FLESZ - Masz połączenie z tego numeru? Obowiązkowo odbierz telefon
Konferencje takie odbyły się w 2001 roku w Singapurze, a potem kolejno w Seulu (Korea Południowa – 2002), Tajpej (Tajwan – 2003), Pekinie (Chiny – 2004) oraz Belfaście (Irlandia Płn. – 2005). Odbywają się corocznie. Np. w 2019 roku konferencję gościła Brazylia.
Głównym tematem spotkań jest rozwiązanie palącego problemu: Choć dostęp do czystej wody i godnych warunków sanitarnych został uznany w 2010 r. prawem człowieka, to nadal prawie dwa miliardy ludzi na świecie nie mają dostępu do toalet.
Światowa Organizacja Toaletowa (WTO) stara się rozwiązać ten problem. Oprócz akcji uświadamiających i popierających sanitaryzację na świecie, finansuje lub współfinansuje instalowanie maksymalnie efektywnej i możliwie taniej infrastruktury sanitarnej. Ponadto propaguje coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Toalet (19 listopada) i założyło pierwszy na świecie Koledż Toaletowy (Toilet College) w Singapurze.
W 2013 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło projekt A/67/L.75 "Urządzenia sanitarne dla wszystkich" i rezolucją A/RES/67/291 wyznaczyło oficjalnie święto na 19 listopada. Obchody koordynuje UN-Water we współpracy z rządami krajów i zainteresowanymi stronami.
- Rośliny antysmogowe - warto je mieć w swoim domu!
- Jak wyglądały mieszkania w PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia
- Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY]
- Kinga Duda niczym Ivanka Trump. MEMY o córce prezydenta
- Spowiedź "Miśka". 10 szokujących fragmentów zeznań byłego lidera gangu kiboli Wisły
- Luksus po krakosku. TOP 15 najdroższych mieszkań
