FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek
Głównym motywem, który łączy wykonywane przez artystkę utwory jest nostalgia za tym co przeminęło, a jednocześnie tak bardzo ubogaciło naszą wrażliwość na piękno słowa. W programie recitalu, znajdą się również piosenki zaangażowane, które ściśle wiążą się ze stanem wojennym, w którym, artystka dawała koncerty w ramach Teatru Domowego, co w tamtych czasach było aktem wielkiej odwagi i artystycznej niezależności.
Oprawę muzyczną dla wykonywanych w koncercie utworów, stanowić będzie muzyka znakomitych kompozytorów m.in. S. Krajewskiego, J. Derfla, S. Staszewskiego, S. Radwana.
Publiczność będzie miała okazję posłuchać 20 utworów w nowych aranżacjach, m.in. "Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną", "Na pierwszy znak", " Kiedy mnie już nie będzie" "Sylwester w Budapeszcie", "Stara piosenka".
12 najlepszych punktów widokowych z przepiękną panoramą Krak...
Ewa Dałkowska stworzyła wiele niezapomnianych kreacji zarówno teatralnych, jak i filmowych, współpracowała z największymi twórcami polskimi, m.in. z: Andrzejem Wajdą, Janem Englertem, Zygmuntem Hubnerem, Antonim Krauze, Andrzejem Barańskim, Edwardem Żebrowskim, Andrzejem Trzos - Rastawieckim, Krzysztofem Zaleskim, Tomaszem Manem, Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim. W stanie wojennym artystka działała w podziemiu, współtworzyła Teatr Domowy, którego działalność została zainaugurowana 1 listopada 1982 roku w jej mieszkaniu. W 2007 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.
Artystce będzie towarzyszył na fortepianie Janusz Bogacki. Muzyk skomponował i nagrał dla Polskiego Radia i TVP ok. 350 piosenek, współpracując m.in. z: Agnieszką Osiecką, Maciejem Zembatym, Jackiem Janczarskim, Jonaszem Koftą, Ireneuszem Iredyńskim, Wojciechem Młynarskim.
Na skrzypcach zagra Marek Zebura, na gitarze Tomasz Bogacki oraz Paweł Pańta na gitarze basowej.
Koncert odbędzie się w plenerze Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - Papiernicza 2, wstęp wolny.
Wydarzenie można będzie także obserwować na Facebooku.
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
