https://gazetakrakowska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Tu każdy poczuje się jak dziecko. Muzeum Zabawek zrobiło wystawę dla dużych dzieci

Anna Piątkowska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Beztroskie zabawy to nieodłączna część dziecięcego szczęścia i radości. O korzeniach tego szczęścia opowie nowa wystawa Muzeum Zabawek w Aptece Designu (ul. Kopernika 19a). Wystawa potrwa do 10 listopada.

Ukochany miś, samochodzik, klocki, z których powstawały całe królestwa - każdy miał swoje ukochane zabawki dzieciństwa. W sentymentalną podróż do czasów, gdy zabawa była największym szczęściem zaprasza Muzeum Zabawek.

"Korzenie szczęścia wyrastają z troski, uwagi i bezpiecznego środowiska jakie zapewniamy dziecku już od najwcześniejszych chwil życia. To właśnie tutaj, w tych pierwszych latach, powstają podstawy zdolności do budowania relacji, radzenia sobie z wyzwaniami i odkrywania radości w codziennym życiu" - zapowiada wystawę Muzeum Zabawek.

O szczęściu płynącym z zabawy i samych zabawkach opowie wystawa, którą od czwartku 17 października można będzie zobaczyć w Aptece Designu na Wesołej. Muzeum Zabawek prezentuje tu historyczną kolekcję dawnych zabawek i jej współczesnego kontekstu.

Choć to wystawa poświęcona zabawkom, skierowana jest głównie do rodziców, jako inspiracja do podjęcia dialogu i refleksji nad rozwojem emocjonalnym dziecka.

Rodzina Sosenków od lat gromadzi zabawki

Muzeum Zabawek w Krakowie powstaje z pasji krakowskiej rodziny Sosenków – kolekcjonerów i antykwariuszy, którzy zgromadzili jedną z największych na świecie kolekcji historycznych zabawek. Ich kolekcja liczy ponad 40 tys. obiektów i cały czas się powiększa. Pomysł utworzenia muzeum sięga początku lat 90. XX wieku. Muzeum działa jako projekt Fundacji Zbiorów Rodziny Sosenków.

Zwiedzanie z oprowadzaniem kuratorskim:
– w weekendy w godzinach 12:00 – 16:00
– w tygodniu w godzinach 10:00 – 14:00
lub po indywidualnym umówieniu.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska