"Spędź z nami sobotę, a my nauczymy Cię jak się bronić i być bezpiecznym" – podkreślają krakowscy spadochroniarze z 6. Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego.
Wystartował nabór na najbliższą edycję programu. Podczas zajęć żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej nauczą uczestników podstaw zachowania w razie kryzysu i zagrożenia. Podczas 8-godzinnych zajęć (od 8 do 16) w wybraną sobotę uczestnik będzie miał możliwość m. in. zaznajomić się z bronią, rzucić granatem ćwiczebnym, poznać podstawy survivalu, walki wręcz, udzielania pierwszej pomocy, czy zasady nawigowania w terenie.
Szkolenia w Krakowie zaplanowano w dniach 28 stycznia i 4 lutego (ul. Wrocławska 82). Limit wieku uczestnictwa – od 15 do 65 lat. Nieletni za zgodą rodzica/opiekuna. Szkolenie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają ubezpieczenie i wyżywienie. Obowiązuje prosty sposób zgłoszenia poprzez e-mail [email protected] (w treści imię i nazwisko, wiek, adres e-mail i numer telefonu). Zgłoszenia przyjmowane będą do godz.13 dnia poprzedzającego szkolenie. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
W ramach akcji Wojskowe Centrum Rekrutacji w Krakowie wystawi punkt rekrutacyjny. Będzie można w ekspresowym tempie złożyć aplikację do służby i wstąpić w szeregi 6. Brygady Powietrznodesantowej.
Kraków. Uroczyście przekazano Order Orła Białego gen. Stanis...
6. Brygada Powietrznodesantowa jest doborowym, aeromobilnym związkiem taktycznym o wysokim stopniu rozwinięcia. Może wykonywać zadania jako desant spadochronowy lub prowadzić działania desantowo-szturmowe przy wykorzystaniu śmigłowców. Do podstawowych zadań Brygady zalicza się:
- uchwycenie oraz utrzymanie do czasu nadejścia sił głównych kluczowych punktów terenowych i rejonów położonych w głębi ugrupowania operacyjnego przeciwnika;
- atakowanie i niszczenie lotnisk, lądowisk, baz, składów, magazynów i innych ważnych obiektów na głębokim zapleczu przeciwnika;
- odblokowanie i wspieranie wojsk własnych, które znalazły się w okrążeniu;
- dezorganizacja i niszczenie systemów dowodzenia, łączności, komunikacji, logistyki oraz odwodów zgrupowanych na tyłach przeciwnika;
- prowadzenie działań opóźniających;
- wsparcie operacji specjalnych;
- prowadzenie ewakuacji personelu niewojskowego w warunkach wymagających użycia siły.
Jak dziennikarze radzą sobie na Ukrainie podczas wojny?

- Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego
- Tak wyglądał Kraków 1000 lat temu! Oto rekonstrukcja
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Otwarto nowy prywatny akademik w Krakowie. Prawdziwy wypas dla studentów z kasą
- Budowa S7 na północy Małopolski. "Ekspresówka" widziana z góry robi wrażenie