V liga, grupa zachodnia. Podział punktów i kontrowersje w meczu Wieczysta II Kraków - Wiślanka Grabie

Wieczysta II Kraków - Wiślanka Grabie
Wieczysta II Kraków - Wiślanka Grabie Wojciech Matusik
W meczu 9. kolejki rozgrywek w grupie zachodniej małopolskiej V ligi piłkarskiej 2023-2024 Wieczysta II Kraków zremisowała z Wiślanką Grabie. Spotkanie odbyło się w niedzielę, 8 października na stadionie Prądniczanki Kraków. Z innych wydarzeń - z pracy w Olkusz zrezygnował trener Bartosz Gaweł.

Wieczysta II Kraków - Wiślanka Grabie 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Banachowicz 15, 1:1 Dudek 70 karny.
Wieczysta II: Dzień - Krzywiecki (70 Niechciał), Frańczak, Fryc, Guzik - Madejski (60 Słonina), Linca, Sosnowski, Szewczyk, Kawa (60 Pachowicz) - Banachowicz (70 Czajkowski).
Wiślanka: Kobyłka - Gruszkowski, D. Żakieta, Kukla, Głuszko - Steinhoff (72 Leśniak), Pietrzyk (46 Burkat), Jaworski, Dudek, B. Żakieta - Zeszczuk (85 Żak).
Sędziował: Sławomir Steczko (Kraków). Żółte kartki: Banachowicz - Jaworski, trener Tyrpuła. Widzów: 50.

Remis jest większą stratą do Wieczystej II, bo liderująca Jutrzenka Giebułtów powiększyła przewagę Prowadzenie dał Banachowicz, który obrócił się z piłką i z 10 m uderzył pod poprzeczkę. Po przerwie wyrównał Dudek z karnego (faul na Burkacie).

Kontrowersje były na początku II połowy. Po zagraniu ręką rywala goście dostali karnego. Dudek ustawił piłkę, szykował się już do strzału, ale wtedy... arbiter zmienił decyzję i zarządził rzut sędziowski.

Inne mecze 9. kolejki:

Pcimianka Pcim - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Malik 34, 2:0 Korczyk 50, 3:0 N. Zalejski 90+5.

KS PKM Olkusz - Garbarnia II Kraków 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Masełko 27.

Orzeł Piaski Wielkie - Błękitni Modlnica 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Jania 55.

Jutrzenka Giebułtów – Sokół Kocmyrzów 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Onwudi 4, 1:1 Podyma 45, 2:1 Ochman 57, 3:1 Pawlak 65, 3:2 Źródlewski 76.

Radziszowianka Radziszów – Karpaty Siepraw3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Sobótka 9, 1:1 Popiela 19, 2:1 Popiela 20, 3:1 Kozicki 53.

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada – Tempo Białka 2:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Basiura 16, 1:1 Żmuda 21 karny, 1:2 Jaszczak 43, 2:2 Żmuda 44.

KS Chełmek – Skawa Wadowice 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Żak 18, 1:1 Majka 79 karny.