Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało letnią rekrutację na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie. Z danych zebranych przez resort wicepremiera Jarosława Gowina wynika, że w październiku indeksy uczelni w całym kraju odebrało ponad 311 tys. maturzystów. Gdzie rywalizacja o nie była najbardziej zacięta? Sprawdź w naszej galerii zestawienie dziesięciu kierunków studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich, gdzie o jedno przygotowane miejsce walczyło najwięcej chętnych.
Japonistyka , modny kierunek od lat , po którym nie ma pracy
Podobnie jest np. z filologia bułgarską. jestem bułgarysta z doktoratem i od czasu utraty pracy w PAN nie mam zatrudnienia, mimo pisania wielu podań i CV. Ten stan rzeczy trwa już kilkanaście lat a w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie doradcy zawodowi wpisują do moich akt "kwalifikacje nieprzydatne na lokalnym rynku pracy".
G
Gość
Wiele z tych specjalności wydaje się niepoważnych i na pewno nie powinni to być ludzie po studiach. Podnosząc współczynnik skolaryzacji wcale się nie poprawia jakości pracy i kompetencji pracowników, gdyż nie wszystkie zawody wymagają wysokiej wiedzy teoretycznej przy niewielkiej praktycznej - wiele zawodów wymaga sporo praktyki a nie aż tak dużo teorii. Powszechne studia to nie tylko kształcenie bezrobotnych magistrów, ale też i spadek poziomu studiów, gdyż społeczeństwo nigdy nie składa się z samych zdolnych ludzi.
S
Sokular
Raczej podsumujmy poziom placówek jak się osunął w ostatnim 20-leciu.Po rozmnożeniu się i powołaniu setek nowych gdzie na czesnym zarabia się miliony i daje się tylko złudzenia poziom nauczania to DRAMAT .................................
l
lili
Japonistyka , modny kierunek od lat , po którym nie ma pracy
G
Gość
znajdźcie głupszych od was, którzy będą klikali w te slajdy.