Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Przystań w Dworach Drugich czeka na wodniaków
W rejonie stopnia wodnego w Dworach Drugich od kilku sezonów działa Przystań im. rtm. Witolda Pileckiego zbudowana przez Krzysztofa Adamskiego.

Na wiosnę w jej sąsiedztwie Spółka Wody Polskie z myślą o wodniakach i miłośnikach rekreacji oddała infrastrukturę obejmującą slip wraz ze schodami i drogę dojazdową. Dzięki temu możliwe jest tutaj wodowanie tutaj kajaków. Kajaki można wypożyczyć na przystani.

- Można stąd popłynąć kanałem i dalej w górę rzeki do mostu Benedykta XVI w Bobrku czy nawet do zerowego kilometra żeglownej Wisły - zaznacza Krzysztof Adamski.

Jest to dystans ok. 7 - 8 km. Po drodze jest okazja zobaczyć miejsce, gdzie Soła wpada do Wisły i wiele urokliwych miejsc na brzegach rzeki.

Druga możliwość to rejs w dół rzeki kanałem. Jedną z atrakcji jest tutaj śluzowanie na stopniu Dwory. Ci, którzy będą chcieli mogą skorzystać z usługi przewiezienia kajaku na drugą stronę śluzy przez Wody Polskie.

Różnica poziomów na śluzie Dwory Drugie wynosi 4 metry. Śluza robi wrażenie swoją wielkością, ale jej pokonanie nie powinno stanowić także problemu nawet dla mniej zaawansowanych wodniaków.

Po przepłynięciu blisko 9-kilometrowego kanału wypływa się na Wisłę. Pokonanie takiego dystansu na pierwszy raz może być trudne, ale jest to możliwe i warto.
- Chętnych jest coraz więcej. Mamy zgłoszenia przez cały tydzień. Jeśli, ktoś się zdecyduje, to najlepiej zrobić rezerwację pod numerem telefonu 519 499 900 - dodaje Krzysztof Adamski.

Królowa polskich rzek z perspektywy nurtu robi wrażenie. Widać bogactwo i walory przyrody terenów nadbrzeżnych Wisły, w tym siwe czaple czy ślepowrony. Oczywiście dystans do pokonania jest dowolny. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości.

Rejsy z Oświęcimia do Tyńca a nawet do Krakowa
Ci którzy nie czują się na siłach mogą wybrać się na rejs Wisłą łodzią turystyczną, która także wyrusza z przystani w Dworach Drugich. Jest kilka możliwości odbycia rejsów wycieczkowych: lokalnie po Wiśle w górę i dół rzeki, a także do Tyńca lub do Krakowa i z powrotem.
- W ramach promocji od 1 czerwca dzieci z miasta Oświęcim do 14 roku życia mogą popłynąć na godzinny rejs lokalny za darmo w układzie jeden dorosły jedno dziecko. Z podobnej możliwości od 1 sierpnia mogą także skorzystać mieszkańcy gminy Oświęcim - dodaje Krzysztof Adamski.
Podróż dalej w stronę Krakowa jest okazją do zobaczenia niecodziennych widoków klasztoru w Tyńcu, Wawelu z perspektywy rzeki. Atrakcją są także śluzowania, przede wszystkim w Borku Szlacheckim na śluzie o najwyższym spadzie w Polsce.
Cały szlak wodny od stopnia wodnego Dwory Drugie do Krakowa ma długość ponad 80 km.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Najlepsze porodówki w Małopolsce. Ranking 2024
- Biznesmen z Osieka znalazł się na ustach całej Polski. Kim jest Adam Klęczar?
- Pustynia Błędowska Krupówkami zachodniej Małopolski? Tu co weekend tłumy turystów
- Książulo był w Energylandii, testował jedzenie i atrakcje. To znany youtuber
- Licytacje komornicze domów i mieszkań w naszym regionie
- Żar lał się z nieba, piasek parzył, a oni ruszyli na Pustynię Błędowską. Zdjęcia
