krowodrza z dnia 24 marca 2011 roku
2.Pismo p. Lidii Ward do p. Leszka Wydryńskiego z dnia 27 września 2012 roku

Grzegorz Pioterek Stowarzyszenie Bóg Honor Ojczyzna Odpowiedzialny za Okrągły Stół Mieszkaniowy w Krakowie
Bogdan Warzecha Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
Graniwid Sikorski Polska Wspólnota Narodowa

Otrzymują:
1 x adresat
1 x Komendant Miejskiej Policji W Krakowie
1 x Prezydent Miasta Krakowa
1 x Dyrektor MOPS-u w Krakowie p. Józefa Grodecka
1 x Dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa p. Katarzyna Bury
1 x Prokurator Rejonowy Kraków – Krowodrza
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich p. Prof. Irena Lipowicz
1x a/a

23.10.2012, 22:10

STRONA SPOŁECZNA OSM Kraków, dnia 23października 2012 r.
31-564 Kraków
al. Pokoju 26/102

Komendant Komisariatu Policji
w Krakowie
ul. Królewska 4

Szanowny Panie Komendancie,
od dwóch miesięcy jestem osobą bezdomną. Zostałam bezprawnie wyrzucona z mieszkania znajdującego się na ul. Zbrojów 10. Z mieszkania wyrzucił mnie brat pomimo Wyroku Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy Wydział I Cywilny sygn. akt IC 1076/10/K z dnia 24 marca 2011 r. W wyroku tym nakazano p. Lidii Ward aby opuściła i opróżniła z rzeczy lokal mieszkalny oznaczony nr 16 położony w budynku mieszkalnym oznaczonym nr 10 przy ul. Zbrojów w Krakowie i wydała go powodowi Tadeuszowi Korman. Jednocześnie ustaliła że, pozwanej p. Lidii Ward przysługuje uprawnienie do lokalu socjalnego, oraz nakazał wstrzymanie wykonanie opuszczenia i opróżnienia lokalu mieszkalnego do czasu złożenia jej oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego przez Gminę Miejską Kraków. Pomimo tego Wyroku Sądu właściciel tego mieszkania, który jest bratem p. Lidii Ward 31 sierpnia 2012 r. wymienił zamki i nie wpuszcza p. Lidii Ward pomimo tego, że przysługuje prawo pobytu.
Od tego czasu p. Lidia Ward jest osobą bezdomną i tuła się po ulicach. Wielokrotnie zwracała się do pełnomocnika brata aby otworzył drzwi i umożliwił p. Lidii Ward pobyt w tym mieszkaniu. Reakcji do dnia dzisiejszego na to nie ma. Ponadto p. Lidia wielokrotnie informowała o swojej sytuacji Policję, tj. Komisariat Policji 4, z-ce Prezydenta Miasta Krakowa, wielokrotnie Wydział Mieszkalnictwa oraz MOPS w Krakowie Filia nr 7 al. Słowackiego. Znikąd nie otrzymałam pomocy i do dnia dzisiejszego jestem bezdomną.
Zwracam się do Pana Komendanta o przywrócenie należnych mi praw do zamieszkiwania w lokalu. Brat nie stosuje się do Wyroku Sadowego i domagam się powrotu do mieszkania.
W mieszkaniu są moje rzeczy i nie mogę z nich korzystać. Domagamy się bezwzględnie przywrócenia p. Lidii Ward prawa do mieszkania jak i użytkowania jej rzeczy.
Ponadto p. Lidia Ward domaga się efektywnego rozwiązania sprawy przez Dyrektora MOPS
ul. Józefińska, z-ca Prezydenta Miasta Krakowa Okońska – Walkowicz, Dyrektora Wydziału Mieszkalnictwa Katarzyna Bury, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który pomimo Wyroku Sądowego do dnia dzisiejszego wbrew wyrokowi Sądu nie przyznał lokalu socjalnego. Ze względu na tragiczną sytuację p. Lidii Ward i zagrożenia życia, zdrowia, mienia, godności osobistej prosimy o natychmiastowe działanie w celu wyegzekwowania prawa i należnych praw p. Lidii Ward. Prosimy o natychmiastowe działanie, tego oczekujemy i o to prosimy.
Załącznik:
1.Wyrok Sądu Kraków – Krowodrza z dnia 24 marca 2011 roku
2.Pismo p. Lidii Ward do p. Leszka Wydryńskiego z dnia 27 września 2012 roku

