
Thomas Cook to nie wyjątek. Zobacz, jakie biura podróży upadły w ostatnim czasie. Turyści mieli duże problemy [GALERIA]
Alfa Star, Aquamaris, a teraz Thomas Cook. To tylko kilka przykładów biur podróży, jakie w ostatnim czasie upadły. Nie jest to tylko problem pracowników, którzy tracą pracę, ale również turystów, którzy w takiej sytuacji tkwią w odległych od swoich domów miejscach za granicą. Przechodząc do kolejnych zdjęć w galerii sprawdź, jakie biura podróży upadły. Prawdziwa plaga upadłości biur miała miejsce w 2012 roku.

Alfa Star
Biuro Podróży Alfa Star S.A. ogłosiło upadłość w 2015 roku. Jak poinformowano, przyczyną była utrata płynności finansowej. - To było bardzo dobre biuro, od lat działające na rynku polskim. Ostatnio zostało sprzedane egipskiej firmie i liczyliśmy, że złe czasy są już za nimi - mówił wtedy Marek Kamieński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

Neckermann
Znane biuro podróży jest niewypłacalne. W najgorszej sytuacji są jego klienci przebywający obecnie na wakacjach w Tunezji, Turcji oraz na Majorce. Biuro Neckermann Polska złożyło w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oświadczenie o niewypłacalności. Jest ona związana z ogłoszonym w poniedziałek bankructwem powiązanego z nim brytyjskiego biura Thomas Cook. Na wakacjach z Neckermannem jest obecnie ok. 3,6 tys. turystów, w tym osoby z Małopolski.

GTI Travel Poland
W 2013 roku upadło biuro podróży GTI Travel Poland, specjalizujące się w wyjazdach do Turcji. Według informacji Radia PiN, za granicą przebywało wtedy 700 polskich klientów biura, którego gwarancja ubezpieczeniowa opiewała na 7 mln zł.