Vaculik po kolizji z Holtą miał naciągnięty mięsień

Piotr Pietras
Martin Vaculik (w czerwonym kasku) miał kolizję z Rune Holtą
Martin Vaculik (w czerwonym kasku) miał kolizję z Rune Holtą SEBASTIAN MACIEJKO
W czwartek trzej zawodnicy Azotów Tauronu Tarnów - Jan Holub, Martin Vaculik i Dawid Lampart - wystąpili w meczach lig zagranicznych.

W spotkaniu ligi czeskiej DaK Moto Liebezeit Pilzno-Divisov - Zlata Prilba Pardubice (38:52) w zespole gospodarzy startowali Holub i Vaculik. Czech, który z tarnowskim klubem związany jest tylko kontraktem "warszawskim", zdobył w zawodach 6+1 pkt (1*,1,3,1,0,0!).

Vaculik, który zgromadził na swoim koncie 6+1 pkt (w,2*,2,2), rozpoczął zawody od upadku oraz wykluczenia za faul na Rune Holcie. - Rzeczywiście, podczas twardej walki zahaczyłem Norwega - przyznał słowacki żużlowiec.

W 7. biegu, jadąc w parze z Matejem Zagarem, pokonali podwójnie Lukasa Drymla i Tomasa Suchanka, natomiast w dwóch ostatnich swoich startach Vaculik przegrał z Holtą i po 11. wyścigu wycofał się z zawodów. - Miałem mocno naciągnięty mięsień i jazda sprawiała mi spore problemy, dlatego zrezygnowałem z dalszego ścigania się. Uspokoję jednak wszystkich moich kibiców: wczoraj z moim zdrowiem wszystko było już w porządku - poinformował Martin Vaculik.

Trzeci z tarnowian, Dawid Lampart, w czwartek wystąpił w meczu angielskiej Elite League Swindon Robins - The Lakeside Hammers (53:37). Zawodnik "Jaskółek", dla którego był to tegoroczny debiut w lidze angielskiej, startując w zespole gospodarzy, zdobył 11+1 pkt (2,2,3,1*,3), walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojej nowej drużyny.

W czwartek na torach w Opolu i w Łodzi rozegrano turnieje półfinałowe o Srebrny Kask, w których wystąpiło trzech żużlowców Azotów Tauronu.

W zawodach w Opolu znakomicie spisał się Jakub Jamróg, który zdobył 13 pkt (2,3,3,2,3) i zajmując 3. miejsce w zawodach, wywalczył awans do finału. Tarnowianin w całym turnieju stracił tylko 2 pkt, przegrywając ze zwycięzcą zawodów Przemysławem Pawlickim oraz drugim w klasyfikacji końcowej Szymonem Woźniakiem.

Drugi z zawodników "Jaskółek" startujących w Opolu, Łukasz Lesiak, zdobył tylko 3 pkt (1,0,1,1,0) i zajmując 15. miejsce, odpadł z dalszej rywalizacji.

W drugim półfinale w Łodzi startował z kolei Kacper Gomólski, który zdobył 10 pkt (2,3,2,2,1) i plasując się na 6. pozycji, także wywalczył awans do finału.

W finale zawodów o Srebrny Kask, który rozegrany zostanie 27 lipca w Rzeszowie, obok Jamróga i Gomólskiego wystąpi także tarnowianin Maciej Janowski, którego GKSŻ zwolniła ze startu w półfinale, nominując do startu w turnieju finałowym.

Wybieramy strażaka roku 2012. Zgłoś swojego kandydata!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!