Zobacz także: Śmiertelny wypadek w Oświęcimiu. Rozbił się na samotnym drzewie [ZDJĘCIA]
– „Dziękujemy Ci, że przez tyle lat tworzyłeś, grałeś i śpiewałeś z nami. Pomimo tego, że nasze drogi jakiś czas temu się rozeszły, na zawsze będziesz obecny w naszej pamięci. Paulek... Do zobaczenia po drugiej stronie...” – tak członkowie zespołu skomentowali na swojej stronie internetowej wiadomość o śmierci.
Paulek, bo takie miał Paweł przezwisko, związany był z Krzywą Alternatywą od kilkunastu lat. Od ponad roku nie był stałym członkiem grupy, ale występował gościnnie. Jego brat Piotr Sikora (pseudonim Pietia) jest gitarzystą „Krzywej” i autorem tekstów. Na razie nie potrafi rozmawiać o tragedii. – Ciężko mówić o bracie jak o osobie, której już nigdy nie zobaczę. Ciągle nie mogę w to uwierzyć – powiedział tłumiąc płacz.
Paweł miał wielki talent, który w 2012 roku docenili jurorzy telewizyjnego programu muzycznego „Must be The Music”. Od tego występu zespół zrobił się bardzo popularny w regionie. W tym samym roku na obchodach Święta Miasta Oświęcim, otrzymał od prezydenta Janusza Chwieruta tytuł „Ambasadora Kultury Miasta Oświęcim”, a w grudniu pojawił się teledysk do utworu „Unia Oświęcim”, promującego Oświęcimski Klub Hokejowy.
Zawodowo pracował w kopalni „Piast”. Znany był z tego, że nigdy nie odmawiał pomocy innym ludziom, zarażał radością, mimo że od jakiegoś czasu zmagał się z uzależnieniem, ale – jak przyznają jego znajomi – wychodził właśnie na prostą.
- Pierwszy raz spotkałem się z nim 20 lat temu, kiedy występował na scenie w Centrum Kultury przy okazji koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nic się od tego czasu nie zmienił – wspomina Albert Bartosz, wójt gminy Oświęcim. – Był fantastycznym muzykiem i takim samym człowiekiem – dodaje i podkreśla, że to właśnie Paweł użyczył swojego głosu do nagrania hymnu fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i często występował dla niej charytatywnie.