FLESZ - Zmiany w kodeksie drogowym

W Krakowie seniorzy mogą się zaszczepić przeciw grypie w ramach dwóch programów - gminnego i rządowego.
Program gminny daje możliwość bezpłatnych szczepień dla osób 65+. W Krakowie placówek, które szczepiły było kilkanaście, ale ze względu na duże zainteresowanie – miejsca dla seniorów prawie się wyczerpały. Aktualnie rejestracja dostępna jest tylko w placówce: COR VITA, przy ul. Kościuszki 35
Miasto w porozumieniu z Miejskim Centrum Opieki włączyło się także w akcję szczepień przeciw grypie, realizowaną na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia. Szczepienia realizowane są zarówno stacjonarnie (w punktach szczepień prowadzonych przez Miejskie Centrum Opieki przy ul. Wielickiej 267 oraz w TAURON Arenie Kraków przy ul. S. Lema 7), jak i w miejscu pobytu osób podlegających szczepieniu – jeżeli ich stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktów szczepień (np. w domach pomocy społecznej oraz innych placówkach, w których przebywają osoby niesamodzielne).
Oprócz seniorów 75+ w ramach rządowego programu z darmowych szczepień na grypę mogą także skorzystać nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy pedagogiczni przedszkoli, szkół czy placówek opiekuńczo-wychowawczych i opiekuńczo-interwencyjnych, a także nauczyciele akademiccy. Nieodpłatną możliwość zaszczepienia zapewniono także dla pracowników służb mundurowych oraz pensjonariuszy zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów stacjonarnych i domowych, a także oddziałów medycyny paliatywnej.
Na szczepienia przeciw grypie w Miejskim Centrum Opieki można zapisać się pod numerami telefonów:
- 12 446 75 27,
- 602 447 432,
- 660 693 896,
- 511 173 390.
Rejestrować się można codziennie, siedem dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00.
- Popularne leki wycofane z aptek w Polsce. Jest nowa lista od GIF WRZESIEŃ 2022
- Najlepszy Dom Świata stoi pod Krakowem! Zobacz, jak wygląda!
- Linia tramwajowa do Górki Narodowej jak w San Francisco. Ale bez pętli?
- Kiedyś Wawel zasłaniał tajemniczy budynek. Teraz jego istnienie byłoby oburzające
- Samochody pojechały już S7. Odcinek od węzła Widoma do węzła Szczepanowice otwarty!
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym