Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sukces Wirtualnych Targów Książek. 270 tys. sprzedanych książek i duże zainteresowanie e-bookami

OPRAC.:
Julia Kalęba
Julia Kalęba
Najchętniej zamawianym tytułem wśród odwiedzających targi okazały się „Grube Wióry” (Agora), debiutancka powieść jednego z najpopularniejszych polskich stand-uperów, Rafała Paczesia.
Najchętniej zamawianym tytułem wśród odwiedzających targi okazały się „Grube Wióry” (Agora), debiutancka powieść jednego z najpopularniejszych polskich stand-uperów, Rafała Paczesia. brak
1,2 miliona widzów na 60 spotkaniach autorskich, 650 tysięcy wizyt na stronie targów i stoiskach wydawców, ponad ćwierć miliona kupionych książek - takimi wynikami chwali się Empik, organizator 2. Wirtualnych Targów Książki.

FLESZ - Koronawirus najniebezpieczniejszy w historii. Uważaj na siebie!

Podczas Wirtualnych Targów Książek sprzedano łącznie 270 tysięcy egzemplarzy książek - to 125 proc. więcej niż podczas wiosennej odsłony wydarzenia. Największą popularnością cieszyły się tytuły dla dzieci i młodzieży, literatura obyczajowa oraz thrillery, kryminały i powieści sensacyjne. Wzrosła też zainteresowanie książkami cyfrowymi. W porównaniu do wiosennej edycji liczba sprzedanych e-booków i audiobooków wzrosła niemal o 50 proc.

Jak informuje Empik, najchętniej zamawianym tytułem wśród odwiedzających targi okazały się „Grube Wióry” (Agora), debiutancka powieść jednego z najpopularniejszych polskich stand-uperów, Rafała Paczesia. Na kolejnych miejscach zestawienia uplasowały się: nowa książka kucharska Jamiego Olivera – „7 sposobów” (Insignis), reportaż Anity Werner i Michała Kołodziejczyka „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka” (SQN) oraz poradniki dla młodzieży: „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” (Insignis) Dean Burnett i „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem” (Agora) autorstwa Przemka Staronia, Nauczyciela Roku 2018.

„Piotruś Pan i Jakub Hak” w reżyserii Magdaleny Miklasz. Scenografia do spektaklu powstała terenie Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP

Spektakl Teatru Słowackiego w nietypowej scenerii krakowskie...

Spotkania w sferze online

- Nasi odbiorcy bardzo dobrze odnaleźli się w tej przestrzeni. Poszczególne strefy tematyczne - Apostrof, Przecinek i Kropka oraz sieczyta - wraz z wirtualnymi stoiskami wydawców zgromadziły przed ekranami komputerów i smartfonów aż 650 tysięcy odbiorców - mówi Michał Tomaniak, dyrektor Działu Książka w Empiku. Zdaniem organizatorów wydarzenia sukces jesiennej edycji Targów potwierdza, że kulturalne wydarzenia online w obecnej sytuacji są atrakcyjną i coraz bardziej pożądaną alternatywą.

Tym bardziej, że swoim programem nie różnią się od wydarzeń organizowanych stacjonarnie. Podczas tegorocznych Wirtualnych Targów Książki zaprezentowano kilkaset premier książkowych, czytelnicy mogli porozmawiać z ulubionymi polskimi i zagranicznymi pisarzami oraz zrobić zakupy książkowe z atrakcyjnymi rabatami.

Ponad stutysięczną widownię przyciągnęła rozmowa z Rafałem Paczesiem, debiutującym powieścią „Grube wióry” (Agora). Aż 83 tysiące osób wzięło udział w spotkaniu z Wojciechem Mannem poświęconemu osobistej książce „Głos” (Znak). Trzecią najchętniej oglądaną relacją było spotkanie z Wojciechem Chmielarzem o kryminalnej powieści „Prosta sprawa” (Marginesy), do którego dołączyły 64 tysiące użytkowników.

Targi w Krakowie

W drugiej połowie października wirtualnie rozmowy z pisarzami zorganizowały również Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, odwołane w formie tradycyjnej ze względu na pandemię. W ich ramach odbyły się łącznie 22 spotkania, w tym 18 z autorami publikacji i 4 branżowe.

- Wśród spotkań autorskich najbardziej popularne były spotkania z: Adamem Bodnarem, Markiem Kamińskim, K.N.Haner - informuje Katarzyna Gościańska. Natomiast wśród branżowych rozmów największą popularnością cieszyło się spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Instytucje kultury i biblioteki w zmieniających się mediach społecznościowych, które poprowadził Rafał Hetman.

50 wydawnictw wzięło udział w akcji Katalog Zniżek, a 15 krakowskich księgarni oferowało zniżki zarówno stacjonarnie jak i online w ramach akcji Targi Książki to my.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska