FLESZ - W jaki sposób wybierzemy prezydenta?

- Początkowym celem miał być eksperyment na żywej tkance Muzeum Fotografii. Studenci mieli przyglądać się krytycznie naszej instytucji, proponowanej przez nas ofercie, temu jak myślimy o fotografii i szerzej o wizualności, a następnie zmaterializować swoje refleksje w formie wystawy plenerowej w przestrzeni ogrodu otaczającego dawną Strzelnicę na Woli Justowskiej - wyjaśnia Monika Kuzień z MuFo. - Gdy w październiku 2019 roku przystępowaliśmy do pracy nikt z nas nie przewidywał, że już wkrótce wszyscy zostaniemy włączeni w eksperyment o zupełnie innej skali, który nie tylko przewartościuje zasady działania instytucji muzealnej, ale zmusi do zrewidowania myślenia o funkcjonowaniu cywilizacji jako takiej - dodaje.
Wystawa plenerowa „To nie tak!” jest efektem współpracy Muzeum Fotografii w Krakowie i III Pracowni Interdyscyplinarnej Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP, która miała miejsce w roku akademickim 2019/2020 - roku pokazującym - co podkreślają autorzy ekspozycji - że nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać.
- Czy i tym razem płynność interpretacyjna zjawisk, brak konkretnych definicji, fragmentaryczność wiedzy wywołała u nas ekscytację podróżą w nieznane czy raczej strach, poczucie bezsilności i niezgodę na taki świat? Odpowiedzi poszukajmy w pracach studentów krakowskiej ASP prezentowanej na wystawie „To nie tak” - zwraca uwagę kuratorka.
Na ekspozycji pojawią się prace Katarzyny Homoncik, Michała Iwańskiego, Fryderyka Kądzieli, Mileny Kołodziej, Karoliny Koreckiej, Leny Kowacz, Joanny Makowskiej, Michała Myszkowskiego, Adama Nehringa, Katarzyny Partyki-Smalcerz, Irminy Raczek, Natalii Różyckiej i Weroniki Świętek.
Otwarcie wystawy „To nie tak!” odbędzie się we wtorek, 30 czerwca 2020 roku w godzinach 18.00-20.00 w ogrodzie Strzelnicy na Woli Justowskiej.