Grzegorz Pioterek Stowarzyszenie Bóg Honor Ojczyzna Odpowiedzialny za Okrągły Stół Mieszkaniowy w Krakowie
Bogdan Warzecha Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
Graniwid Sikorski Polska Wspólnota Narodowa

Otrzymują:
1 x adresat
1 x Komendant Miejskiej Policji W Krakowie
1 x Prezydent Miasta Krakowa
1 x Dyrektor MOPS-u w Krakowie p. Józefa Grodecka
1 x Dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa p. Katarzyna Bury
1 x Prokurator Rejonowy Kraków – Krowodrza
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich p. Prof. Irena Lipowicz
1x a/a

23.10.2012, 22:09

STRONA SPOŁECZNA OSM Kraków, dnia 23października 2012 r.
31-564 Kraków
al. Pokoju 26/102

Komendant Komisariatu Policji
w Krakowie
ul. Królewska 4

Szanowny Panie Komendancie,
od dwóch miesięcy jestem osobą bezdomną. Zostałam bezprawnie wyrzucona z mieszkania znajdującego się na ul. Zbrojów 10. Z mieszkania wyrzucił mnie brat pomimo Wyroku Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy Wydział I Cywilny sygn. akt IC 1076/10/K z dnia 24 marca 2011 r. W wyroku tym nakazano p. Lidii Ward aby opuściła i opróżniła z rzeczy lokal mieszkalny oznaczony nr 16 położony w budynku mieszkalnym oznaczonym nr 10 przy ul. Zbrojów w Krakowie i wydała go powodowi Tadeuszowi Korman. Jednocześnie ustaliła że, pozwanej p. Lidii Ward przysługuje uprawnienie do lokalu socjalnego, oraz nakazał wstrzymanie wykonanie opuszczenia i opróżnienia lokalu mieszkalnego do czasu złożenia jej oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego przez Gminę Miejską Kraków. Pomimo tego Wyroku Sądu właściciel tego mieszkania, który jest bratem p. Lidii Ward 31 sierpnia 2012 r. wymienił zamki i nie wpuszcza p. Lidii Ward pomimo tego, że przysługuje prawo pobytu.
Od tego czasu p. Lidia Ward jest osobą bezdomną i tuła się po ulicach. Wielokrotnie zwracała się do pełnomocnika brata aby otworzył drzwi i umożliwił p. Lidii Ward pobyt w tym mieszkaniu. Reakcji do dnia dzisiejszego na to nie ma. Ponadto p. Lidia wielokrotnie informowała o swojej sytuacji Policję, tj. Komisariat Policji 4, z-ce Prezydenta Miasta Krakowa, wielokrotnie Wydział Mieszkalnictwa oraz MOPS w Krakowie Filia nr 7 al. Słowackiego. Znikąd nie otrzymałam pomocy i do dnia dzisiejszego jestem bezdomną.
Zwracam się do Pana Komendanta o przywrócenie należnych mi praw do zamieszkiwania w lokalu. Brat nie stosuje się do Wyroku Sadowego i domagam się powrotu do mieszkania.
W mieszkaniu są moje rzeczy i nie mogę z nich korzystać. Domagamy się bezwzględnie przywrócenia p. Lidii Ward prawa do mieszkania jak i użytkowania jej rzeczy.
Ponadto p. Lidia Ward domaga się efektywnego rozwiązania sprawy przez Dyrektora MOPS
ul. Józefińska, z-ca Prezydenta Miasta Krakowa Okońska – Walkowicz, Dyrektora Wydziału Mieszkalnictwa Katarzyna Bury, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który pomimo Wyroku Sądowego do dnia dzisiejszego wbrew wyrokowi Sądu nie przyznał lokalu socjalnego. Ze względu na tragiczną sytuację p. Lidii Ward i zagrożenia życia, zdrowia, mienia, godności osobistej prosimy o natychmiastowe działanie w celu wyegzekwowania prawa i należnych praw p. Lidii Ward. Prosimy o natychmiastowe działanie, tego oczekujemy i o to prosimy.
Załącznik:
1.Wyrok Sądu Kraków – Krowodrza z dnia 24 marca 2011 roku
2.Pismo p. Lidii Ward do p. Leszka Wydryńskiego z dnia 27 września 2012 roku

