Tercet krakowskich karateków na podium młodzieżowych MP

Archiwum Krakowskiego Klubu Kyokushin YMCA Kraków
Trzy medale zdobyła ekipa Klubu Karate Kyokushin YMCA Kraków podczas XXVII Mistrzostw Polski młodzieżowców, które odbyły się w Szczecinku.

Najlepiej spisał się Szymon Świątkowski, który stanął na najwyższym stopniu podium w kumite (walka) w kategorii 75 kg. W finale pokonał Macieja Jeziorowskiego (Leżajski Klub Kyokushin Karate).

Anna Świątkowska sięgnęła po srebro w kumite w kategorii 65 kg. W decydującym pojedynku przegrała z Moniką Zielińską (Kolbuszowski Klub Karate Kyoksuhin).

Radomska Ewelina zdobyła srebrny medal w kata (formy). Wyprzedziła ją tylko Paula Malikowska (Klub Karate Kyokushin Ippon Konstancin).

W imprezie uczestniczyło 122 zawodników z 35 licencjonowanych klubów Polskiego Związku Karate. W klasyfikacji drużynowej YMCA Kraków zajęła czwarte miejsce (11 punktów), za KKK Ippon Konstancin (18), Leżajskim KKK (17) i Opolskim KKK (12).

Kierownikiem i trenerem krakowskiej ekipy był sensei Świątkowski Bogdan (4. dan).

Materiał oryginalny: Tercet krakowskich karateków na podium młodzieżowych MP - Dziennik Polski