Sylwester 2014 Kraków: zamknięte ulice, zmiany w komunikacji miejskiej
Gospodarzami imprezy są popularni prezenterzy stacji TVN: Agnieszka Szulim, Patrycja Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak, a o choreografię widowiska zatroszczy się Agustin Egurrola i tancerze z grupy VOLT.
Sylwester 2014 w Krakowie. Rozkład komunikacji miejskiej i ograniczenia w ruchu
Jak będzie wyglądał Sylwester w Krakowie? [WIDEO]
Sylwestrową zabawę Kraków – Miasto Królów nagrywa 14 nowoczesnych kamer, a widzowie zgromadzeni na płycie Rynku mogą podziwiać artystów dzięki czterem wielkim ekranom, z których dwa zlokalizowane są na wysokości sceny. Nowy Rok powitamy imponującym, nowoczesnym pokazem świetlnym, w czasie którego wykorzystane zostanie 1600 świateł, w tym 1300 inteligentnych punktów świetlnych.
W związku z imprezą sylwestrową na Rynku Głównym przewidziane są zmiany w organizacji ruchu w ścisłym centrum Krakowa.
Zamknięte, jako drogi ewakuacyjne, będą ulice: Jana (na odcinku Rynek – Tomasza) i Bracka (na odcinku Rynek – Gołębia). Jednokierunkowa (dla wychodzących z płyty Rynku) będzie ulica Szewska na odcinku Rynek – Jagiellońska. Na czas imprezy na wniosek policji mogą zostać zamknięte dla ruchu pojazdów ulice: Sławkowska, Szczepańska, św. Anny, Szpitalna, Sienna. Zakazy zatrzymywania i postoju w dniu 31 grudnia roku będą obowiązywały od godziny 10 przy ulicach: Szczepańskiej, Szewskiej, Sławkowskiej, św. Jana, Brackiej, Wiślnej, św. Anny i Jagiellońskiej.
Na teren imprezy będzie można się dostać dzięki trzem bramkom zlokalizowanym u wylotu ulic Szczepańskiej, Szewskiej i św. Anny. Zgodnie z regulaminem, na wyznaczony teren nie będzie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych, szklanych butelek, alkoholu, napojów nie znajdujących się w fabrycznie zamkniętych opakowaniach oraz środków pirotechnicznych. Będą one odbierane przez ochronę przy bramach wejściowych i wyrzucane do pojemników zapewnionych przez MPO. Sektor dla osób niepełnosprawnych zlokalizowany będzie przy namiocie technicznym. Podest o wysokości 1,5 m zapewni widzom dobrą widoczność i akustykę. Każdej osobie niepełnosprawnej w sektorze może towarzyszyć jeden opiekun. Dodatkowy podgląd na scenę będzie zapewniony dzięki czterem telebimom o wymiarach 6 x 3,5m. Dwa z nich zlokalizowane będą bezpośrednio przy scenie oraz po jednym w okolicy Sukiennic i za namiotem technicznym.
Punkt medyczny zlokalizowany będzie na płycie Rynku, u wylotu ulicy św. Jana. Tam również znajdować się będzie punkt osób zagubionych. Toalety dla uczestników imprezy zlokalizowane będą u wylotu ulic św. Jana oraz św. Anny. Imprezę zabezpieczać będzie ponad 200 ochroniarzy, 5 karetek, wóz straży pożarnej oraz sztab policjantów i strażników miejskich. Łącznie 60 pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania zadba o czystość w trakcie imprezy i po jej zakończeniu.
Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!