Zarząd PiS w Tarnowie odwołany. Zamiast niego nowa pełnomocnik
Ryszard Pagacz, który do tej pory stał na czele zarządu komitetu terenowego PiS dla miasta Tarnowa, pełni jednocześnie stanowisko pierwszego wicewojewody małopolskiego. Jak tłumaczy poseł Pieczarka, ma mnóstwo obowiązków, które zajmują mu dużo czasu i uniemożliwiają poświęcenie się w pełni sprawom w okręgu, w tym przygotowaniu wyborów.
- Odkąd zostałam szefową PiS w okręgu tarnowskim, dokładnie przyglądałam się działaniom, które miały miejsce m.in. w samym Tarnowie oraz rozmawiałam z radnymi i działaczami. Przed nami wybory parlamentarne oraz samorządowe, w których chcemy wystartować jako silna, zwarta drużyna. Potrzebujemy dobrych zawodników, którzy mogą się mocniej zaangażować w działania na tym polu - tłumaczy w rozmowie z "Gazetą Krakowską".
Wymiana samego przewodniczącego miejskich struktur nie była możliwa, bez odwołania całego zarządu. Odbyło się to jednak w porozumieniu i za zgodą jego członków. Nowym pełnomocnikiem PiS w Tarnowie została Magdalena Szwajkosz.
- Może liczyć na wsparcie dotychczasowego zarządu, a jej kandydatura przyjęta została z dużą aprobatą między innymi tarnowskich radnych – zapewnia Anna Pieczarka, zaprzeczając informacjom, jakoby w ugrupowaniu doszło do podziałów.
Do Ryszarda Pagacza nie udało nam się dodzwonić.
Czy PiS ma pomysł na Tarnów?
Poseł Wiesław Krajewski, były szef zarządu PiS w okręgu tarnowskim nie chce komentować ostatnich zmian w strukturach partii w Tarnowie, na które zdecydowała się jego następczyni. - To decyzja pani poseł Anny Pieczarki i to ona bierze za nią odpowiedzialność – stwierdził krótko parlamentarzysta.
Magdalena Szwajkosz jest członkiem partii od 2008 roku, od 2018 roku pełniła funkcję sekretarza tarnowskiego PiS.
– To wielka odpowiedzialność. W mieście, gdzie PiS wygrywał w wyborach parlamentarnych i do Sejmiku Województwa Małopolskiego, a przegrał do rady miejskiej, mamy sporo do przepracowania. Przed nami czas, by pokazać mieszkańcom, że mamy pomysł na Tarnów, mamy wizję rozwoju naszego miasta i jesteśmy w stanie ją zrealizować. Dziękuję za wyróżnienie i biorę się do pracy – mówi nowa pełnomocnik.
Kilka miesięcy temu doszło do zmian w strukturach PiS w powiecie tarnowskim. Po rocznej przerwie ponownie na ich czele stoi Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.
Bądź na bieżąco i obserwuj
Kryzys energetyczny
