Udany występ alpejskiego duetu Tatra Ski Academy Zakopane na Słowacji

Na trasie Hanna Zięba
Na trasie Hanna Zięba Tomasz Paluch
Narciarstwo alpejskie. Podczas międzynarodowych zawodów FIS dla dzieci we Vratnej (Słowacja) dobrze spisał się duet z klubu Tatra Ski Academy Zakopane.

Maksym Zajączkowski w slalomie gigancie zajął piąte miejsce w stawce 53 zawodników. Jego sukces jest tym większy, że jechał w końcówce stawki, jako 51. zawodnik. W drugim dniu zawodów nie ukończył slalomu specjalnego, zdobył jednak cenne doświadczenie.

Hanna Zięba w slalomie gigancie uplasowała się na siódmej pozycji wśród 51 startujących. W slalomie specjalnym po pierwszym przejeździe była 34., a w drugim uzyskała 10. czas, co w efekcie zapewniło jej ostatecznie 18. lokatę.

Oboje rywalizowali w grupie wiekowej dzieci z roczników 2004-2005. Narciarstwo alpejskie trenują od czwartego roku życia. Maksym mieszka w Krakowie, a Hanna w Zakopanem.

Maksym od szóstego roku życia trenuje także karate tradycyjne. I to z powodzeniem. Zdobył m.in. brązowy medal w Pucharze Świata Dzieci w 2016 roku w Krakowie. Jest zawodnikiem Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi

Materiał oryginalny: Udany występ alpejskiego duetu Tatra Ski Academy Zakopane na Słowacji - Dziennik Polski