Grzegorz Pioterek Stowarzyszenie Bóg Honor Ojczyzna Odpowiedzialny za Okrągły Stół Mieszkaniowy w Krakowie
Bogdan Warzecha Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
Graniwid Sikorski Polska Wspólnota Narodowa

Otrzymują:
1 x adresat
1 x Komendant Miejskiej Policji W Krakowie
1 x Prezydent Miasta Krakowa
1 x Dyrektor MOPS-u w Krakowie p. Józefa Grodecka
1 x Dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa p. Katarzyna Bury
1 x Prokurator Rejonowy Kraków – Krowodrza
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich p. Prof. Irena Lipowicz
1x a/a

23.10.2012, 22:07

STRONA SPOŁECZNA OSM Kraków, dnia 23października 2012 r.
31-564 Kraków
al. Pokoju 26/102

Komendant Komisariatu Policji
w Krakowie
ul. Królewska 4

Szanowny Panie Komendancie,
od dwóch miesięcy jestem osobą bezdomną. Zostałam bezprawnie wyrzucona z mieszkania znajdującego się na ul. Zbrojów 10. Z mieszkania wyrzucił mnie brat pomimo Wyroku Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy Wydział I Cywilny sygn. akt IC 1076/10/K z dnia 24 marca 2011 r. W wyroku tym nakazano p. Lidii Ward aby opuściła i opróżniła z rzeczy lokal mieszkalny oznaczony nr 16 położony w budynku mieszkalnym oznaczonym nr 10 przy ul. Zbrojów w Krakowie i wydała go powodowi Tadeuszowi Korman. Jednocześnie ustaliła że, pozwanej p. Lidii Ward przysługuje uprawnienie do lokalu socjalnego, oraz nakazał wstrzymanie wykonanie opuszczenia i opróżnienia lokalu mieszkalnego do czasu złożenia jej oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego przez Gminę Miejską Kraków. Pomimo tego Wyroku Sądu właściciel tego mieszkania, który jest bratem p. Lidii Ward 31 sierpnia 2012 r. wymienił zamki i nie wpuszcza p. Lidii Ward pomimo tego, że przysługuje prawo pobytu.
Od tego czasu p. Lidia Ward jest osobą bezdomną i tuła się po ulicach. Wielokrotnie zwracała się do pełnomocnika brata aby otworzył drzwi i umożliwił p. Lidii Ward pobyt w tym mieszkaniu. Reakcji do dnia dzisiejszego na to nie ma. Ponadto p. Lidia wielokrotnie informowała o swojej sytuacji Policję, tj. Komisariat Policji 4, z-ce Prezydenta Miasta Krakowa, wielokrotnie Wydział Mieszkalnictwa oraz MOPS w Krakowie Filia nr 7 al. Słowackiego. Znikąd nie otrzymałam pomocy i do dnia dzisiejszego jestem bezdomną.
Zwracam się do Pana Komendanta o przywrócenie należnych mi praw do zamieszkiwania w lokalu. Brat nie stosuje się do Wyroku Sadowego i domagam się powrotu do mieszkania.
W mieszkaniu są moje rzeczy i nie mogę z nich korzystać. Domagamy się bezwzględnie przywrócenia p. Lidii Ward prawa do mieszkania jak i użytkowania jej rzeczy.
Ponadto p. Lidia Ward domaga się efektywnego rozwiązania sprawy przez Dyrektora MOPS
ul. Józefińska, z-ca Prezydenta Miasta Krakowa Okońska – Walkowicz, Dyrektora Wydziału Mieszkalnictwa Katarzyna Bury, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który pomimo Wyroku Sądowego do dnia dzisiejszego wbrew wyrokowi Sądu nie przyznał lokalu socjalnego. Ze względu na tragiczną sytuację p. Lidii Ward i zagrożenia życia, zdrowia, mienia, godności osobistej prosimy o natychmiastowe działanie w celu wyegzekwowania prawa i należnych praw p. Lidii Ward. Prosimy o natychmiastowe działanie, tego oczekujemy i o to prosimy.
Załącznik:
1.Wyrok Sądu Kraków – Krowodrza z dnia 24 marca 2011 roku
2.Pismo p. Lidii Ward do p. Leszka Wydryńskiego z dnia 27 września 2012 roku

