Tour de Pologne 2018 utrudnienia w ruchu Kraków. Sprawdź które ulice będą zamknięte [TRASA, MAPY]
Tauron Tour de Pologne Amatorów 2018 Bukovina Resort: gdzie, kiedy i jak się zapisać
Tour de Pologne należy do elity (klasa: UCI World Tour), więc co roku na drogach w naszym kraju ścigają się zawodnicy ze światowej czołówki. Wystąpi 18 grup, w tym cztery z "dzikimi kartami: Do Gazprom RusVelo, Cofidis - Solutions Credits, Reprezentacja Polski i CCC Sprandi Polkowice. Zawody odbędą się niecały tydzień po zakończeniu Tour de France, a ekipy dopiero wtedy dokładnie określą swoje składy. Jest szansa, że w Polsce wystartują nasi czołowi kolarze - Rafał Majka (Bora-hansgrohe) i Michał Kwiatkowski (Team Sky).
Pierwsze etapy to szansa dla sprinterów. Jednym z specjalistów od zwycięstw na finiszu jest Danny Van Poppel (Lotto NL – Jumbo), który już wygrywał etapy TdP. Dzięki "dzikiej karcie" dla teamu pojedzie Nacer Bouhanni (Cofidis - Solutions Credits), mający w dorobku triumfy w Giro d'Italia czy Vuelta a Espana. Inni kandydaci do wygranych na płaskich odcinkach to Sacha Modolo (Team EF Education First), Giacomo Nizzolo (Tref Segafredo) czy Moreno Holfand (Lotto Soudal).
Swój udział potwierdzili już wcześniej m.in. Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), który wygrał Tour of Alps, oraz Davide Formolo (Bora-hansgrohe), 10. w klasyfikacji generalnej Giro d'Italia.
Zawsze staramy się ułożyć optymalną trasę pod każdym względem
- Zawsze staramy się ułożyć optymalną trasę pod każdym względem. Głównym celem jest oczywiście zagwarantowanie kibicom wielkiego widowiska od pierwszego do ostatniego etapu. Ale tak samo ważne jest umożliwienie różnym kolarzom zaprezentowania swoich umiejętności – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.
W wyścigu tradycyjnie jest sporo małopolskich akcentów. Po raz kolejny peleton zawita do naszego regionu, tu zacznie się (tym razem w Krakowie) i zakończy (w Bukowinie Tatrzańskiej) wyścig. Jeden z etapów rozpocznie się w Wieliczce. Co ciekawe, zwycięzca całej imprezy otrzyma także specjalne solne trofeum - statuetkę wykonaną w pracowni górników-rzeźbiarzy Kopalni Soli "Wieliczka".
- Przygotowanie rzeźby w formie solnego pucharu wypełnionego kryształami soli, udekorowanego kołem od roweru i polską flagą z logo Niepodległej, zajęło tydzień. Do jej wykonania użyto aż trzech rodzajów soli: spizowej zielonej, kryształowej oraz kalafiorowej. Jedynym elementem, który nie został wykuty w soli, są szprychy w rowerowym kole – powiedział twórca rzeźby Marek Stachura.
Tour de Pologne 2018: trasa, etapy, mapa
- 4 sierpnia: Rynek Główny w Krakowie - Kraków (134 km)
- 5 sierpnia: Tarnowskie Góry - Katowice (156 km)
- 6 sierpnia: Stadion Śląski w Chorzowie - Zabrze (139 km)
- 7 sierpnia: Jaworzno - Szczyrk (179 km)
- 8 sierpnia: Kopalnia Soli "Wieliczka" - Bielsko-Biała (152 km)
- 9 sierpnia: Zakopane - Bukovina Resort (129 km)
- 10 sierpnia: Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska (136 km)
Tour de Pologne 2017 Kraków. Kolarze ukończyli I etap! [ZDJĘ...
FLESZ: startuje Tour de Pologne 2018
Źródło: vivi24