Tarnowski kierowca kartingowy Kacper Szczurek wicemistrzem świata

Karting. Tarnowianin Kacper Szczurek zajął drugie miejsce w kategorii Senior podczas mistrzostw świata serii Rok, które odbyły się na torze South Garda Karting w Lonato (Włochy).

W największej i najbardziej prestiżowej w tym sezonie imprezie kartingowej na świecie - International Final ROK CUP 2017 - wystąpiło 415 kierowców, w tym 46 z Polski. Było wśród nich pięciu młodych zawodników z klubu TTSK K-TEAM Tarnów.

Kacper Szczurek, startujący wśród 81 zawodników w kategorii Senior Rok, zajmował po kwalifikacjach – czwarte miejsce, po biegach kwalifikacyjnych - drugie, a w wielkim finale uplasował się na drugiej pozycji.

Kajetan Gawron i Gabriel Łukasiewicz wystartowali w kategorii Mini Rok, rywalizując w stawce aż 162 zawodników. Nie udało się im awansować do ścisłych finałów. Po kwalifikacjach zajmowali odpowiednio 76. i 136. lokatę, a po biegach kwalifikacyjnych – 47. i 44.

Marcel Kuc i Adam Micał jeździli w kategorii Junior Rok razem z 95 innymi zawodnikami. Po kwalifikacjach plasowali się odpowiednio na 42. i 35. pozycji, a po biegach kwalifikacyjnych – na 23. i 45. Kuc w wielkim finale nie ukończył wyścigu i został sklasyfikowany na 34. miejscu, a Micał w finale B zajął 23. lokatę.

Materiał oryginalny: Tarnowski kierowca kartingowy Kacper Szczurek wicemistrzem świata - Dziennik Polski