W czwartek, 11 listopada, Viki Gabor, Piotr Kupicha i De Mono, a wraz z nimi krakowianie zgromadzeni na płycie Rynku Głównego, odśpiewali patriotyczne przeboje. Najpierw, w samo południe, zgromadzeni na Rynku Głównym odśpiewali wspólnie hymn. A później, podczas koncertu w formie karaoke, zabrzmiały hity wszech czasów w wykonaniu Viki Gabor, Piotr Kupichy, Three Of Us i Marty Gałuszewskiej. Każdy mógł się włączyć w to muzyczne świętowanie - obok sceny stanął wielki telebim, na którym wyświetlano teksty utworów.
W Święto Niepodległości odbyła się też kolejna Krakowska Lekcja Śpiewania. Podczas koncertu na Rynku Głównym z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności zabrzmiały pieśni związane z tą rocznicą.
Z kolei w sobotę, 13 listopada, o godz. 11 rozpoczęła się czwarta edycja wydarzenia skupiającego w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie twórców i projektantów wystawiających swoje prace oraz wszystkich tych, którzy chcieliby zdobyć wyjątkowe ilustracje, plakaty, obrazy, biżuterię i inne przedmioty użytkowe. W sobotę i niedzielę w wydarzeniu wzięło udział ponad 30 wystawców ze wszystkich dziedzin sztuki - od malarstwa, przez grafikę, ilustrację, fotografię, komiks, dizajn, plakat po książkę.
Natomiast miłośnicy muzyki w tym czasie wybrali się do Galerii Kazimierz, gdzie w sobotę odbywała się giełda płyt winylowych. Wybierać można było z tysięcy nośników, w tym starych, kolekcjonerskich wydań i tych współczesnych, z najróżniejszych gatunków muzycznych.
W niedzielę krakowianie mieli okazję odwiedzić wszystkie krakowskie muzea za darmo lub symboliczne kwoty z okazji Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich. W akcji wzięło udział w sumie 45 muzeów i galerii, w tym Muzeum Narodowe, Ogród Botaniczny UJ, Muzeum Krakowa, MOCAK czy Muzeum Fotografii, a poza krakowskimi placówkami w inicjatywę włączyły się też instytucje z Niepołomic i Wieliczki. Program objął ekspozycje stałe i czasowe, uczestnicy mogli wejść do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających, zorganizowano też specjalne atrakcje - warsztaty, prezentacje multimedialne czy oprowadzania z przewodnikiem.
Weekend był też okazją do obejrzenia dwóch nowych wystaw studentów ASP prezentowanych w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Na miejscu znalazły się projekty studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych oraz prace przygotowane na Konkurs im. Profesora Adama Wodnickiego "Dante – plakat".
Wieczorami natomiast krakowianie z dziećmi odwiedzali Ogród Świateł, czyli rozświetloną kilkoma tysiącami kolorowych świateł wystawę w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Ponad 30 instalacji świetlnych nawiązuje do bajki o Królewnie Ścieżce i siedmiu krasnoludkach.
- Nowy sklep w Chrzanowie. Wielkie centrum wyposażenia wnętrz już otwarte!
- Przepych i luksus! Najpiękniejsze i najdroższe mieszkania do kupienia w Krakowie
- Ponad pół tysiąca niechcianych aut na miejskim parkingu. Są perełki
- Gdzie w Krakowie można zrobić najtańsze zakupy? Od 258 do 380 zł za koszyk 50 towarów
- Wielkie otwarcie Ogrodu Świateł. Widowiskowe iluminacje przyciągnęły tłumy!
- Trzecia dawka szczepionki - objawy. Co się dzieje po trzeciej dawce? [LISTA]
