Jarmark na świętego Michała to wydarzenie, które promuje rzemiosło, lokalną sztukę ludową, produkty i wyroby spożywcze. Ponadto nawiązuje również do tradycji Krakowa będącego od średniowiecza miastem handlu i targów. Swoją bogatą ofertę zapewniają tu kupcy z różnych stron Polski, a także i Europy. W tym roku jarmark rozpoczął się w piątek, 1 września i potrwa do niedzieli, 10 września.
- Poznaj artystyczny kunszt małopolskich rzemieślników odwiedzając ich stoiska podczas Jarmarku na św. Michała na Rynku Głównym w Krakowie. Jak co roku można na żywo zobaczyć jak rzemieślnicy tworzą swoje produkty, skosztować małopolskich przysmaków i zobaczyć towarzyszące wydarzeniu występy artystyczne - zaprasza Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.
Na licznych stoiskach można oglądać rękodzieło prezentowane przez lokalnych rzemieślników z Małopolski. Bez dwóch zdań zakupione na Jarmarku przedmioty będą stale przypominać o wartości i pęknie ciągle żywej tradycji i kultury naszego regionu.
W pierwszym dniu jarmark wizytował prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski, który próbował samodzielnie wykonać na stoisku kowalskim podkowę szczęścia.
Współczesna forma Jarmarku nie odbiega wiele od tej średniowiecznej - na krakowskim rynku roi się od kramów, na których można kupić rękodzieło, a także tradycyjne produkty i potrawy.
- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Romantyczna Małopolska na rocznicę. W tych miejscach serce może zabić mocniej
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Atrakcyjne nowe kąpielisko pod Krakowem. Woda, molo, plaże ZDJĘCIA
- Miasta rozwodników w Małopolsce. Tu małżeństwa rozpadają się najczęściej
- Tak mieszkają Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości". Oto dom słynnej pary seniorów
Jak nauczyć dziecko języka obcego - oto porady eksperta
