Czytaj także: Mimo protestów radni z Tarnowa za likwidacją przedszkoli
Do wypadku doszło między godziną pierwszą a drugą w nocy z piątku na sobotę. - Pociąg roboczy z dwoma wagonami najechał na poruszający się tym samym torem skład towarowy. Uderzenie było tak silne, że znajdujący się w kabinie dwaj maszyniści zostali dosłownie zakleszczeni w środku i nie byli w stanie wydostać się na zewnątrz - relacjonuje Łukasz Romaniec, dyżurny operacyjny powiatu w tarnowskiej PSP.
Jak udało nam się ustalić, część wagonów, w które uderzył pociąg roboczy, wcześniej odczepiła się od składu towarowego relacji Wola Rzędzińska-Zebrzydowice.
- Wyswobodzenie rannych maszynistów i oczyszczenie torów z uszkodzonych pociągów trwało do godziny 4.50 - dodaje Romaniec. Ranni zostali zabrani do szpitala św. Łukasza.
Na czas akcji konieczne było wyłączenie napięcia na torach, przez co ruch pociągów był wstrzymany. Przyczyny wypadku wyjaśnia komisja PKP i policja.
Sylwester w Krakowie: sprawdź, gdzie możesz go spędzić i porównaj ceny!
Wybieramy najpiękniejszą sportsmenkę Małopolski! Weź udział w plebiscycie!
"Super pies, super kot"! Zobacz zwierzaki zgłoszone w plebiscycie i oddaj głos!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!