Grzegorz Pioterek Stowarzyszenie Bóg Honor Ojczyzna Odpowiedzialny za Okrągły Stół Mieszkaniowy w Krakowie
Bogdan Warzecha Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
Graniwid Sikorski Polska Wspólnota Narodowa

Otrzymują:
1 x adresat
1 x Komendant Miejskiej Policji W Krakowie
1 x Prezydent Miasta Krakowa
1 x Dyrektor MOPS-u w Krakowie p. Józefa Grodecka
1 x Dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa p. Katarzyna Bury
1 x Prokurator Rejonowy Kraków – Krowodrza
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich p. Prof. Irena Lipowicz
1x a/a

23.10.2012, 22:05

STRONA SPOŁECZNA OSM Kraków, dnia 23października 2012 r.
31-564 Kraków
al. Pokoju 26/102

Komendant Komisariatu Policji
w Krakowie
ul. Królewska 4

Szanowny Panie Komendancie,
od dwóch miesięcy jestem osobą bezdomną. Zostałam bezprawnie wyrzucona z mieszkania znajdującego się na ul. Zbrojów 10. Z mieszkania wyrzucił mnie brat pomimo Wyroku Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy Wydział I Cywilny sygn. akt IC 1076/10/K z dnia 24 marca 2011 r. W wyroku tym nakazano p. Lidii Ward aby opuściła i opróżniła z rzeczy lokal mieszkalny oznaczony nr 16 położony w budynku mieszkalnym oznaczonym nr 10 przy ul. Zbrojów w Krakowie i wydała go powodowi Tadeuszowi Korman. Jednocześnie ustaliła że, pozwanej p. Lidii Ward przysługuje uprawnienie do lokalu socjalnego, oraz nakazał wstrzymanie wykonanie opuszczenia i opróżnienia lokalu mieszkalnego do czasu złożenia jej oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego przez Gminę Miejską Kraków. Pomimo tego Wyroku Sądu właściciel tego mieszkania, który jest bratem p. Lidii Ward 31 sierpnia 2012 r. wymienił zamki i nie wpuszcza p. Lidii Ward pomimo tego, że przysługuje prawo pobytu.
Od tego czasu p. Lidia Ward jest osobą bezdomną i tuła się po ulicach. Wielokrotnie zwracała się do pełnomocnika brata aby otworzył drzwi i umożliwił p. Lidii Ward pobyt w tym mieszkaniu. Reakcji do dnia dzisiejszego na to nie ma. Ponadto p. Lidia wielokrotnie informowała o swojej sytuacji Policję, tj. Komisariat Policji 4, z-ce Prezydenta Miasta Krakowa, wielokrotnie Wydział Mieszkalnictwa oraz MOPS w Krakowie Filia nr 7 al. Słowackiego. Znikąd nie otrzymałam pomocy i do dnia dzisiejszego jestem bezdomną.
Zwracam się do Pana Komendanta o przywrócenie należnych mi praw do zamieszkiwania w lokalu. Brat nie stosuje się do Wyroku Sadowego i domagam się powrotu do mieszkania.
W mieszkaniu są moje rzeczy i nie mogę z nich korzystać. Domagamy się bezwzględnie przywrócenia p. Lidii Ward prawa do mieszkania jak i użytkowania jej rzeczy.
Ponadto p. Lidia Ward domaga się efektywnego rozwiązania sprawy przez Dyrektora MOPS
ul. Józefińska, z-ca Prezydenta Miasta Krakowa Okońska – Walkowicz, Dyrektora Wydziału Mieszkalnictwa Katarzyna Bury, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który pomimo Wyroku Sądowego do dnia dzisiejszego wbrew wyrokowi Sądu nie przyznał lokalu socjalnego. Ze względu na tragiczną sytuację p. Lidii Ward i zagrożenia życia, zdrowia, mienia, godności osobistej prosimy o natychmiastowe działanie w celu wyegzekwowania prawa i należnych praw p. Lidii Ward. Prosimy o natychmiastowe działanie, tego oczekujemy i o to prosimy.
Załącznik:
1.Wyrok Sądu Kraków – Krowodrza z dnia 24 marca 2011 roku
2.Pismo p. Lidii Ward do p. Leszka Wydryńskiego z dnia 27 września 2012 roku

