T-Mobile Ekstraklasa: niemoc Wisły trwa [ZDJĘCIA]

Piotr Błoński
W meczu kończącym 17. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała bezbramkowo z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:0. Po 17 kolejkach "Biała Gwiazda" zajmuje czwarte miejsce od końca ligowej tabeli.

Przedostatnia drużyna T-Mobile Ekstraklasy nie przestraszyła się Wisły i śmiało zaatakowała od początku meczu. Dopiero po kwadransie spotkania Wisła narzuciła swój styl gry i zaczęła grać "swoją" piłkę. Niestety zawodnicy "Białej Gwiazdy" udowadniali, że są mistrzami w marnowaniu korzystnych okazji, bowiem nie potrafili wykończyć dobrych akcji groźnym strzałem.

Piłkarze Wisły Kraków - wiosna 2013 [GALERIA]

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy upłynął pod mocnym naporem podopiecznych Tomasza Kulawika ale wciąż nie potrafili znaleźć drogi do siatki rywali. Najpierw Patryk Małecki trafił z kilkunastu metrów poprzeczkę, następnie z dogodnych pozycji główkami nie potrafili trafić Iwica Iliew i Rafał Boguski a strzał Czekaja był zbyt lekki aby zaskoczyć bramkarza Podbeskidzia i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku bezbramkowym.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie jak w pierwszych 45 minutach gry. Wypoczęta po przerwie Podbeskidzie zaatakowało śmielej dwukrotnie będąc blisko strzelenia gola, jednak Wiślacy mieli sporo szczęścia unikając straty gola.

Po kwadransie niemrawej gry wiślacy wzięli się do pracy. W 67. minucie gry sędzia Borski odgwizdał rzut karny dla Wisły po faulu na Boguskim, ale po konsultacjach z sędzią bramkowym decyzję swą anulował. Szkopuł w tym, że jego pierwsza decyzja była słuszna, gdyż "Boguś" ewidentnie został sfaulowany.

Sytuacja z nieprzyznanym rzutem karnym nie zdeprymowała wiślaków, którzy przycisnęli jeszcze mocniej ale upragniona bramka nie chciała paść. Nawet w 83. minucie, gdy po akcji Małeckiego Iliew dwukrotnie strzelił ale za pierwszym razem obronił Zajac a za drugim przelobowanego bramkarza uratowała poprzeczka.

Do końca meczu Wisła miała zdecydowaną przewagę ale piłka nie trafiła do bramki Podbeskidzia i mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!