Tak biegali, maszerowali i jeździli nasi zawodnicy

Marek Podraza
W weekendzie sportowym w Wysowej-Zdroju bardzo licznie i z dużymi sukcesami startowali mieszkańcy Gorlickiego.

Gorlice i Wysową-Zdrój w minioną sobotę i niedzielę opanowali rolkarze i biegacze. Wśród ponad 800 zawodników liczną ekipą byli sympatycy biegania, maszerowania i jazdy na rolkach z naszego powiatu. Wypadli oni bardzo dobrze. W maratonie K2 Roll and Ski 2015 najlepszym z naszych zawodników był Janusz Sobczyk z Biorytmu Gorlice, który wywalczył 36. miejsce. Maraton ukończyli także Ryszard Cygańczuk i Janusz Grabarz z MKN Gorlice.

Na dystansie 21 km Paweł Puścizna z Gorlic miał 18. miejsce. Na nartorolkach na tym dystansie w pierwszej 10-tce mieliśmy trzech zawodników. Ósmy był Bogusław Niedziela z Gorlic, dziewiąty Dawid Zieliński z Wysowej-Zdroju, a 10-ty Adam Skalski z Hańczowej, natomiast w kategorii kobiet druga była Ewelina Kołtko z Wysowej-Zdroju.

Najszybszym w biegu maratońskim z powiatu gorlickiego był Piotr Krygowski z Gorlic reprezentujący KK Kancelaria Pl. Team z czasem 1.38,25, który zdobył wysokie 16. miejsce. W pierwszej setce znaleźli się: 36. Zbigniew Podsadowski z Gorlic, 43. Tomasz Piecuch z Mszanki, 45. Grzegorz Danicz z Gorlic, 48. Łukasz Trzepak z Wysowej-Zdroju, 57. Mariusz Bączalski z Sękowej, 65. Marek Klara z Bobowej, 71. Mateusz Kuruc z Hańczowej, 74. Paweł Myśliwy z Wysowej, 75. Krzysztof Sarkowicz z Gorlic, 76. Piotr Stróżyk z Biecza, 77. Andrzej Kuśnierz z Gorlic, 78. Edward Pająk z Wysowej-Zdroju, 90. Andrzej Pancerz z Biecza, 92. Monika Pasiut z Szymbarku. Wśród kobiet druga była wymieniona Monika Pasiut z Szymbarku, ósma była Beata Sarnowska z Kobylanki, dziewiąta Joanna Stech i 24. Magdalena Kuśnierz obie z Gorlic.

Bieg na 10 km wygrał Paweł Smędowski z Sękowej, a w pierwszej 10-tce był jeszcze Bartosz Kujawski z Gorlic, który zdobył 10. miejsce. Wśród kobiet zwycieżyła Regina Kulka z Ropy, a 10 m. zdobyła Anna Makowska z Gorlic. Na dystansie pięciu km drugi był Adam Skalski z Hańczo- wej, natomiast wśród kobiet: 3. Agnieszka Żelazny z Gorlic, 5. Paulina Fiega z Szymbarku, 6. Ewelina Kołtko, 7. Monika Ferenc i 10. Martyna Okarma - wszystkie z Wysowej.

W nordic walking mocną ekipę wystawiły nasze panie. W klasyfikacji open siódma była Joanna Szurek,a ósma Zofia Siorek - obie z Gorlic, a wśród kobiet: 2. Joanna Szurek, 3. Zofia Siorek - obie z Gorlic, 7. Stanisława Serwa z Sękowej, 8. Beata Baran z Szymbarku, 9. Anna Kukla z Gorlic z 10. Halina Cichosz z Sękowej.