Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Udowadniają, że raka można przechytrzyć

Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
Ponad 1,2 tys. osób skorzystało z darmowych konsultacji dotyczących zapobiegania nowotworom. Akcję zorganizował szpital im. św. Łukasza.

Szpital św. Łukasza w Tarnowie w czasie kilkumiesięcznych działań w ramach programu profilaktycznego zorganizował 10 spotkań dla pacjentów. W ich trakcie eksperci podpowiadali m.in. mieszkańcom Tarnowa i regionu jak można uniknąć zachorowań na nowotwory.

- Chcieliśmy dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców i zachęcić ich do tego, żeby monitorowali swój stan zdrowia i nie bali się badać - tłumaczy Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

Uczestnicy programu brali udział wykładach i dyskusjach prowadzonych przez lekarza onkologa oraz w szkoleniach techniki samobadania piersi na fantomach. Z takiej profilaktycznej oferty skorzystało 1210 osób z całej Małopolski - nie tylko tarnowianie, ale także mieszkańcy Dąbrowie Tarnowskiej i Nowego Sącza.

Zainteresowani otrzymywali przewodniki opisujące najczęstsze objawy nowotworów. W ramach projektu działał też onkologiczny telefon zaufania, pod którym można było uzyskać bezpłatną pomoc lekarza onkologa. - Z takiej formy porady skorzystało blisko 150 osób - podkreśla Czech.

Akcję tarnowski szpital prowadził w Małopolsce po raz piąty i zapowiada kolejne działania profilaktyczne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska