FLESZ - Polacy za biedni by jeść eko
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników, którzy licznie przybyli na imprezę przeprowadzoną z dbałością o spełnienie rygorów sanitarnych.
– Komercjalizacja życia codziennego powoduje, że wiele cennych zwyczajów odchodzi w zapomnienie. Dlatego poprzez tego typu projekty przypominamy niezwykłe obrzędy i zachęcamy młodych ludzi do aktywnego kultywowania tradycji przodków – tłumaczy Robert Beściak, prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy, współorganizatora wydarzenia.
Uczestnicy mieli okazję obejrzeć winnicę Dąbrówka. Następnie zorganizowano warsztaty plecenia wianków, jak i zdobienia pierników. W międzyczasie degustowano wina, a także produkty lokalne, regionalne i tradycyjne. Pięknie udekorowane stoły wręcz uginały się od przysmaków od producentów żywności wysokiej jakości. Nie zapomniano o najmłodszych, dla których atrakcją były animacje.
O oprawę muzyczną zadbał Piotr Kita, artysta znany m.in. z programu „Must Be The Music”. Przypomniano obrzędy i zwyczaje, które dziś bywają zapomnianymi.
W malowniczej Dąbrówce Szczepanowskiej przy pięknej pogodzie, w szampańskiej atmosferze promowano małopolską kulturę i tradycję, a także walory polskiej wsi czy folkloru. Była to już czwarta edycja „Wianków na Winnicy”. Przed rokiem imprezę wyróżniono II miejscem w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski w kategorii wydarzenie cykliczne.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
- Najlepsze miejsca na grzybobranie w okolicy Tarnowa [TOP 10]
- Tak wyglądał Tarnów, kiedy był stolicą województwa DUŻO ZDJĘĆ
- Nowe zdjęcia w Google Street View? Sprawdź, może jesteś na którymś!
- Znani tarnowianie i VIP-y z regionu jako... kobiety
- Najlepsi lekarze ginekolodzy w Tarnowie. Kogo polecają pacjentki?