Grzegorz Pioterek Stowarzyszenie Bóg Honor Ojczyzna Odpowiedzialny za Okrągły Stół Mieszkaniowy w Krakowie
Bogdan Warzecha Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
Graniwid Sikorski Polska Wspólnota Narodowa

Otrzymują:
1 x adresat
1 x Komendant Miejskiej Policji W Krakowie
1 x Prezydent Miasta Krakowa
1 x Dyrektor MOPS-u w Krakowie p. Józefa Grodecka
1 x Dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa p. Katarzyna Bury
1 x Prokurator Rejonowy Kraków – Krowodrza
1 x Rzecznik Praw Obywatelskich p. Prof. Irena Lipowicz
1x a/a

23.10.2012, 20:49

Aż trudno uwierzyć, że w Krakowie nawet adwokat "bzdury" plecie (?). W tej trudnej rodzinnej sytu acji TYLKO Sąd może zmienić sytuacje życiową Tej starszej chorej kobiety !. O sytuacji wewnątrz rodzinnej nie decyduje "opinia publiczna" tylko Sąd . Po pierwsze , ta starsza Pani musi otrzymać darmowego adwokata który złoży POZEW w Sądzie z załącznikiem o tragicznej sytuacji życiowej w której się znajduje. Sąd w trybie nadzwyczajnym powinien podjąć decyzje o umieszczeniu Starszej pani czasowo w Domu Starców i rozpocząć przewód sądowy . Tak się czyni w normalnych cywilizacjach, pamiętając, że tylko decyzją Sądu można pozbawić Kogoś lokum . Tylko decyzją Sądu może interwe niować Policja Komornik czy Ślusarz !. MARTWE CZYNNIKI PRAWNE W KRAKOWIE ! . WSTYD ! .

23.10.2012, 19:15

Na starówkę? Idź się przewietrz bo ci mózg zaćmiło

23.10.2012, 19:12

Jak zwykle znajdzie się pałający nienawiścią wieprz, który przypieprzy się do KK nawet w temacie, który go nie dotyczy. Człowieku lecz się bo nienawiść to ciężka choroba

23.10.2012, 18:25

Praca dodatkowa dla każdego. 15 zł / h. Wprowadzanie danych na stronach www, wypełnianie ankiet internetowych. 3-5 godzin dziennie. Krótkie CV proszę kierować pod adres mailowy: agnescio@wp.pl

23.10.2012, 16:14

Nie wierzę. Kraków w którym znajduje się tzw. mały Watykan (kuria z Staszkiem na czele) nie potrafi pomóc tej pani?!

Zasiłek odpada. Ma dochód. Praca socjalna winna się tu znaleźć. Poradnictwo i pomoc w załatwieniu spraw urzędowych, lekarskich.
Działajcie bo Lech na smoku wawelskim zstąpią na starówkę niczym anioły zemsty i zrobią demolkę

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3