Mateusz Pietras
Magda Lijnette i Maerykanka Peyton Stearns w półfinale WTA 1000 w Pekinie w grze deblowej JADE GAO/AFP/EAST NEWS
Magda Linette i Amerykanka Peyton Stearns wygrały z Brazylijką Beatriz Haddad Maią i Rosjanką Weroniką Kudermietową 1:6, 7:6 (7-3), 10-8 w ćwierćfinale WTA w Pekinie. W meczu deblowym z udziałem Polki było praktycznie wszystko. Nie zabrakło przełamań, tie-breaka i super tie-breaka, który wyłonił zwyciężczynie. Polka i Australijka były o jedno przełamanie od porażki. W drugim secie rywalki prowadziły już 3:0.

Dzisiaj Magda Linette i Amerykanka Peyton Stearns zagrały w spotkaniu, którego stawką był półfinał turnieju WTA 1000 w Pekinie w grze deblowej. Jak do tej pory Polka i Amerykanka jak burza szły przez kolejne etapy gry podwójnej. Na inauguracje pokonały Włoszki Elisabettę Cociaretto i doświadczoną singlistkę Martinę Trevisan 6:1, 7:6 (7-5). W drugiej rundzie China Open poradziły sobie z samymi mistrzyniami US Open Kanadyjką o polskich korzeniach Gabrielą Dąbrowski oraz Nowo Zelandką Erin Routliffe 6:2, 7:6 (7-3). Mecz trwał godzinę i trzydzieści jeden minut. W obu starciach straciły sześć gemów serwisów. Warto odnotować, że Linette i Stearns ani razu nie przegrały seta.

W ćwierćfinale utytułowane tenisistki

W meczu o półfinał prestiżowego turnieju przeciwniczkami były tenisistki specjalizujące się w grze pojedynczej Brazylijka Beatriz Haddad Maia oraz Rosjanka Weronika Kudermietowa. Pierwsza z nich zajmuje dziewiętnaste miejsce w światowym rankingu WTA, zaś Kudermietowa sklasyfikowana jest na szesnastej pozycji. Haddad Maia to m.in. tegoroczna półfinalistka French Open. Zaś w grze deblowej pojawiła się w finale Australian Open. Miało to miejsce w 2022 roku. Natomiast Rosjanka może pochwalić się nie tak dawnym zwycięstwem w turnieju WTA 500 w Tokio, gdzie ograła światowej klasy konkurentki takie jak była liderka WTA Iga Świątek czy czwarta rakieta globu Jessica Pegula.

Strata pierwszego seta w Pekinie

Mecz ćwierćfinałowy rozpoczął się od szybkiego przełamania ze strony pary Haddad Maia/Kudermietowa. Rywalki wygrały cztery gemy z rzędu. Do końca odsłony Polka i Amerykanka nie potrafiły wejść na poziom do jakiego przyzwyczaiły w China Open. Przegrały 6:1.

Historyczny sukces

Drugi set zaczął się pomyślnie dla brazylijsko rosyjskiego duetu. Zwyciężyły trzy gemy. Od stanu 0:3 nastąpiło przebudzenie Polki i Amerykanki, które doprowadziły do remisu. Doszło do sytuacji, w której to rywalki były o jedno przełamanie od triumfu. Jednak zwycięstwo w gemie serwisowym, a co najważniejsze w tie-breaku doprowadziło do remisu. W super tie-breaku zwycięskie okazały się Linette i Stearns (10-8), które awansowały do półfinału.

O finał tenisistki zagrają z Tajwanką Chan oraz Meksykanką Olmos. W trakcie trwania turnieju wyeliminowały turniejową jedynkę.