FLESZ - W pomidorach będzie więcej witaminy D?

Tydzień hiszpański potrwa od 6 do 11 czerwca. W jego trakcie w filiach Biblioteki odbędą się spotkania m.in. z Katarzyną Kobylarczyk (autorką książek „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”, „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty”) i Tomaszem Pindlem, badaczem literatury iberoamerykańskiej i tłumaczem z języka hiszpańskiego. Będzie też spotkanie z Bartłomiejem Rabijem na temat hiszpańskiego i argentyńskiego komiksu a także pokaz – slajdowisko podróżnicze przygotowane przez Katarzynę i Marka Szewczyków (blog Kasai – podróże w sieci) oraz nauka podstaw języka hiszpańskiego.
Tydzień hiszpański zakończy się w sobotę 11 czerwca okolicznościowym piknikiem w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2. W jego programie jest głośne czytanie arcydzieł literatury hiszpańskiej, spotkania autorskie, warsztaty taneczne, podróżnicze i plastyczne, lekcje języka hiszpańskiego nauki tańca flamenco.
Realizowany od czerwca do września w placówkach Biblioteki Kraków projekt „Rodzinne podróże po literaturze” obejmuje cztery literackie tygodnie: hiszpański, skandynawski, japoński i wyszehradzki. Podczas każdego z nich w filiach odbędą się spotkania z pisarzami, tłumaczami, ilustratorami, blogerami i podróżnikami, a także warsztaty i wystawy inspirowane kulturą danego obszaru geograficznego.
Finałowym wydarzeniem każdego tygodnia literackiego będzie piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej, z bogatym programem tematycznym. Do współpracy w tym przedsięwzięciu zostali zaproszeni wydawcy, księgarze, antykwariusze, międzynarodowe instytuty kultury i konsulaty, a także artyści. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogromne podwyżki płac w Krakowie i Małopolsce. Kto dostał najwięcej?
- Miss Małopolski 2022 wybrana! Koronę założyła Aleksandra Budnik z Nowego Sącza
- Wielkie wykopy. Totalna zmiana krajobrazu na północy Krakowa