We wtorek 3-letni chłopiec został siłą odebrany matce przez trzech nieustalonych mężczyzn i wywieziony samochodem w bliżej nieznanym kierunku. Od tej pory trwają intensywne czynności policjantów związane z poszukiwaniami zaginionego dziecka.
- W trakcie prowadzonych poszukiwań i sukcesywnie zbieranych informacji jedną z głównych hipotez branych pod uwagę był pośredni lub bezpośredni udział w zdarzeniu ojca chłopca - mówi Alicja Śledziona, rzecznik mazowieckiej policji. - W wyniku policyjnych działań do tej chwili zatrzymano 5 osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem dziecka. Zatrzymania miały miejsce w Krakowie, Warszawie oraz Starachowicach. Materiał procesowy dał na tym etapie śledztwa podstawę do przedstawienia zarzutów 38-letniej kobiecie i 46-letniemu mężczyźnie. Zarzuty dotyczą uprowadzenia dziecka i pozbawienia go wolności. Przestępstwa te są zagrożone górną granicą do 5 lat pozbawienia wolności.
Według Alicji Śledziony Prokuratura Rejonowa Radom Wschód aktualnie przesłuchuje te dwie osoby i podejmie decyzję co do ewentualnych środków zapobiegawczych.
- Z pozostałymi trzema zatrzymanymi trwają nadal czynności w KMP w Radomiu. Nie zapadła jeszcze decyzja co do zarzutów pod ich adresem. Wykonane dotąd ustalenia wskazują na współdziałanie podejrzanych z ojcem dziecka - dodała Alicja Śledziona.
Nadal trwa ustalanie miejsca pobytu 3-letniego Fabiana oraz jego ojca.
Nieoficjalnie wiadomo, że zatrzymane osoby były związane z grupą Dzielny Tata, która między innymi wraz z ojcem chłopca organizowała w Radomiu manifestacje.
„Zabrali mi dziecko!” Wstrząsająca relacja matki trzyletniego Fabiana z Radomia