FLESZ - Gdzie najtaniej na wakacje?

Do wypadku doszło w poniedziałek przed południem. Turystka zjechała na płacie śniegu w rejonie Buczynowych Turni i zjechała do Buczynowej Doliny.
- Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Z uwagi jednak na trudny teren na miejsce poleciał śmigłowiec ratunkowy i ewakuował turystkę - mówi Marcin Józefowicz, ratownik dyżurny TOPR.
Choć w górach warunki do wędrowania są dobre, turyści muszą uważać na wciąż zalegające płaty śniegu. Te są szczególnie w żlebach. Poślizgnięcie sią na takim śniegu może być niebezpieczne. Turysta nabiera rozpędu na śniegu, a potem może wylądować na kamieniach. To może zakończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią.
- W wyższych partiach Tatr (zwłaszcza powyżej 2000 m n.p.m. po stronie północnej) zalega jeszcze miejscami śnieg, który jest z reguły mokry, ciężki i przepadający. W miejscach na ogół zacienionych i żlebach, śnieg może być twardy. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia oraz posiadania sprzętu zimowego (raki, czekan, kask) wraz z umiejętnością posługiwania się nim - ostrzega Tatrzański Park Narodowy. - Na niżej położonych szlakach panują dobre warunki do uprawiania turystyki, jedynie miejscami może być mokro i może występować błoto.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]