https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Remont ul. Lwowskiej w cieniu protestów

Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Nie wszystkim przypadły do gustu plany przebudowy jednej z głównych ulic. Roboty mają się tam rozpocząć za niespełna rok

Zdzisław Galus osłupiał, gdy zobaczył we wtorek plany przebudowy ulicy Lwowskiej.

- Z nich wynika, że mój dom zostanie zburzony, a nikt mnie do tej pory o tym nie uprzedzał - kręcił głową z niedowierzaniem.

Dopiero po protestach mieszkańców, do których docierały tylko strzępy informacji na temat modernizacji ulicy, kilkadziesiąt osób wczoraj po raz pierwszy zobaczyło plany na własne oczy.

- Jestem za remontem ulicy, ale na pewno nie w proponowanym przez miasto zakresie - komentował Galus.

Nie on jeden. Podobnego zdania była większość z około 50 osób, które przyszły do Sali Lustrzanej na prezentację projektu podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych Rady Miejskiej w Tarnowie.

Problem w tym, że magistrat zdążył już wcześniej ogłosić przetarg na projekt i przebudowę ponad kilometrowego odcinka ul. Lwowskiej - od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania przed szpitalem. Jezdnia ma być poszerzona do czterech pasów (po dwa w każdym kierunku). Znacznie rozbudowane będzie także rondo na zbiegu ul. Okrężnej i Marusarz.

- Dlaczego nikt wcześniej nie poinformował nas o koncepcji remontu? Zrobiono ją podstępem - oburzała się Ewa Olszewska. Urzędnicy odpowiadali, że informacje były prezentowane w ub.r., na zebraniu Rady Osiedla Rzędzin i na stronie internetowej magistratu.

Wcale nie stonowali nastrojów. Przeciw poszerzaniu ulicy protestują ci, których posesje sąsiadują z zatłoczoną jezdnią.

- Na tych planach widzę, że wejdą z chodnikiem dwa i pół metra w moją działkę. Ale i tak wychodzę na tym nieźle, bo niektórzy będą mieli ulicę pół metra od okna - ironizował Andrzej Stasior, kolejny z uczestników wczorajszej dyskusji.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela na Facebooku napisał rano „Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę musiał przekonywać do potrzeby modernizacji dróg w Tarnowie!”. W popołudniowym spotkaniu udziału jednak nie wziął.

Argumenty za przebudową drogi wylotowej na wschód omawiał dzień wcześniej, na konferencji prasowej. - Ulica Lwowska należy do najbardziej obciążonych w mieście. Średnio na dobę, na odcinku od wiaduktu do ronda, przejeżdża blisko 31 tys. aut, a od ronda do szpitala ponad 25 tys. Wymaga pilnego remontu, w przeciwnym razie ulegnie całkowitemu zniszczeniu - mówił.

Podkreślał, że dodatkowe jezdnie zapobiegną powstawaniu korków w rejonie szpitala, w których utknąć mogą karetki z ciężko chorymi.

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
stanisław p &kölorowy
A Pani K z osiedla N należy wysypać drogę gruzem i śmieciami bez odszkodowania przez jej działki. Nazwa ulicy "nic się nie stało"
M
Marian
Każdemu z Tarnowian, których domy, lub działki są konieczne do przebudowy drogi należy się godne odszkodowanie. To pan Ciepiela, jako PMT powinien dać im zadośćuczynienie za stracone mienie. Wolność władz miasta nie może pozbawiać praw jego mieszkańców. Czyż stutysięcznego miasta nie stać na uczciwość.
Dla wyjaśnienia - jestem z Małopolski ale nie z Tarnowa.
E
Ed
8 osob przeciw a reszte obywateli Tarnowa za przebudowa Lwowskiej ." PRZEGLOSOWANE"
E
Ed
Jak mozna blokowac rozwoj i upiekszanie miasta.Czeba byc kompletnym dur...em .Ciezko dzisiaj o finance na cokolwiek i wielu ludzi pracowalo nad tym bardzo koniecznym dla miasta projektem. Jest to jedna z najruchliwszych ulic Tarnowa i na dodatek wylotowa z miasta ktora czasem ciezko przejechac. Jestem za kontynuacja projektu a tych kilku lokatorow przy Lwowskiej grzecznie uspokoic.Miasto musi sie rozwijac.
n
normalny
Policzyłem domy przy tym odcinku Lwowskiej. 8, słownie OSIEM. I tyle.
P
Pytalski
Ile osób było na zebraniu Rady Osiedla Rzędzin?
W jaki sposób informuje się mieszkańców o takich zebraniach?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska